Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 2
  • Poslední: 8.4.2018 11:44
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Nejedná se o politiku.

Nejde ani o komunismus ani o kapitalismus. Jde o selhání jednooborové, nikoliv exaktní, vědy. Položím otázkou: může švec pracovat jako chirurg? Pokud se nad tím usmíváte jako nad vtipem a současně říkáte, že zvládnout práci s kůží a jehlou nestačí ani náhodou k tomu, aby švec mohl dělat chirurgický zákrok na pacientovi, máte i nemáte pravdu. Máte pravdu v tom, že švec nemůže dělat práci chirurga. Nemáte pravdu v tom, že se jedná o situaci absurdní, něco co se nikdy nemůže stát. Děje se tak dnes a denně, i když v jiném oboru lidské činnosti.

Ekonomové umí zacházet jen s money and manpower. Přitom jsme ekonomům dovolili pracovat na korpusu společnosti, na rodinách s dětmi, bez jakýchkoliv omezení. Díky tomu naše státní orgány mají schizofrenii. Jinak se jejich jednání nedá charakterizovat. Na jedné straně MF ČR nadměrně, protože bez ohledu na náklady výchovy dětí, zdaňuje mzdy rodičů (slideplayer.cz/slide/2628016/). Celkově dělá nadměrné zdanění 44 miliard korun v r. 2018. U jednoho dítět

Re: Nejedná se o politiku II.

U jednoho dítěte je státem krácen rodinný rozpočet o - 24 796 Kč, u dvou dětí - 45 392 Kč a u tří dětí přijde rodina nezaviněně o 61 188 Kč/rok. Přitom OSPOD odebírá děti převážně z důvodu nedostatečného materiálního zabezpečení rodin! Tomu se říká vyspělý sociální stát?

Citace na závěr: Zdroje dynamiky jsou stejné v ekonomice i demografii. Chuť k životu se projevuje jak v ekonomické iniciativě, tak při rození dětí (Godet, Boussemart 2018).