Čtvrtek 28. března 2024, svátek má Soňa
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Maďarská společnost je rozdělená stejně jako celá Evropa

Nejžalostnější místní společnosti světa se velmi rychle množí, zatímco Evropa vykazuje úbytek obyvatel. To může po určitém čase odstartovat nebezpečné „vyrovnání“, přesun až několika stovek milionů lidí, což by mělo nedozírné následky.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

26. 11. 2017 10:21
Pokud bude ubývat obyvatel Evropy, nic se nestane

Jediný systém,který bude skuhrat, je důchodový systém. Pokud se povede přesvědčit národy, že na stáří se musí spořit, takže každý (nebo rodina) zodpovídá za to, jak bude ve stáří žít, notně zredukovaný důchodový systém může pomáhat opravdu jen těm potřebným. A imigranty a jim podobné existence za potřebné nepovažuji. Neštěstím jsou i sociální dávky, které některým skupinám dovolují žít bez práce. Bude li nás méně, budeme žít prostorově volněji....Ty řeči o nutnosti pracovní síly a odevzdávání peněz mj do důchodového systému jsou jen mimikry. Hlavní je sem nastěhovat levnou pracovní sílu......

0 0
možnosti

26. 11. 2017 11:05
Re: Pokud bude ubývat obyvatel Evropy, nic se nestane

Aby nás bylo méně, mohli žít komfortně a neničit při tom přírodu, to byste musel bez milosti hubit vetřelce, kteří se do Evropy stěhují. Jednou k tomu, že se budeme navzájem opět hubit dojde a čím později se tak stane, tím horší průběh a následky to bude mít!

0 0
možnosti

26. 11. 2017 9:48
Jak to vidím já.

Maďarská společnost je rozdělená jako každá jiná společnost. Rozdělená přinejmenším na většinu a menšinu. Každá z těchto skupin má odlišný názor na věci obecné. A právě proto byl m.j. vytvořen i systém demokracie. Proto, aby vliv jedné skupiny (menšiny) byl upozaděn a aby rozhodovala většina. Menšině přitom musí být zachována možnost, stát se většinou. Používat menšinu k ovládnutí většiny je však příznačné pro téměř všechny politické systémy na světě. Výjimku tvoří pouze Švýcarsko a možná ještě Lichtenštejnsko.. Tam byly systémy zastupitelské demokracie nastaveny tak, že obecný zájem byl povýšen nad zájmy partikulární. Výsledkem je to, že zde nedochází ke střetům národnostním a jiným, které společnost rozdělují.

0 0
možnosti

26. 11. 2017 10:14
Re: Jak to vidím já.

Výborně.

0 0
možnosti

I. Patta 677

26. 11. 2017 8:43
Je třeba rozkrýt příčiny

a čelit jim sofistikovanými opatřeními!! Pouhé konstatování problému, cituji: "Evropa se svým nesrovnatelně vyšším materiálním blahobytem vykazuje čím dál rychlejší úbytek obyvatel", nás nespasí. Potřebujeme RYCHLE, tj. do 4 - 5 let zvýšit plodnost u pracujícího obyvatelstva na 2,1 dítěte/ženu. Něco takového samozřejmě nelze dosáhnout při stávajícím Evropském sociálním modelu, jehož výsledkem je nadměrné zdanění rodičů bez ohledu na výchovu dětí v rodině. V ČR jen v roce 2016 ve výši 45 miliard korun (slideplayer.cz/slide/2628016/). Druhou z příčin nízké až extrémně nízké porodnosti je fakt, že nemusíme vychovat děti, abychom si zajistili slušné dožití jako důchodci (slideplayer.cz/slide/13563954/). Nemusíme vychovat děti, protože nám důchod zaplatí ze svého odvodu "sociálního pojištění", děti těch kteří nejen pracovali, ale také vychovali tři a více dětí v rodině. Proč? Protože starobní důchody jsou dividendy z investic do výchovy dětí. Cituji Jiřího Rusnoka: Na své stáří musím invest

0 0
možnosti

I. Patta 677

26. 11. 2017 8:43
Re: Je třeba rozkrýt příčiny II

Cituji Jiřího Rusnoka: Na své stáří musím investovat vždy! Buď výchovou dětí, nebo spořením peněz, ušetřených tím, že jsem nevychoval děti (Rusnok J., 2004).

0 0
možnosti