Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Feministkám vadí kapitál i národ

Proti národu, kapitálu a patriarchátu verbuje všechny dívky a paní světa militantní nálepka v retro stylu z centra Prahy. Snahu svrhnout nadvládu mužů ještě lze pochopit, ale proč jsou další dva nepřátelé zrovna kapitál a národ? Jestliže globálnímu kapitálu něco opravdu stojí v cestě, tak to je právě klasicky uspořádaný národní stát. Někdo by to měl feministkám říct, jinak bychom si o nich mohli myslet, že mají zamotané hlavy...
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

I. Patta 677

4. 3. 2018 11:00
Feministky a "feministky".

V 60. letech se mladí v bohatých zemích Západu oddali sexu, drogám, masovým protestům proti všemu a všem. Náhle se ve velmi krátkém časovém úseku setkáváme s morálkou, která je převráceným, zrcadlovým obrazem morálky tradiční. Staré kořeny společnosti i tradičního prorodinného feministického hnutí byly vytrženy. Nové kořeny feminismu se zrodily z nenávisti a začaly bujně růst zalévány hojně krví nenarozených (potraty). Rodina se stává veřejným nepřítelem feministek č.1. Linda Gordonová prohlašuje: "Základní rodina musí být zničena". Catherine McKinnová vyslovila tezi hlásající, že: "Feminismus klade důraz na NEROZLIŠOVÁNÍ pojmů prostituce, manželství, sexuální obtěžování. Moderní feministka má být bezdětná, toleruje se jedno dítě bez otce. Jsou také "feministky" jako bývalá ministryně M. Marksová. Ta sice o sobě veřejně prohlašovala že je feministkou, kritéria feministky ale nesplňovala.

0 0
možnosti

Rossi

4. 3. 2018 21:09
Re: Feministky a "feministky".

Děkuji za poučné shrnutí.

Obecně souhlasím, že např. původní dobrou konstrukci demokracie z přelomu 19. a 20. st. určité síly ve století 21. totálně tunelují. Z čehož plyne nutnost změny. Podobně to vnímám s patriarchátem. Společnost na něm postavená byla sice pevná, ale k ženám nepřátelská. A nyní vykazuje patologické rysy. Proč nezkusit opačný pól. Matriarcháty se jeví jako stabilnější a mírotvornější (jak uvnitř, tak směrem ven, k sousedům). ALE. (Předesílám, že nejsem znalcem feminismu, proto svou otázku směřuji na Vás.) Mají současné feministky vůbec nějakou představu o tom, jak by měla být ta "jejich" společnost strukturovaná? Nejsou současné feministky jen modifikovanou verzí anarchismu?

Bez řádu nelze systém tvořit. Je si toho současný feminismus vůbec vědom? S pozdravem R. Z.

0 0
možnosti