Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Obama bagatelizuje slídění Národní bezpečnostní agentury

Bílý dům se snaží získat důvěru veřejnosti pro masové sledovací programy amerických tajných služeb. Jsou však ústavní?  

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Státy jsou ve válce, jen ta je jiná, než ty předchozí
Prostému lidu se ovšem nabízí symboly, kajda nekajda, útočníků je vícero. Možná ekonomicky spíše, než dynamitem Tak i získané informace neprozradí jen nevěru, ale mohou být i prodány byznysu. Málokdo má sílu zpracovat spam ze své schránky třeba za deset let. Na tom vzorku se ukazuje, kudy asi a kam. NENÍ náhodný, je strukturovaný, morfopole ovládá docela slušně, nemusí mít jeden ani talent k paranoie. Podobně jako u výslechu nemá smysl zapírat, mlčet, slušnému vyšetřovateli stačí řeč těla, jeho instinkty, pocity, aby sledoval nit co potřebuje. Recidivista tedy umí nasadit jako dobrý agent LEGENDU. Ucpat vyšetřovatelovu kapacitu, ovšemže své legendě musí nejprvě věřit sám. V tom snad šance přežít v pavoučích sítích, data tuneluje každý druhý zaměstnanec a prodává snad třetí. Osvědčilo se zveřejnit heslo ke své poštovní schránce. Velký Brácha si ani nezdřímne. Nebo nesledovat televizi, hned máte jiný slovník, jak vás má zařadit? Šance žít soukromě nemizí, ale nejsou snadné natož  levné.
0 0
možnosti
Geniálně vystihující!
„Hledáte-li jehlu v kupce sena, potřebujete kupku sena!“ Ono to tak nějak nechtěně vystihuje "logiku" onoho "boje proti terorismu". Dodnes by si člověk laicky myslel, že má-li najít jehlu, musí být nějaká jehla. Opak je pravdou! Sena je mu potřeba, jehla se už najde. Proto není třeba hledat teroristu, hledá-li se terorista. Je potřeba sledovat mnoho lidí, terorista se již najde.
0 0
možnosti
Tak to je konec
nemam slov... Americky lid musi mit duveru v tyto programy...
0 0
možnosti
Nemá
Nemá. Ti, kdo si dovedou představit, o co jde (dovedou si představit, že ztartili jakékoliv soukromí, a zároveň jsou starší - stačí o málo - než facebooková generace, jejímž heslem je "soukromí je k ničemu"), ti jsou programem silně rozladěni. Zbývající, tj. velmi mladí + lidé, kteří net používají minimálně + lidé hodně naivní,  zatím věří, že je program chrání bez závažných důsledků pro jejich svobody a bez závažných rizik zneužití. Nyní je to zhruba půl na půl, ale skoro s jistotou lze tvrdit, že podíl  první skupiny v čase poroste.                                                                                                                                                        Člověk vzešlý zpoza bývalé Železné opony - a dokonce (tvrdím z empirické zkušenosti) člověk odkudkoliv z Evropy, tj. i Západní - těžko chápe, že někomu nebezpečí zneužití může nedocházet. Ale Amerika byla už dlouho zemí vysokých osobních svobod a mnoho lidí ani neví, že to neplatí automaticky, všude a jednou provždy. Že o svobodu a svobody je pořád nutné bojovat, nikdy nejsou garantovány narvalo.                                                      Článek je výstižný.                                               
0 0
možnosti