O právním sexu s politickou elitou

Exministryni Daniele Kovářové pokřtil nové literární dílo bývalý premiér Topolánek.

Eva Jarešová 9.12.2010

Před Vánocemi se police v knihkupectvích plní rychleji než kdy jindy. A to i v sekci právo. Například takový Tomáš Němeček, právník a novinář Lidovek, zmapoval k prvnímu výročí úmrtí život známého soudce a tvůrce české Ústavy Vojtěcha Cepla.

Zato právnička a exministryně spravedlnosti Daniela Kovářová podnikla zteč na peněženky potenciálních kupců jinou metodou. Na trh uvedla dílko nazvané Můj flirt s politikou, mapující její zhruba roční pobyt za ministerským stolem. Na křtu knížky podle deníku Blesk řekla, že i nová kniha je o sexu. „Původně jsem chtěla v knize sexuální témata vynechat, ale nakladatel je tam chtěl. Kniha se díky tomu bude lépe prodávat,“ vysvětlila. Ze stejného důvodu také opustila dosavadní pseudonym Ida Sebastiani, protože pod pravým jménem ji zná víc lidí.

Knihu polil šampaňským expremiér Mirek Topolánek. Přihlíželi bývalý ministr spravedlnosti Pavel Němec, známý z kauzy katarského prince, a někdejší šéf lidovců Cyril Svoboda, který navzdory předchozím prohlášením hnal majetkový spor s charitou až k Ústavnímu soudu.

Poznámka číslo jedna: Odteď bude nejspíš paní Kovářová muset zahrnout poznámku o sexu i do každého písemného výstupu z činnosti své nadace, o jejímž založení uvažuje. Nebo do všech smluv a žalob, jež připraví v advokátní kanceláři, kterou se možná dle Lidových novin chystá otevřít s justičním „mafiánem“ Pavlem Kučerou. Poznámka číslo dvě: Šťastné a veselé…