Články autora

Vláda bez důvěry jako posun k parlamentní demokracii

Pokud vládě neprojde ve sněmovně návrh státního rozpočtu, uškodí to v důsledku celému státu. Zleva ministr financní Jan Fischer, premiér Jiří Rusnok, ministr vnitra Martin Pecina a obrany Vlastmil Picek.

Strany ve sněmovně se bouří, že kabinet vzniklý bez jejich souhlasu podkopává základy parlamentní demokracie. To ovšem není úplně pravda.

Povodně na Vltavě: Opět nikdo za nic nemůže

Zástupci Povodí Vltavy i politici v médiích ujišťovali, že orlická nádrž byla vypouštěná, aby se vytvořil dostatečný retenční prostor. Opak je ovšem pravdou, píše na základě údajů přímo z Povodí Vladimír Meier.

Stejně jako při katastrofě v roce 2002 se zdá, že manipulační řád orlické přehrady nebere ohled na zmírnění následků případné povodně.

13.6.2013

Mediální bublina ÚSTR

V bouři okolo ústavu pro studium totality nejde o nic. Jen se pár politiků chopilo tématu, za nímž tuší politické body, píše Vladimír Meier.

22.4.2013

Trestní oznámení na politické elity? Však my si vás prokádrujeme!

Z nedávno odvysílaného rozhovoru s poslancem Borisem Šťastným (vlevo) a advokátem Václavem Láskou o politických trafikách se mohl posluchač mimo jiné dozvědět, jaký názor mají politici na své voliče.

Poslanec Boris Šťastný nevědomky odhalil, jak politické elity vnímají své výjimečné postavení a zakročují proti těm, kdo je chtějí ohrozit.

3.4.2013

Kdopak si nám to tu hraje na kyberválku?

Nebezpečí na webu číhá na každém kliku, ale české servery zatím mohou být klidné. To opravdu špatné teprve přijde, píše Vladimír Meier.

11.3.2013

Velezrada jako test demokracie aneb Kdo má v hlavě totalitu?

Místo aby Petr Nečas či Jaroslav Kubera polemizovali s faktickou stránkou věci, útočí na samotné osoby, které názory zastávají.

7.3.2013

Velezrada pro začátečníky

Řada občanů je ohromena samotným slovem „velezrada“, ale o nic dramatického nejde. Zde je průvodce po české velezrádné krajině.

Prezidentská samoobsluha: Vybereme si toho správného dědu

Volba hlavy státu není o tom, kdo z dvojice Zeman – Schwarzenberg je lepší a kdo horší. Jde o to, co především od prezidenta očekáváme.

Bude premiér kontrasignovat vlastní milost?

Prezidentova amnestie v důsledku způsobí závažnou škodu, za niž je zodpovědný předseda vlády, který ji bez vědomí kabinetu posvětil.

16.1.2013

Klausova amnestie: Pěkná tečka za tou naší privatizací

Prezident amnestií zřejmě stylově ukončí své působení v nejvyšší politice, protože nemůže počítat s tím, že by ho ještě někdo někdy zvolil.

13.1.2013

Přímá volba prezidenta v Cimrmanových stopách

Příští generace nám budou vděčné, že jsme během přípravy voleb hlavy státu občany vyznačili slepé uličky, jimž se samy budou moci vyhnout.

11.1.2013

To už není ani Kocourkov, vnitro manipulovalo s petičními archy

Odmítnutí tří prezidentských kandidátů provedlo ministerstvo vnitra nezákonným postupem, vyvozuje ve své analýze Vladimír Meier.

2.1.2013

Jak v Kocourkově vyřadit prezidentského kandidáta IV

Existuje ještě minimálně jeden způsob, jak prezidentského kandidáta odstranit: sbírat pro něho podpisy. Doplatil na něj Tomio Okamura?

2.1.2013

Prezidentská volba a kocourkovští novináři

Ať už volba prezidenta dopadne jakkoli, zůstanou pochybnosti a pachuť neschopnosti či nekompetence tvůrců zákona i jeho vykonavatelů.

2.1.2013

Jak se v Kocourkově dělá náhodný (prezidentský) výběr

Způsob výběru vzorků, na nichž vnitro kontrolovalo podpisy, vzbudil zvídavost matematiků. Závěr: Je to výběr nanejvýš pochybný.

7.12.2012

O autorovi

Vladimír Meier

Vladimír Meier | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Vystudoval matematiku a umělou inteligenci na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Na začátku 80. let odešel do Německa, kde pracoval v mezinárodním výzkumném ústavu a na internetových projektech. Před několika lety se vrátil zpět do Česka a pracuje zde jako IT expert.