Články autora

Pegida nedemonstruje pouze proti islamizaci Západu

V pondělí v německých městech demonstrovali jak příznivci, tak odpůrci hnutí...

V Německu je zaručena svoboda slova i právo se shromažďovat. O toto právo byli obyvatelé Drážďan připraveni policejním zákazem všech demonstrací, tedy i té pondělní hnutí Pegida, přestože nikoho nezabili ani nezranili. Zdvihne se nyní celý svět pod heslem „Ich bin Pegida“? Ptá se Vladimír Meier.

21.1.2015

Hyde Park v České televizi – podvod v přímém přenosu

Hyde Park (ilustrační foto).

V poslední době se ozývají nespokojené hlasy, že ČT prezentuje svým koncesionářům jen vybrané a „editované“ informace. Na příkladu pořadu Hyde Park, který je deklarován jako vlajková loď otevřenosti ČT, lze doložit, že tomu tak je.

16.12.2014

Kopněte si do prezidenta

Miloš Zeman 5. listopadu 2014 během rozhovoru pro MF Dnes.

Po nedělních Hovorech z Lán se česká média zvedla jako jeden muž a jednoznačně odsoudila prezidenta za to, že ve veřejném projevu použil několik neslušných slov. Rozhořčení se věnuje téměř výlučně tomu, že je prezident vyslovil, ale nikoli, proč tak prezident učinil. „Jazykový koutek“ Vladimíra Meiera.

7.11.2014

Další střípky k letu MH17. Která teorie zvítězí?

Trosky zříceného malajsijského Boeingu 777.

V médiích už se o katastrofě letu MH17 příliš nepíše, několik zajímavých informací se ale objevilo. Přihlásí se někdo o vypsanou odměnu 30 milionů dolarů za informace k vypátrání pachatele? „I když ne, aspoň jedno bude jasné,“ píše Vladimír Meier.

9.10.2014

Když je kolem letu MH17 informační ticho...

Trosky boeingu Malajsijských aerolinií nedaleko vesnice Grabovo v Doněcké...

Ke katastrofě boeingu letu MH17 sestřeleného nad východní Ukrajinou jsou již sice známy první oficiální výsledky vyšetřování, jenže ani ty příliš nezúžily prostor pro konspirační teorie. Zkusme si ale logicky odvodit, která z teorií odpovídá známým faktům, píše Vladimír Meier.

10.9.2014

Jak to bylo s letem MH17 aneb Než se rozpoutala informační smršť

V trávě leží rozervané kusy boeingu...

Podle vtipu za minulého režimu, když se neurodilo, byly problémy, ale když se urodilo, ještě větší. Podobně to vypadá s informacemi v informačním věku: je-li jich málo, je problém, ale když moc, je mnohem větší. Lze se z informací na internetu dopátrat, co se mohlo stát s malajsijským letadlem?

28.7.2014

Vzestup a pád největší bitcoinové burzy Mt. Gox

Pod vedením Marka Karpelese se Mt. Gox rychle stala největší bitcoinovou burzou a koncem roku 2011 ovládala tři čtvrtiny celého trhu.

Jedna z prvních bitcoinových burz požívala bohužel nezaslouženou důvěru. Jak se ukázalo, její manažer byl spíše hacker než obchodník.

3.3.2014

Není horník jako horník aneb Jak se těží bitcoiny

Bez bitcoinových „horníků“ by nemohly fungovat ani bitcoiny, které už byly dávno vytěžené. Co nastane v roce 2140?

12.2.2014

Jak se kradou bitcoiny

Digitální měna skýtá kromě více možností než měna tradiční také velké množství neočekávaných úskalí, píše Vladimír Meier.

9.1.2014

Pražské turbo a taxíky v Budapešti

Maďaři měli také problémy s taxíkáři, ale na rozdíl od nás se s nimi dokázali radikálně vypořádat.

24.12.2013

Registrační pokladny: Abychom zase nevymýšleli cestu a la Jára Cimrman

Na světě už jsou pokladny druhé generace. Poučí se vznikající vláda z chorvatských a maďarských zkušeností?

7.12.2013

Volíme si poslance, nebo ministry?

Nově zvolení poslanci se tento týden sešli na ustavující schůzi. Zleva Andrej Babiš, Jaroslav Faltýnek (oba ANO 2011) a Vojtěch Filip (KSČM).

Pravděpodobnost, že se mezi poslanci najde patnáct lidí, kteří budou umět dobře řídit stát, je dost nízká, píše Vladimír Meier.

6.12.2013

Jak sesadit prezidenta

Řada politiků má stále větší problém s jednáním Miloše Zemana. Nemusí být daleko doba, kdy se ho pokusí odstavit. Možnosti jsou ale omezené.

3.11.2013

Sněmovna nerozpuštěná, ale rozprchlá

Místo aby se teď poslanci rozutíkali, měli by řádně pokračovat v práci.

22.8.2013

Kalousek tentokrát nebyl u Moravce ve střehu

Exministr financí výrokem o nezpochybnitelné autoritě v čele demokratické strany prozradil víc, než měl v úmyslu.

13.8.2013

O autorovi

Vladimír Meier

Vladimír Meier | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Vystudoval matematiku a umělou inteligenci na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Na začátku 80. let odešel do Německa, kde pracoval v mezinárodním výzkumném ústavu a na internetových projektech. Před několika lety se vrátil zpět do Česka a pracuje zde jako IT expert.