Články autora

Zaslouží si diktatury shovívavost?

Komunistický svaz mládeže.

Na článek Překvapivá nenápadnost nesvobody historika mladší generace Matěje Spurného o vlivu zkreslování dějin na parlamentní volby zveřejněný v rubrice Salon deníku Právo 1. prosince, který se snaží ospravedlnit metodu „každodenního“ pojetí historie za minulé diktatury, zareagoval sociolog a historik starší generace Karel Hrubý.

23.12.2017

O autorovi

Karel Hrubý

Karel Hrubý, sociolog, filozof, politolog a poslední exilový předseda Československé sociální demokracie | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Český sociolog, filozof, politický vězeň a poslední exilový předseda Československé sociální demokracie. Narodil se v roce 1923. Od roku 1968 žije v Basileji. Před odchodem do exilu se věnoval sociologickým změnám politického systému pražských měst v průběhu husitské revoluce. V letech 1983 až 1991 šéfredaktor kulturně-politického čtvrtletníku Společnosti pro vědy a umění Proměny, vydávaného v New Yorku. Zaměřuje se na T. G. Masaryka a na analýzu komunistické diktatury. V roce 1995 mu prezident Václav Havel propůjčil Řád T. G. Masaryka II. stupně.