Čtvrtek 28. března 2024, svátek má Soňa
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Není horník jako horník aneb Jak se těží bitcoiny

Bez bitcoinových „horníků“ by nemohly fungovat ani bitcoiny, které už byly dávno vytěžené. Co nastane v roce 2140?

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Vitek879

6. 2. 2014 8:04
Nová směnárna
Nezkoušel někdo koupit Bitcoiny na http://www.virtualnimeny.com??Díky za reference ;)
0 0
možnosti

Martinn

25. 2. 2014 11:57
Tak mám zase pravdu...
S potěšením zaznamenávám a rád se podělím:"Bitcoinová burza Mt. Gox zřejmě zkrachovala. Od rána není dostupná. Burzu nedávno postihlo několik technických problémů a také zastavila veškeré výběry digitální měny, když si všimla podle svých slov "neobvyklé aktivity".Spekulantů, kteří takto spálili peníze mě líto není. Co je škoda, že se peníze nevyužili lépe například zvýšením spotřeby konzumentů/pracujících.Místních propagandistů bych se zeptal: Máte skutečně tu drzost propagovat BTC?
0 0
možnosti

Vladimir.Meier

25. 2. 2014 23:49
Že Mt.Gox dříve nebo později padne, se vědělo už dlouho,
od té doby, co jim v USA zabavili všechnu hotovost, protože neměli povolení pro bankovní operace. Proto byl také kurs v Mt.Gox o tolik vyšší než jinde, dolar tam měl menší hodnotu. To ale není problém bitcoinu jako takového, jen problém jedné firmy, která s bitcoiny obchoduje. Její místo už před delší dobou převzal Bistamp a kurs BTC se docela drží, je pořád desetkrát vyšší než před půl rokem. Propagovat bych se ho ale také neodvážil :-)
0 0
možnosti

Josef Novak

9. 2. 2014 11:58
Až vypnou elektriku nebo
Až vypnou elektriku nebo nasadí vir, tak je po bitcoinech...!!! :-DD
0 0
možnosti

Martinn

11. 2. 2014 22:52
Bitcoin má problémy... Zase....
"Roste hodnota a počet krádeží." Za těmito krádežemi jsou možná zrovna takoví posměváčci jako je Atila. "Burza Mt. GOX kvůli technickým problémům pozastavila některé výběry." Jde o to, že BTC nejsou dostupné když potřebujete, ale když jsou splněny podmínky například proudu komplexní ochrany. Jinak si toitž koupíte kdoví co. Shrnuto: ve srovnání s bankovním účtem ve směnitelné měně jsou zde další a vyšší rizika.
0 0
možnosti

Martinn

3. 2. 2014 21:27
Nechápete víc než tvrdíte.
Musíte mít proud současně na více místech, což u běžné měny, bankovek, není NUTNOU podmínkou. MUSÍTE MÍT NASAZENÝ ODZKOUŠENÝ SW se zabezpečením o třídu vyšším než jsou reálně uskutečněné průniky na všech serverech ve stejnou dobu... Distribuční síť nesmí být napadnutelná = MUSÍ být 100% prověřená, každý člověk včetně rodiny... Pokud víte co to vůbec znamená. (Stačí jedinec a vše je na nic.) Kdo z uživatelů si pomocí ryzí matematiky ověří pravost? MUSÍ UVĚŘIT, že má pravé = VÍRA ! Závěr: Autor tohoto bankovního šprýmu je zralý na cenu Eulenspiegela a propagátoři tohoto systému jsou morálně narušení jedinci. Nepřekvapilo by u nich vyšší hodnocení cimermančíka než MJH.
0 0
možnosti
Tady už se nedá
Tady už se nedá polemizovat... Co věta, to perla nesmyslnosti. Mějte se hezky a v pohodě ignorujte distribuované systémy - nic moc se nestane ani vám ani těm systémům. :)
0 0
možnosti

Martinn

2. 2. 2014 20:43
Hloupé řeči pro hloupé uši...
Je dobře, že některé země tento tajný systém bez zodpovědnosti zakazují. Nejedná se o platební systém, ale o virální měnu. Pročpak se však na podobném principu nevytváří paralelní virální doměny ? Bylo by to logické, přesto se to neděje. Zvláštní. Pokud se argumentuje spálenou energií na "těžbu" tak je hodnota bitcoitu mínusová. Někdo to musí zaplatit. Komu? Rozhodně to není parta naivků, spíš sázím na bankovní servery, využívající nadbytečný výpočetní výkon... Jedině oni jsou schopni přetavit virální měnu na fyzickou měnu. Bez nich to nikdo nedokáže... Tož nakupujte, chachaři.
0 0
možnosti
"Tajný systém", říkáte?
"Tajný systém", říkáte? Nedovedu si představit, který systém by byl veřejnější a otevřenější než Bitcoin, kde si můžu do posledního bajtu přečíst, jak funguje, a pak si sám na něj udělat názor. "Nadbytečný výpočetní výkon", říkáte? Takže ty ASIC procesory, které se v současnosti konstruují na míru na základě poptávky po Bitcoinu, už dávno ležely ladem v bankách? Zajímavá myšlenka. :)Zbytek vašich myšlenek (třeba co to je "virální doměny" nebo o tom přetavení na fyzickou měnu) jsem upřímně řečeno nepochopil.
0 0
možnosti
Ano, provoz Bitcoinu stojí
Ano, provoz Bitcoinu stojí nějakou energii. Pořád je to ovšem výrazně méně, než kolik energie spotřebuje jakýkoliv jiný starší systém (klasické banky) k provedení téže činnosti - posílání peněz z jednoho místa na zeměkouli na jiné místo. A jak píšu v příspěvku výše, na projekt Bitcoinu už navazují další, které si do vínku daly být ještě více "zelené", tudíž se obejít bez provádění zbytečných výpočtů.Takže, jak asi tušíte, nebudu s vámi souhlasit ohledně "minimálního přínosu hodnot" - systémy "distribuované důvěry", jejichž prvním krokem jsou kryptoměny, jsou pro mě příkladem ryzího lidského pokroku. Škoda, že třeba neuvedete nějaký protiargument, místo vršení podivných vět.
0 0
možnosti

Czlars

3. 2. 2014 16:24
S tou energií bych brzdil
Pokud vezmu nějaký současný AISC mining hardware ( 0,18 TH/s, 360 W - viz https://en.bitcoin.it/wiki/Mining_hardware_comparison) a aktuální výkon sítě ( 18400 TH/s, http://bitcoincharts.com/bitcoin/), dostanu se k číslu 132 GW. Aktuální kapacita elektráren v ČR bude nějakých 20GW, ať nežeru. Samozřejmě ta čísla mají nějakou chybu, například používaný HW bude v průměru jistě mnohem méně úsporný, ale pro srovnání to stačí. O úspoře energie oproti bankám to moc neříká, navíc banky toho dělají pro své klienty přeci jen o poznání víc.
0 0
možnosti
Za zmínku by stála druhá
Za zmínku by stála druhá generace kryptoměn, která k provozu nevyžaduje těžbu (proof of work), ale na držitele měny pohlíží jako na akcionáře celého platebního systému (proof of stake) a poplatky rozděluje jako dividendy či úrok. Náklady na provoz jsou pak logicky nižší.
0 0
možnosti
Kde prosímvás vidíte v
Kde prosímvás vidíte v Bitcoinu rysy letadla? Já vidím softwarový systém, ktrý si dal jednoduchý cíl - poskytovat platební služby - a tento cíl plní zatím nejlevněji v historii. K jeho činnosti je zapotřebí funkční uzly zvané "těžaři", tudíž z toho logicky plyne, že těžaři hodnoty vytvářejí. Tedy pokud levný platební systém považujete za hodnotu.
0 0
možnosti

Pocono

1. 2. 2014 12:36
Horníci a "horníci"
Mezi horníky a "bitcoinisty" je ještě jeden zásadní rozdíl. Ti první vytvářejí skutečné hodnoty, zatímco ti druzí jen další virtuální letadlo, které dřív nebo později skončí krachem. Tak schválně, kolik nás bude stát tenhle?
0 0
možnosti

Kiebitz

1. 2. 2014 0:33
Stavba "pyramid" je věčná
Opačná polarita (al-Misríja, mizerie) Egypta Israel ,stavěl studium, popř. jeho záznam. Dějiny ukázaly, co je efektivnější. V první příběhu věhlas a pád, v druhém setrvalá prosperita. Pyramida je prázdná, jen efekt. Lepších kopců máme stovky, nuda. Studium nejen pojí lidi mezigeneračně, ale udržuje zkušenost, paměť. Egypt se pyramidami a souběžným provozem pravidelně vyčerpal, udržoval se v chodu hromaděním zvířecích mumií , palivem pro lokomotivy. V Isroeli i obrázek byl co ohavnost. Žid obvykle nemá včely a není pojištěn, má jiné investice. Ověřitelné. Podobně jako u rychlosti světla jsou ve světě konstanty, ustala i stavba katedrál, mešity je asi předeženou, ale to antický řím také zparodoval řeckou architekturu. Na Měsíc létá jen Čína.Atd.
0 0
možnosti
No tak se tím řiďte a
No tak se tím řiďte a studujte, ať máte čím prispět do diskuse. :)
0 0
možnosti