Místo Key Investments platí advokát a J&T

Další projasnění propletence vztahů v kauze společnosti Key Investments, jíž svěřily městské části Praha 6, 10 a 13  zhruba miliardu korun.

David Kasl 19.5.2011

Další projasnění propletence vztahů v kauze společnosti Key Investments, které svěřily městské části Praha 6, 10 a 13 více než půl miliardy korun, dnes přinesl server iDnes.cz. O 50 milionech korun, které dorazily na začátku dubna na účty Prahy 13 jako dosud jediná splátka z celkem 200 milionů korun spravovaných firmou Key Investments, ČESKÁ POZICE informovala již dříve. Dle informací iDnes peníze neposlala Key Investments, ale právní kancelář Jana Pacovského.

Advokáti Pacovského kanceláře zastupují některé firmy spojené se skupinou kolem firmy Via Chem Group, za níž stojí právník odsouzený za finanční podvody Petr Sisák. Key Investments nainvestovala prostředky městských částí právě do firem kolem kontroverzního Sisáka. Kromě Via Chem Group mezi ně patří Spolek chemické a hutní výroby či E Side Property, majitel stadionu v pražském Edenu. Pacovský spolupracuje i s fotbalovou Slavií, jejímž donedávna údajně většinovým majitelem byl bývalý Sisákův řidič Antonín Franc. Konkrétně nakoupila Key Investments do portfolia Prahy 13 cenné papíry E Side Property a Via Chem Group, jejichž hodnota je přinejmenším pochybná.

Šéf a spolumajitel Key Investments Daniel Brzkovský na tom, že peníze Praze 13 přišly z účtu právní kanceláře, nevidí nic špatného: „Na naše účty je navíc exekuce, takže klientské peníze asi těžko půjdou přes ně,“ uvedl pro iDnes (kvůli dluhům a exekuci Key Investments minulý týden vrátila licenci obchodníka s cennými papíry). Na otázku, zda peníze pocházejí skutečně z prodeje dříve nakoupených cenných papírů z portfolia městské části, anebo šlo o půjčku, Brzkovský odpověděl: „Řešíme situaci klientů standardně v souladu se smluvní dokumentací.“

Dle informací iDnes se podobná transkace odehrála i v případě Prahy 6. Tato městná část údajně neobdržela 200 z celkem svěřených 450 milionů od Key Investments, nýbrž z účtů J&T Banky. Tím by se potvrdily březnové informace MF Dnes, že J&T poskytla Key Invesments v této věci půjčku ve výši 200 milionů korun.


murdoch Zajímavá zpráva! Jinak pan 12:13 19.5.2011

Počet příspěvků: 1, poslední 19.5.2011 12:13 Zobrazuji posledních 1 příspěvků.