Mazánek: Ať premiér poslouchá mě, nebo tebe.

Hitparáda půvabných obratů pokračuje. Už teď se lidé v tramvaji a metru zdraví se slovy „Čau Mazánku“ nebo „Ahoj Kotě“. 

Hitparáda půvabných obratů z Janouško-Bémovského výkladového slovníku pokračuje. Páteční MF Dnes nás na víkend vybavila dalšími hláškami, které zazněly v telefonátech mezi bývalým pražským primátorem Pavlem Bémem, kmotrem Romanem Janouškem a někdejším „superúředníkem“ pražského magistrátu Petrem Ďuricou. Již nyní lze v tramvaji a metru zaslechnout, jak se lidé zdraví se slovy „Čau Mazánku“ či „Ahoj Kotě“. K tomu přibyla oslovení jako „Kapitán“, „Columbo“, „Jimbo“, „Pařez“ a obraty typu „orchestrovat“ či „dělej, že nic nevidíš“.    

Záznamy potvrdily, že „Romeš“ Janoušek si byl nablízku s někdejším premiérem Mirkem Topolánkem, kterého aféra zatím nezajímá – ale měla by. Dále se Bém s Janouškem snažili získat pod svá křídla dva ministry Topolánkovy vlády – Aleše Řebíčka (resort dopravy, dnes majitel fotbalové Slavia Praha) a Petr Gandaloviče (zemědělství, dnes velvyslanec v USA). Bém, Ďurica a Janoušek také probírali odkup pozemků od pražského dopravního podniku, kterému v té době čerstvě velel Martin Dvořák.     

Zajímavé je, jak se Bém hněval na média, která o něm nepsala zrovna pochvalně. „Já nevím, jestli to je zpravodajství, ale už na to opravdu nemám nervy. Už mě to sere, tohleto. Kurník. Tak jestli to máme nějakým způsobem orchestrovat, tak to dělejme! Proboha!!“ ulevil si Bém na adresu TV Nova, která tehdy chystala reportáž o jeho expedici na nejvyšší horu světa.

Divadlení hra Mazánku, kamaráde by se určitě stala hitem

Jisté je, že Janoušek se o Béma náležitě staral. Byl jeho hospodyňkou. Nejen, že mu zařizoval ledničku na víno (dělanou na míru), ale Bémovi zajišťoval třeba i koupi lyžařských bot. Musel to být vyčerpávající servis, který Janouška zmáhal. „Ty vole, já už jsem nadřenej, že budu muset jet na dovolenou,“ ulevil si v jednom hovoru.

Nelze než dodat, že odposlechnuté telefonáty jsou kvalitním materiálem a výzvou pro herecké duo Jiří Lábus–Petr Čtvrtníček, z jejichž dílny před lety vzešla legendární hra Ivánku, kamaráde utahující si z korupčního megaprůšvihu v českém fotbale. Mazánku, kamaráde by se určitě stala také hitem.  

Těšíme se, zda nám MF Dnes naservíruje nové hlášky a obraty i v příštím týdnu. Třeba se dozvíme, kdo je Maorská princezna. Prozatím ČESKÁ POZICE vybírá z pátečních odposlechů následující pasáže.

Žárlivý komediant Topolánek

Janoušek: Super. Já myslím, že je všechno v pohodě. Jedinej, kdo je takovej polovyblázněnej, je Topol. Volal mi takovou žárlivou scénu, že jdeš na Hrad. Já jsem mu říkal, že to nevím.

Bém: To je komediant.

Janoušek: Řekl jsem mu, že to považuji za píčovinu. Ať poslouchá mě, nebo tebe. Pak má (Topolánek) druhou hrůzu z tý tiskovky. On je někde v Liberci, chtěl tam přijet. Což já jsem mu nedoporučil. Jenom mu máš zavolat, abyste se dohodli, jak budeš mluvit o těch reformách.

Bém: Jak co?

Janoušek: No určitě na to dostaneš otázky. On je Tlustý vydírá. Úplně na hranu. Tlustý v rozhovorech říká, že Topolánek je podvodník. On (Topolánek) je prostě posranej až za ušima. A volá mi a říká věty: Románku, jak jsem se choval tři měsíce? Říkám: No, výborně, děkuju. A on: Doufám, že mi to teď vrátíte? Tak mu říkám, že určitě. Zavolej mu. Ono se mu uleví.

Tenis s panem premiérem

Bém: Ano, kapitáne?

Janoušek: Kdepak se nacházíš? Pan premiér už je celej neklidnej.

Bém: Řekni mu, že už se tady v autě rozcvičuju.

Janoušek: On už má třetí forhend za sebou.

Bém: Má? Tak to je výborný. Já už tady taky jakoby trénuju, rozcvičuji si své kvadrycepsy.

Pozornost pro Sumce

Ďurica: Jimbiči?

Janoušek: Jimbo, co by jsi řekl kožené bundě hnědý, XXL, Dunhilla?

Ďurica: Nevěřím, že mu bude XXL.

Janoušek: Myslíš, že mu bude malý?

Ďurica: Hm. Ta velikost pro Sumce... (přezdívka pro bývalého ředitele odboru městského investora pražského magistrátu Jiřího Tomana) To mu bude malý.

Janoušek: To je pravda. Tak mám jít koupit hodinky?

Ďurica: Jo.

„Vožralej“ ministr dopravy

Bém: Ještě k té sobotní účasti. Kdo přijde. To ještě musíme probrat.

Janoušek: Já myslím, že přijedou jen ty nejvěrnější. Těch padesát nejvěrnějších. Jen Aleš (Řebíček) mi dnes volal a říkal, že by přijel, ale že už je deset dnů vožralej a že by se potřeboval vyspat a blablabla. To znamená, že jsem ho omluvil… Objednal jsem mikrofon, abys jim to všechno řekl. Bude to taková opravdu pražská věc. S tím, že přijede Gandal (Petr Gandalovič), se kterým mám schůzku. Toho potřebujeme. On se potřebuje někde zařadit, a když to budeš ty, tak to bude super...


Počet příspěvků: 3, poslední 25.3.2012 02:03 Zobrazuji posledních 3 příspěvků.