Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Martinec může u policie i skončit. Dozvíme se někdy, jak to bylo s výrobou kompra?

Bývalý šéf protikorupční policie prý v kontaktu s Lenkou Bradáčovou postupoval nestandardně. Co to vlastně znamená, prověří kázeňské řízení.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
A

Arny

16. 5. 2013 15:34
Hodně otázek, ale žalostně málo odpovědí
Jak moc se asi zajímal o takto mediálně profláklou kauzu přímo dozorující žalobce? Že by ani dozorující žalobce nebyl obeznámem s tím, že v IT zakázkách figuruje manžel paní Bradáčové (celkem jedno jestli jako podezřelý nebo svědek) a není tedy vhodné kauzu vyšetřovat v působnosti VSZ Praha? Ono by to chtělo malou inventuru i na příslušném státním zastupitelství, zda nepochybil dozorující žalobce a Martinec to má odskákat za něj.  
0 0
možnosti
JS
Ono to vypadá tak,
že jak o něj štrejchli, řekli to na VSZ dříve Bradáčové, než dozorujícímu sz - proto si Bradáčová myslela, že to je bouda, protože když dozorujícímu zavolala, tak on nic nevěděl (tak se mi to jeví na základě toho, co jsem se dosud dozvěděl). Komický je Červíček, jak vyžaduje "standardní" jednání v atypické situaci. Můj názor je, že Martinec se zachoval gentlemansky, opravdu v tom anglickém duchu, kdy se zvažují pravidla a důsledky, a příslušný policista je v takovém případě formálně pokárán na nedodržení pravidel, aby bylo zadost učiněno tradicím, a potom reálně pochválen, odměněn či povýšen za to, že jednal vlastním rozumem a zabránil kompromitaci paní vsz, což by nepochybně nastalo, kdyby se tato skutečnost provalila až pokročilém stádiu vyšetřování pod stálým dozorem VSZ, což by paní vsz nepochybně nerozchodila. A kdoví, zda to nebylo pointou ...
0 0
možnosti
A

Arny

16. 5. 2013 15:03
Víme, že (skoro) nic nevíme a nejspíše se už nic víc nedovíme
Čtvrteční brífing policejního prezidenta byla klasická ukázka toho, jak lze půl hodiny hovořit o ničem.Ale přece jen jsme se něco dověděli. ÚOKFK sice dosahoval pod vedením Martince skvělých výsledků (viz např. výroční zprávy), ale přece jen to chce systémové změny. Pan nejvyšší žalobce si přeje, aby každý vyšetřovatel na ÚOKFK zpracovával tak jednu maximálně dvě “velké” kauzy, které si to “zaslouží”. Takže se systémově vyhází z ÚOKFK stovky kauz v různém stavu rozpracování na krajské stupně policie nebo možná i okresní.Na ÚOKFK tak budou moci pracovat policisté dle představ nejvyššího žalobce a paní Bradáčové, zatímco nižší články policie se z toho systémového přerozdělení po.....To ale nevadí, protože to nebudou ty “velké” kauzy, které si to “zaslouží”, nebudou je zpracovávat elitní detektivové a není to “výkladní skříň” boje s korupcí, takže se to veřejnost nedoví. To budou permanentně latentně kritizováni velitelé těchto nižších článků za velkou rozpracovanost kauz a nízký počet ukončených věcí. Jistě toto systémové opatření velmi prospěje interpersonálním vztahům uvnitř policejního sboru.Dále jsme se dověděli, že litera zákona je pro elitní detektivy asi nesrozumitelná, tak budeme muset zpřesnit, co mají dělat ve fázi šetření. Tak nevím jestli byl trouba zákonodárce, nebo jsou troubové elitní detektivové a nebo je trouba někdo třetí a chce si hrát na chytrého a radit jiným. Příslušné ustanovení (stejně jako zákon samotný) je platné od roku 2002 a dnes má někdo potřebu ho vykládat?No a pak prý potřebuje policie informační centrum na policejním prezídiu. Zřejmě už nestačí stávající informační systémy policie, tak přidáme další. Jen není zřejmé, jaké další informace bude toto centrum sbírat a co s nimi bude dělat. Ale to nevadí informací není nikdy dost.S panem Martincem bude zahájeno kárné řízení prý proto, že sdělil vrchní žalobkyni informace, které sdělit neměl a bylo to tedy z jeho strany nestandardní. Jenže ona žalobkyně mluvila v médiích o výrobě kompra na její osobu-to už je ale trochu silnější tabák než kázeňský přestupek. A taková to byla skvělá spolupráce mezi VSZ a ÚOKFK...Ono to spíše všechno nasvědčuje systémovému rozvalu policie a pan Martinec má zřejmě našlápnuto zkusit si martyrium P. Lessyho. 
0 0
možnosti
JS
Vždyť je to obráceně!
Kdyby Martinec Bradáčové neřekl, že se jméno jejího muže objevilo v souvislosti s trestní kauzou, tak by jí jednak neumožnil včas požádat nejvyššího státního zástupce o včasné a absolutně bezkolizní delegování kauzy jinam (z důvodu vhodnosti), a navíc by právě tím nesdělením této informace mohlo vzniknout podezření, že tato informace je před Bradáčovou dokonce úmyslně zatajována s tím, že by mohla být využita při nějakém nátlaku na ni jako velmi vhodné kompro.Martinec udělal přesný opak, někomu možná dokonce vzal vítr z plachet, a tím znemožnil, aby se tato informace mohla stát kompromitující.Navíc Martinec Bradáčové nic nevyzradil, ona je totiž osobou disponující příslušnou bezpečnostní prověrkou, a navíc informace pochází z okruhu její působnosti, takže by s ní dříve či později byla konfrontována. Kdyby se tak stalo v pozdější fázi rozpracování případu, bylo by to pro Bradáčovou velmi nemilé. Takto však byla upozorněna okamžitě a tak se mohla elegantně vyhnout jakémukoliv podezření, že by jakkoliv vyšetřování ovlivnila.Kompromitující skutečností by mohlo být, kdyby jí řízené VSZ dozorovalo kauzu, v níž by figurovalo jméno jejího muže, a ona by to nevěděla, - ale někdo jiný ano, a měl by tak na ní "nabito".A podezírat Martince, že nejprve "spálil" kompro (tím, že inkriminovanou informaci sdělil dotyčné osobě, aby mohla okamžitě činit protiopatření), a pak s toutéž informací běžel do rádia, to už by bylo přece jen dost přitažené za vlasy, i za rozum.S otázkou v titulku se dá ovšem souhlasit - nejen, že by mě zajímalo, jestli někdo na někoho vyráběl kompro, ale především, co by tím komprem mělo být. Z toho, co udělal Martinec, to nebylo nic.
0 0
možnosti