Lidovci pošlou vládu k vodě

Je možné, že kromě pádlování a rozdělávání ohňů budou lidovečtí politici na akci domlouvat i vládní koalici.

V uplynulém týdnu musela v hnízdě KDU-ČSL zavládnout pořádná porce radosti. Aktuální průzkumy agentur SANEP (5,4 procent) a CVVM (5,5 procent) naznačily, že lidovci opět míří do Poslanecké sněmovny. Kromě kandidatury Zuzany Roithové na Hrad a kritiky kauzy Drábkova ministerstva se lidovcům navíc daří pronikat do médií. Novinářům posílali papuče, jindy zase na happeningu vyhodili oknem fiktivní 3,5 miliardy korun – šlo o kritiku zakázky na ministerstvu práce. Nyní naplánovali další podnik: sjíždění Vltavy, kterého se může zúčastnit každý z nás.

Akce na přelomu června a července, k níž zve předsednictvo KDU-ČSL své členy a příznivce, se jmenuje „Pusťte vládu k vodě“. Je to zajímavý nápad, jak k sobě přitáhnout zejména mladší voliče, což se v minulosti lidovcům moc nedařilo. Nové vedení partaje není českému publiku příliš známé, takže pro případné voliče lidovců bude „ježdění na lodičkách“ dobrou příležitostí, jak poznat možná budoucí poslance KDU-ČSL. (S podobným marketingem to v létě 2009 před plánovanými předčasnými volbami zkoušel i tehdejší šéf ODS Mirek Topolánek, byla z toho ohromná akce s názvem „Léto s Topolem“.)

Sjíždění Vltavy s lidovci může být o to zajímavější, pokud by se těsně před tím konaly předčasné volby. Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek už oznámil, že je podporuje. Je tedy klidně možné, že kromě pádlování a rozdělávání ohňů budou mít na této akci lidovečtí politici na starost i domlouvání vládní koalice. Pěkně v terénu a před svými voliči a sympatizanty.

A že by to bylo zajímavé koaliční vyjednávání. Dostane-li se KDU-ČSL do sněmovny, koalici by s nimi ráda „uplácala“ ČSSD, jejíž předseda neskrývá přání vytvořit vládu právě s lidovci a třeba zelenými. Namotat se do toho ale může ještě několik dalších malých stran, jak ukazují předvolební průzkumy.


jurášek Petře! 16:44 21.4.2012
knight Lidovci 12:48 21.4.2012
bobes Taky jsem volič pravice ale 11:20 21.4.2012

Počet příspěvků: 3, poslední 21.4.2012 04:44 Zobrazuji posledních 3 příspěvků.