Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Kdo zabije SMS

Hrobařem placených SMS budou webové aplikace pro posílání zpráv z chytrých telefonů zdarma. Jak budou reagovat mobilní operátoři?

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
M

Mompracem

9. 3. 2012 8:51
SMS jsou pro zlost
Je jasné, že SMS se v našich zeměpisných šířkách daří jen z jediného důvodu a to, že jsou relativně levnější o proti klasickému hovoru. Kdysi jsem mluvil se známým, který pracuje a již i žije v Hongkongu a tam se prostě SMS nepoužívají. Cvakat 5 minut nějakou zprávu do mobilu je prostě pro ně pod úroveň. Sice tvrdil, že SMS jsou bezplatnou součástí GSM služeb, ale jen málo kdo tuto službu využije. Navíc cena za hovor je tam směšná, takže kdo by se trápil s klávesnicí.Já sám moc velký přínos v mobilních telefonech nevidím. Je to svým způsobem omezení osobní svobody. Zvláště, když dostanete služební telefon a zaměstnavatel vás nutí být 24 hodin on-line. Je to starost navíc, platit účty, stále kontrolovat, zda jste jej někde nezapomněli, zda vám jej někdo neodcizil a riskovat tak velký účet za telefon.Myslím, že u nás je telefonování předražené a to jak mobilní, tak pevná linka. Ceny by měli být vždy takové, aby odpovídali příjmu obyvatelstva. Jaké mají mobilní operátoři zisky si lze odvodit od počtu reklam v TV. Vím, co to je za balík peněz.Celkem by mě ale zajímalo, kolik vlastně zaplatí státní správa za telekomunikační služby za rok. Od obecních úřadů, magistrátů, příspěvkových organizací, krajských úřadů až po ministerské aparáty, vládu, parlament a senát. To musí být zatraceně velký balík peněz. Internet je dnes vlastně na každém takovém subjektu. Proč tedy státní aparát nepoužije systém VoIP? Dle mého by se ušetřili miliony, možná desítky milionů korun. Ale proč by někdo toto řešil, že? Vždyť jim ty všechny účty stejně zaplatíme MY z našich daní.
0 0
možnosti
F

Funtom

9. 3. 2012 12:33
QWERTY
Budu reagovat jen na úvod vašeho "myšlenkového proudu" - osobně bych nedělal závěry na základě  výpovědi jednoho uživatele. Neznám sice situaci na mobilním trhu v HK, ale v téměř celé JV Asii jsou SMS velmi populární. Svědčí o tom popularita mobilů s "QERTY" klávesnicí a tudíž i telefonů Blackberry.Je jasné, že pokud se vámi zmiňovaný uživatel nechce "vyťukávat" s SMS, nebude se mu chtít ji psát ani na sociální sítě.Telefonika zřejmě nepůjde cestou "dumb pipe", alespoň soudě dle zveřejněného záměru vybudovat v Londýně, Berlíně, Dublinu a Praze vývojová centra.
0 0
možnosti
M

Martinhajek

9. 3. 2012 3:01
A já bych možná zašel ještě dál
Protože co samotné volání? To je služba, kterou bez problému jde taky suplovat přes internet a už se to děje. Google Talk a Skype mají své mobilní aplikace a počet lidí, kteří je používají se rozšiřuje, i když do konkurence běžnému volání to má stále daleko. Je ale jasné, že časem začne boj i na této frontě a mobilní operátoři rozhodně nemají vůbec dobré výchozí postavení. A pokud se něco zásadního nestane, budou z nich za dvacet let pouze poskytovatelé internetu.
0 0
možnosti