Kalousek: Zatčení Ratha je jako tchýně v propasti ve vašem autě

Ministr financí má ze zatčení jednoho ze svých nejtvrdších politických soupeřů rozporuplný pocit.

István Léko 15.5.2012

V souvislosti se zatčením sociálnědemokratického hejtmana Davida Ratha ČESKÁ POZICE doporučila ministrovi financí Miroslavu Kalouskovi, aby dnes výjimečně porušil abstinenci a oslavil vzetí jednoho ze svých nejtvrdších politických soupeřů do vazby panákem. Naše SMS zpráva zastihla ministra financí v Bruselu, kde vede důležitá jednání.

„Mám z toho rozporuplný pocit, jako když vaše tchýně padá do propasti ve vašem autě. Na jednu stranu mám obrovskou radost, že policie odhalila tak závažnou trestnou činnost, na druhou stranu mne dnes odpoledne čeká důležité setkání s eurokomisařem pro regionální politiku Johannesem Hahnem. Čekal jsem, že nám Evropská komise brzy uvolní peníze. Ale co mu teď jako český ministr financí odpovím, když se mne náhodou zeptá, kvůli čemu policie zavřela hejtmana Středočeského kraje?“ odpověděl Kalousek.

Zatčení Ratha mimo jiné kvůli poškozování finančních zájmů Evropské unie je z hlediska čerpání evropských dotací pro Českou republiku špatnou zprávou. Jde o ohromnou ostudu, kterou budou muset čeští vládní politici svým kolegům v Evropské komisi podrobně vysvětlovat.

Případ zatčení Davida Ratha a dalších sedmi lidí podrobně sledujeme v samostatném článku.


Ch.Rozruch ještě malý dovětek 16:18 17.5.2012
Ch.Rozruch Jako tchýně v propasti s vaším autem? 16:11 17.5.2012
murdoch No ano, Kalous ušatý aby si 7:29 16.5.2012

Počet příspěvků: 3, poslední 17.5.2012 04:18 Zobrazuji posledních 3 příspěvků.