John přes Nečasovy námitky jmenoval Lessyho policejním prezidentem

Petr Nečas - ani přes výhrady - nevetoval kandidáta na policejního prezidenta. Radek John poté jmenoval Petra Lessyho do funkce.

Pavel Pokorný 24.1.2011

Petr Lessy se dnes stal novým policejním prezidentem. Do funkce ho jmenoval ministr vnitra Radek John. Na očekávaném průběhu nic nezměnila ani (důvěrná) schůzka plukovníka Lessyho s premiérem Petrem Nečasem. Předseda vlády se rozhodl nevetovat nestandardní výběr policejního prezidenta, i když „nemůže převzít spoluodpovědnost za právně zpochybnitelnou proceduru výběru policejního prezidenta“. Veškerou odpovědnost tím delegoval na ministra Johna.    

Nečas prý „nechce další politické střety kolem policejného prezidenta, a tím pádem politizaci policie“. Dobré ráno, pane premiére! Po tragikomedii s hledáním nového šéfa policie, jejíž zatím poslední dějství jsme dnes sledovali, by nikoho ani nenapadlo, že policie má s politikou cokoli společného.

Pan premiér rovněž poznamenal, že „čas ukáže, zda jeho (Lessyho) výběr byl správný, nebo ne“. Dodejme, že někdy čas ukáže, a karavana přesto kráčí dál.

O čem spolu asi hovořili pánové Nečas a Lessy, si přečtěte v článku: Schůzkou Nečas – Lessy končí veškerá legrace