Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Jak zabránit Zemanovi, aby vetoval ministry? ČSSD ho chce hnát k Ústavnímu soudu.

Plánovaný postup proti prezidentovu bojkotu má háček: mohl by se zhroutit, nebude-li šéf sociálních demokratů nejprve jmenován premiérem.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
S

Sseremeto

25. 12. 2013 23:21
Úvaha k přečtení, ale ne k zamyšlení...
Jednak je zde porcován medvěd, který si běhá po lesíku. Není třeba předvdat tyto krizové scénáře, věřím tomu, že Zeman je racionálně uvažující člověk. Pokud ne, tak ve svém úřadě nemá co dělat. Pokud by použil zde zmiňovaných nestandardů, tak bych se vůbec nebránil tomu, podat na něj ústavní žalobu pro vlastizradu, popř. bych zvažoval zbavit jej svéprávnosti. To by bylo zcela určitě rychlejší a účinnější, než se měsíce soudit o slovíčkaření různých rádoby ústavních právníků.
0 0
možnosti
M

Mf

21. 12. 2013 10:37
redaktorka z Respektu
Pisatelka je bývalá redaktorka z Respektu, takže, jak se říká, víme odkud vítr fouká. Podstatou politiky je boj o moc, kterou daný aktér prosazuje své zájmy. Všichni aktéři, kteří získali své pozici legitimně, mají právo bojovat o moc. Nevím tedy, proč bys měl být Sobotka hodný a Zeman zlý. Sobotka je ale především politicky impotentní a Diensbier je tvrdý kariérista, který ale už ztratil veškerou soudnost. Pokud socdem padají preference, dlouhodobý boj s prezidentem je může jedině poškodit a vyvolat další pokles. Lidi od politiků nečekají nesmiřitelné a nekonečné konflikty, ale očekávají, že se domluví a začnou pracovat.  Pokud bude tedy Sobotka bojovat všemi způsoby za Zaorálka, musí si uvědomit, že tento muž není žádný miláčkem davů, ani nenahraditelný politický stratég, ale prostě jen jeho kámoš. 
0 0
možnosti
LN
Blábolíte rád?
Nebo je to vaše nemoc?
0 0
možnosti
S

Saxána

18. 12. 2013 22:21
P R Ů T A H Y
Prvním krokem musí být jmenování předsedy vlády a to svobodně, však bez podmínek, bezodkladně - zejména když současná vláda je bez legitimního práva.
0 0
možnosti
LN
Nejvyšší čas, aby krále Kořalu někdo klepnul přes prsty!
Ústavní soud je dobrý prostředek.
0 0
možnosti
D

Dogma

18. 12. 2013 21:52
pouhá provokace
Ústavní soud je jenom vyjádřením zákonů. Ale, zákon se nechá vyjádřit subjektivně i objektivně. Záleží na cti či penězích nebo srandě.
0 0
možnosti
D

Dogma

18. 12. 2013 20:57
úvaha
„Tak se běžně uvažuje, myslet je proces minulosti, přítomnosti a očekávání -  co z toho vznikne. Všichni toužíme po krásném, inteligentním a prospešném  dítěti. To je naše budoucnost. A když se stáhneme pouze do trouby, která hlásá, když přijmeme, že bílá je černá a nemáme s tím problém Ukázka Parlamentních Listů:Chtěl jsem být spravedlivý a tak jsem minimálně dvě hodiny přemýšlel a velmi se snažil nalézt alespoň jednu věc, kterou bych tomuto člověku mohl přičíst k dobru. I přes velkou snahu jsem nic takového nenalezl. Možná proto, že jsem si zcela nedávno opět pročítal vyjádření lidí, kteří s ním po celou dobu do převratu spolupracovali a popisují jakým, úcty nehodným, člověkem byl. Ostatně jeho humanitární bombardování Jugoslávie to dokladuje,“ uvedl senátor Jaroslav Doubrava.„A negativa? Na ty by stránka asi nestačila. Od jeho ujišťování, že nám bude lépe, jak jeho odpůrci straší nezaměstnaností, ale on zaručuje, že nic takového se nestane, přes praktickou likvidaci našeho zbrojního průmyslu a poskytnutí našich trhů s touto technikou cizákům, kteří mu za to museli velmi děkovat. Pošlapával suverenitu našeho státu a poklonkoval Berlínu, Bruselu a Washingtonu, i sudeťákům a cikánům. Mluvil o morálce, přitom nezměrně holdoval alkoholu a byl nevěrný své první ženě. Vlastně přece jen jsem si vzpomněl na něco pozitivního, byť to asi nabyla jen jeho zásluha. Možnost cestovat bez velkých problémů. Vezmu-li ale, jaké ekonomické důsledky to mělo, pak nevím, dá li se to považovat za ono plus,“ dodal Doubrava.
0 0
možnosti
D

Dogma

18. 12. 2013 20:06
údiv
Výkřiky, bolavého srdce. Ale touha tohoto srdce je, aby nebolelo. Někdo to udělá tak, že znegujeme ostatní pro svůj osobní materiální prospěch. To sice myšlení naplní, ale srdce stále zůstává bez povšimnutí. Stále se chvěje.
0 0
možnosti
D

Dogma

18. 12. 2013 19:49
dotaz ?
Prosím, to je váš osobní komentář? Nebo komentář vašich kamarádů?
0 0
možnosti
JH

J75o62s60e86f 66H16u30s

18. 12. 2013 19:32
Osmnáct ministerstev??
Jen pro srovnání: Nečasova vláda měla včetně premiéra patnáct ministrů.Německá koalice, která vládne státu osmkrát většímu, než je ten náš, má včetně kancléřky ministerstev šestnáct.K čemu propána potřebuje Bohouš s Babišem OSMNÁCT úřadů?
0 0
možnosti
M

Marvin

19. 12. 2013 22:13
Čemu se divíš?
7 let nebyli u lizu tak teď chtějí honem všichni.
0 0
možnosti
KV
Nestahujte kalhoty daleko před brodem,
hlavně autorka by si měla dát pozor aby nevyvolala útrpný smích. Otázka zda prezident jmenuje nebo nejmenuje nějakého ministra není zrovna aktuální, Sobotka pověřený prezidentem sestavením koalice zatím jenom dává dohromady rozdělení kompetencí v rezortech. O tom koho strany nabídnou do sestavy případné vlády není rozhodnuto. Zakládat na neexistenci něčeho nějaké uvažování o žalobách a podobných zhovadilostech je jen čeření vody novinářským povlem. Použil jsem tvrdý výraz hlavně proto, že někteří politici a právníci s obdivuhodnou ochotou předpovídají, odsuzují a někdy i vyhrožují pod taktovkou některých novinářů.Pověřený poslanec Sobotka, jako vůdce strany která zvítězila ve volbách, má za úkol sestavit koalici z více než poloviny poslanců sněmovny, dohodnout se na rozdělení rezortů a tvaru vládní sestavy a jako tečku za svým úkolem navrhnout personální obsazení vládních funkcí. K tomu se schází a své kroky konzultuje s prezidentem, který samozřejmě i posuzuje vhodnost a přijatelnost kandidátů. Jestli je Sobotka politik, zřejmě nepůjde před prezidenta s požadavkem jmenování premiérem s adepty ostře se vyhraňující k prezidentovi. Proto ty konzultace. A asi to náhlé kničení Dientsbiera který si nárokuje ministerstvo spravedlnosti a očekává (oprávněně) odpor prezidenta. V tom bych se Zemanovi ani nedivil, Dientsbierovo konání po neúspěchu v kandidatuře na prezidenta a jeho mlácení kolem sebe není zrovna předpoklad zralosti potřebné k výkonu ministra.
0 0
možnosti