Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Hlasujte: Kdo by měl být českým premiérem?

Čeho se bojí komunisté ♦ Jak to bude s mešitami? ♦ Tajná schůzka v sídle PPF ♦ Baba Dymáková o dvacet let blbější ♦ Kdo chce vyhrát volby, potřebuje Benešovy dekrety

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Získal jsem akcie několika podniků,
tak jako asi spousta občanů tohoto státu. Některé podniky v souladu s nastavením úrovně zákonů odsouhlasených poslanci (zástupci nás všech, občanů republiky) převedly své akcie na formu "na doručitele". Je to určitá forma zakrytí vlastníků akcií. Forma, která byla uzákoněna. Tak i já, i když jsem o to nestál, vlastním také, jako jakýsi ministr akcie "na doručitele" a stejně jako on, jsem pro formu jejich  zrušení. Proč se tak široce rozepisuji, přeměna akcií nebyla na přání vlastníků, ale výsledkem rozhodnutí každého příslušného podniku. Tak jako já, ani ministr nemůže za to, že má akcie na doručitele. To nás přece nedegraduje, ani nesnižuje naši morální úroveň. Dotěrná otázka novinářky byla hloupá a podání bylo úmyslně dehonestující. Přeci člověk, stane-li se ministrem , nevyhodí akcie oknem, počká, až se prosadí zrušení této formy akcií a je po problému. Že se ministr neudržel a byl vulgární je jiná, určitě si je vědom úrovně našich novinářů, jejich neprofesionalitě a prodejnosti. Prostě naletěl na provokaci, k radosti dalších, podobných "profesionálních" novinářů, že páni z ČP.
0 0
možnosti
Cetl jste ten rozhovor na aktualne.cz?
Cetl jste ten rozhovor na aktualne.cz? Prijde mi, ze ne, protoze pak byste stezi mohl psat, ze "dotěrná otázka novinářky byla hloupá a podání bylo úmyslně dehonestující." Novinarka mozna byla doterna, ale to je jen chvalyhodne, pokud tazany odpovida tak, jak to delal pan Konicek. Byl to naopak ministr, kdo odpovidal hloupe ("Veřejnost, která mě zná, ta má o mně své mínění"), podrazdene a hrube. Pravda, je treba brat v uvahu, ze to je doslovny prepis  telefonniho hovoru a to pak lecktere vyjadreni muze pusobit hloupe. Pritom na Konickove podnikani, anonymnich akciich, spolecnicich z Kypru, obchodech se statnimi podniky (Cepro, MERO, SSHR) ci dotacich, nemusi byt nic zavadneho (pokud tedy napr. neprohlasime za zavadne dotace jako takove). Paklize vsak reaguje tak, jak to predvedl, nemuze se divit, ze vzbudi rozruch a podezreni. A hlavne by nemel zapominat, ze kdyby nebyl ministrem a nechtel se stat poslancem, nikdo mu do jeho podnikani nos strkat nebude.
0 0
možnosti
Díky za reakci pane Dvořáku,
rád vysvětlím. Na podnikání a držení akcií pana Koníčka jak píšete není nic závadného, tečka, podnikal jako mnoho ostatních a jestli novináři mají informace o jeho protizákonném podnikání důkazy, nechť je předloží. Asi jste nepochopil smysl mého příspěvku, v době, hlavně předvolební, je-li veřejnost (neznalá akciových zákonů) rozjitřena a vnímá-li vlastnictví akcií "na doručitele" negativně, byla otázka jejich vlastictví spojená s Koníčkovo úmyslem bojovat za jejich zrušení opravdu hloupá a neprofesionální. Myslíte si, že je ta novinářka a ostatní její kolegové, kteří s rozkoší omílají Koníčkovu expresivní odpověď nemají ani páru o akciích? Není to jen záminka a placený předvolební úder pod pás? Na mém příkladě jsem uvedl, jak se člověk dostane jednoduše k vlastnictví anonymních akcií. Nešlo novinářce hlavně jen o to vzbudit "rozruch a podezření"? Myslíte si, že je to novinařina, nebo jen placená špinavá práce? Tím neomlouvám odpověď pana Koníčka, ale vyžaduje-li novinářská obec slušné odpovědi, měla by se vystříhat takových neslušností sama používat.
0 0
možnosti
Re:
Především, váš příklad s akciemi z kuponové privatizace je matoucí a odvádí od podstaty věci. Pan Koníček se nedostal "k vlastnictví anonymních akcií" tak jednoduše, jak popisujete vy, totiž jako na jeho vůli nezávislém důsledku kuponové privatizace. Ostatně, ani si nejsem jistý, že by někdo tvrdil, že přímo pan Koníček nějaké akcie na doručitele vlastní. Pouze působil v orgánech firem, kde se tato forma vlastnictví vyskytovala, kde se objevují firmy ze zemí považovaných za daňové ráje, že působil ve firmách, kterí pobíraly dotace z veřejných prostředků a obchodovaly se státními firmami. A redaktorka aktualne.cz se ho především ptala, jak je toto slučitelné s programem strany, za kterou kandiduje. Legitimní otázka, řekl bych. Ještě před publikováním těchto informací prý opakovaně žádala o jeho vyjádření (což on nepopřel). Jistě není jeho povinností vyjadřovat se, lze snadno uvěřit, že má co jiného na práci. Pokud se ovšem pan ministr (z lat. minister, služebník) nevyjádří a namísto toho se projeví jako arogantní papaláš, nelze se divit, ze si to "ta novinářka a ostatní její kolegové" nenechají pro sebe. Jak už jsem napsal, já osobně si apriori nemyslím, že za Koníčkovým podnikáním je hned nějaká levota. Pokud ale reaguje tak, jak reaguje, chtě nechtě se musím ptát, zda ten pán "pouze" postrádá vychování a komunikační dovednosti nebo zda tu skutečně něco nesmrdí.Ještě otázka na závěr, kdy jindy, než před volbami, by se měly kandidátům klást nepříjemné otázky? Po volbách? Až se ukáže, že ta která strana neumí nebo nechce naplnit klíčové body svého volebního programu? Případně až vyjde najevo, že pan poslanec či ministr má máslo na hlavě? To už je podle mého názoru trochu pozdě.
0 0
možnosti
Pane Dvořáku, lakujete špatně,
pozorně si přečtěte znovu článek na který reaguju, novinářka údajně (nebyl jsem při rozhovoru) napadla Koníčka cituji: -že šlo o dotazy na téma, jak může vlastnit anonymní akcie a zároveň jak reprezentant prezidentské strany prosazovat zrušení těchto anonymních akcií,- A to je ten zádrhel, vlastnictví jakýchkoliv akcií nevylučuje mít na jejich formu třeba negativní názor.Za další, akcie o kterých jsem psal a které vlastním, nebyly získány v kuponové privatizaci a ať hledám jak hledám, nikde jsem to nepsal. Je to jen Vaše fabulace.A co má s programem strany společného jestli pan Koníček působil v orgánech firem které mají anonymní akcie, je to nezákonné? Že působil ve firmách mající sídlo v daňových rájích? Proč by tam nepůsobil? Je to protizákonné? Že působil ve firmách pobírající dotace? A proč ne? Někdo odpovědný to schvaloval a zase, není v tom žádné porušení zákonů. Že firmy ve kterých působil obchodovaly se státem? A co má být, se státem obchoduje tisíce firem, to má znamenat, že obchodovat se státem je špatné? Už jste pochopil?
0 0
možnosti
Obavam se, ze nechapete vy
Nejprve na okraj - ano, nikde jste nenapsal, ze "akcie o kterých jste psal a které vlastníte, byly získány v kuponové privatizaci". Napsal jste pouze, ze jste "jako asi spousta občanů tohoto státu" ziskal akcie nekolika podniku. I kdyz si myslim, ze tento popis sedi predevsim na kuponovou privatizaci a prestoze zpusob, jak vy jste prisel prisel k nejakym akciim, je v nasem sporu zcela okrajovy, hluboce se vam za tuto dezinformaci omlouvam.Podstata je jinde a myslim, ze vyse jsem se vyjadril zcela jasne a je mi lito, ze jste to nepochopil. Takze jeste jednou: problem neni primarne v tom, kde Konicek pusobil, ale v tom, ze kdyz je na toto sve pusobeni dotazovan, odpovida, jak vy eufemisticky pisete, "expresivne". Souhlasim s vami, ze "vlastnictví jakýchkoliv akcií nevylučuje mít na jejich formu třeba negativní názor". Neni to sice uplne konzistentni, ale proc ne, pochopit se to da. Jenze pan ministr hned hleda zly umysl tazatelky, zpochybnuje jeji vzdelani a inteligenci a nakonec dojde na hovado ... No nezvolte si takoveho, ze ?!
0 0
možnosti
Nějak se rozcházíme v chápání podstaty
problému, vůbec jsem nechtěl zlehčovat odseknutí ministra novinářce, chyba je, ne v tom neovládnutí se, ale v pojmenování jejího chování hrubým výrazem.Ale v tom není podstata, proč se novinářka ptala na skutečnosti z ministrova předchozího působení, když na něm není nic neobvyklého, nezákoného nebo odporujícího dobrým mravům. V podstatě pracoval, a zdá se že úspěšně, jako manažer v různých společnostech, dalo by se říci normální pracovitý a úspěšný člověk. Problém je v tom, že mediální scéna úmyslně zahrnuje takovou práci jako společensky nepřijatelnou a odsouzeníhodnou, tím neznalé občany uvádí a ovlivňuje  ke vnímání těchto lidí negativně. Pamatuji si velmi živě dobu mého  podnikání, kdy byl prací novinářů vnímán podnikatel jako téměř zločinec, zloděj a otrokář.  Abych to zlehčil, proč se nezeptala proč mají téměř všichni politici a veřejně vystupující pánové kravaty s proužkem sklánějící se napravo? Třeba by se dočkala slušné odpovědi. Já v otázkách novinářky vnímám úmysl znevěrohodnit profil ministra v očích veřejnosti v souvislosti s jeho politickém postavení před volbami.
0 0
možnosti