Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Kvóty na uprchlíky: Katastrofa, nebo solidarita?

Většina právníků oslovených v Právním barometru LN se nedomnívá, že by kvóty mohly vyřešit uprchlickou krizi v Evropě. Našli se i právníci, kteří v přílivu statisíců migrantů vidí katastrofu, ale řada z nich apeluje na morálku a solidaritu mezi členskými státy EU a postoj české vlády ostře kritizuje.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

R. Morava

29. 9. 2015 13:57
Žalovat EU za velezradu při obraně Schengenu Tečka.

Právníci mají jednat, ne žvanit. Imigranti se do Evropy dostali nelegálně a nikdo kromě Maďarů jim v tom nebránil.

Pravda je, že to měli Řekové i Italové složitější kvůli "humanitárním" radám z EU, přesto ochranu nesplnili. Přesto nevím jakou právní váhu tyto rady z EU mají, kdo je tedy odpovědný?

Většina z nás hlasovala pro vstup do EU proto, že se společně budeme snadněji bránit!

Pokud chceme přijmout limitované množství běženců (křesťanů a odpůrců režimu) současný chaos kdy sem proudí jen asi 10% potřebných lidi ze Sýrie škodí domorodcům Evropy. I těm ze zahraničí, kterým by se mělo pomoct!!!

0 0
možnosti

27. 9. 2015 16:28
Pokud

právníci diskutují o solidaritě, je to pouze jejich soukromý názor. Má stejnou váhu jako můj, nebo sousedky Evženy! Právníci mají diskutovat o tom jestli to, co se děje, je podle práva či nikoliv!

0 0
možnosti

J. Křivan

23. 9. 2015 20:16
Já asi neumím počítat

Německo říká, že letos přišlo asi 0,5 milionu uprchlíků, do konce roku očekává 0,8 milionu a teď se řeší snad 140 tisíc uprchlíků, tak k čemu je ta hra na kvóty dobrá, když vlastně nic neřeší??

0 0
možnosti
Re: Já asi neumím počítat

Stačí, když se zavedou, zlomí se odpor a pak se mohou zvýšit. Kdyby řekli, že se přerozdělí 2x 140 tisíc, asi by to prosazení šlo ještě více ztuha.

0 0
možnosti

B. Rudolf

23. 9. 2015 18:32
Trochu méně právničiny a trochu více praktického přístupu

Dohadování o kvótách byl pseudoproblém. Zaplaťpámbu za to, že se rozhodl. Sice chybně, ale rozhodl. Další měsíc tahanic o kvóty - to by ze sebe Evropa udělala nesvéprávné společenství.

Problémem je, že realistických návrhů scénářů, co je potřeba za jakých podmínek a jakým způsobem udělat, aby člověk pohledal. Skoro mám pocit, že žádné realistické návrhy na stole nejsou.

Nemůžeme se tvářit, že uprchlíci neexistují a pouze zarýglovat vrata. Ale na druhé straně je nutné tvrdě omezit sociální zázemí poskytované uprchlíkům. Nastavit podmínky tak, aby pro toho, komu jde o život, sem stálo za to utéci. Ale také tak, aby ten, kdo si  myslel, že si polepší, splakal nad výdělkem. Uprchlíky by měla v Evropě čekat především tvrdá práce. Zadarmo by měli dostat jen málo, ale zpočátku většinou "na dluh". Měli by být tvrdě nuceni se učit jazyk, zvyklosti, náš způsob myšlení a zvyšovat si kvalifikaci. Měli by být pod velkým tlakem, aby si našli práci. Možná bychom měli zostřit trestní sazby za vraždy a mrzačení

0 0
možnosti

B. Rudolf

23. 9. 2015 18:40
pokračování Re: Trochu méně právničiny a trochu ...

Možná bychom měli zostřit trestní sazby za vraždy a mrzačení z "náboženských důvodů" a "kvůli cti". Zostřit trestní sazby za "ženskou obřízku".

A musíme se pořádně rozebrat v příčinách "problému druhé a třetí generace". Mám na mysli to, že je potřeba zjistit skutečné příčiny toho, že se obvykle radikalizují (zatím v jiných zemích) příslušníci druhé a třetí generace muslimských imigrantů a začít pracovat na prevenci.

0 0
možnosti

23. 9. 2015 15:26
Všechno je jinak

JE TŘEBA ZA KAŽDOU CENU ZABRÁNIT TOMU, aby zaostalé země třetího světa, kde

se lidé množí jako králíci (počet obyvatel Afriky se od r. 1950 ZPĚTINÁSOBIL)

posílaly své populační přebytky k nám. Je jasné, že pokud toto připustíme, tak

nás přečíslí a nakonec VYVRAŽDÍ. Např. tak, jako byla počátkem 19 století

vyvražděna tamními černochy celá bílá populace na Haiti, pokud nestačila včas

utéct. Teď se ovšem Haiťané ilegálně stěhují do sousední Dominikánské

republiky, protože ten jediný ryze černý stát na západní polokouli je zároveň i

nejchudší, ačkoliv tam kolonizátory nemá už od r. 1804!

Všechny kydy o "solidaritě" jsou LŽIVOU PROPAGANDOU, která má

celou věc zamlžit!!!!

0 0
možnosti

23. 9. 2015 6:11
Ale zůstanou

„Uprchlíci, kteří se radostně dostanou třeba do Německa a pak budou mezi těmi nešťastníky, kteří budou v rámci kvót poslání do Česka – které je pro ně totéž, co Balkán nebo Ukrajina –, se stejně při první příležitosti seberou, překonají Šumavu nebo Krušné hory a vrátí se zpět tam, odkud je kvóty poslaly,“ zamýšlí se nad praktickými důsledky jiný právník.

Citace z článku

Podle mého obyčejného rozumu vesničana : stačí, když EU řekne, že příspěvek ( podle mě to bude na Kč +- 20 000,- na osobu) se bude vyplácet jen v té zemi, kde je EU poslala. Jinde ani euro. A je vymalováno. Myslíte, že to nikoho v Bruselu nenapadlo. Už je to myslím dávno připravené a těch "beženců" podle mě dostane republika desítky tisíc. Aby nám trochu zavřeli ústa, tak také nějakou almužnu v eurech k tomu.

0 0
možnosti

23. 9. 2015 15:29
To je tak obtížné přijet si

jednou za měsíc pro příspěvek? A pokud si zřídí účet v bance, nebudou muset nikam jezdit...

0 0
možnosti

22. 9. 2015 22:53
Trochu méně pokrytectví

Ten argument, že ti uprchlíci nechtějí u nás zůstat, se dá označit bohužel zčásti jako pokrytecký! Ono se to dá také tak trochu "zařídit", aby těm uprchlíkům přešla chuť, u nás zůstat, respektive žádat o asyl! Je přece známo, jakým způsobem se chováme k uprchlíkům v detenčních zařízeních ( odebírání mobilních telefonů, peněz, nasazování pout atd.). Takže se nemusíme divit, když se něco takového mezi uprchlíky roznese!

0 0
možnosti
Re: Trochu méně pokrytectví

Bělá pod Bezdězem nebo Vyšní Lhoty jsou určeny pro ty, kteří jsou určeni k vyhoštění, protože se je nepodařilo identifikovat, odmítli požádat o azyl, azyl jim nebyl udělen, nebo se jinak provinili proti zákonům (patrně je nelze civilně soudit s ohledem na okolnosti). Jsou to tedy analogie věznic. Ostatní uprchlíci, kteří požádali o azyl, jsou z přijímacího zařízení přemístěni do pobytových zařízení a tam žijí normálně bez pout a s mobily do doby, než se rozhodne o udělení azylu. Po udělení jsou "vypuštěni" s tím, že mohou požádat o pobyt v integračním zařízení. Bohužel, jako ve většině životních situací, lidé hysterčí z důvodů vlastní neznalosti.

0 0
možnosti

J. Křivan

22. 9. 2015 22:14
Demokratický centralismus v EU

Každopádně je to znepokojivý precedens. Bez ohledu na to jak to dopadne. Po Řecku jen další exces. Těžko říci kolik jich EU vydrží.

0 0
možnosti
Re: Demokratický centralismus v EU

Od jistého stádia své velikosti jde centralismus proti demokracii a v lidské společnosti vytváří zbytečně ostře vymezené hranice. Menší správní celky jsou si se svými sousedy navzájem více podobné a tedy je mezi nimi menší napětí. Feudalismus nebyl sice demokratický, ale společnost byla pod ním více správně (=mocensky) rozdrobena. Je to patrně více v souladu s přírodou, když taková rozdrobenost nechává přirozenou cestou vynikat místním zvyklostem, které nejsou nuceně normalizovány z centra. Možná to byl důvod, proč se feudalismus i přes svůj demokratický deficit udržel tak dlouho. Pak přišel centralismus postavený na nacionalismu. Dnes se zase centralizuje z důvodů ekonomické globalizace. Tak nebo tak, v obou případech se centralismus budoval na principu strašení obyvatelstva vnějším nebezpečím (ohrožení národa nebo hospodářství).

0 0
možnosti