Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 4
  • Poslední: 21.5.2017 11:05
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Západní společnost nejde kupředu, ale dozadu

You never change things by

fighting the existing reality. To change something, build a new

model that makes the existing model obsolete.

(R. Buckminster Fuller - http://bfi.org/about-bfi/updates/2014/03/countdown-begins/ )

The future of the Earth has to be designed by everyone who has an interest in living in a world that would be suitable for everyone.

Designing Our Future Together

http://www.modelearth.org/index.html

Thank you, Mr. Jan Hearthstone.

Moc času už není

neboť neobolševičtí kolaboranti cíleně pracují na likvidaci západní společnosti a kultury napomáháním její islamizace! Když k tomu připočteme i toto https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/438345-arabove-systematicky-islamizuji-kosovo-tvrdi-nemecka-vlada.html

Tak mám obavu, že čas už spíše není žádný!

Toto mi připadá jen jako planá akademická diskuze. Přiznám se, že ale z "umělé inteligence" začínám mít skutečně obavy. Samozřejmě, že machine learning se skutecnou inteligencí nemá nic společného, ale její napodobování se stává v určitých oblastech tak úspěšné, že to pro člověka v daném okamžiku přestává být rozpoznatelné. Přitom je to proces, který žádní programátoři nemají pod kontrolou. Ti vytváří algoritmy, jak pomocí nějakých vstupů a procesů nechat software samotný sebe sama dokončit. A přestože zde mohou zcela chybět zodpovězeny otázky principu a podstaty, napodobení lidského zpusobu myšlení v dané oblasti může být tak úspěšné, že samotným myšlenimyšlením lidí nebude překonáno a dokonce ani rozpoznáno. To se dá zneužít strašným způsobem a ani demokratický ani diktátorský systém tomu nezabrání.

Článek mně mluví z duše.

Snad jen, že to jsou články dva. První se zabývá globálních otázek, druhý našich každodenních problémů. Řešení kromě tvrdé ruky samozřejmě chybí.