Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Vysoké školy by se měly zaměřovat na praxi i na teorii

Praxe není nade vše, protože se může změnit v nevědomost, či v ideologii. Není třeba z univerzit vytvořit „praktické školy“. Vysoké školy mají vzdělávat, učit kritickému myšlení a vystupovat proti situaci, kdy civilizace zapomněla na své kořeny. K tomu je třeba teorie.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
SR

13. 7. 2019 21:46
praxe

Se zájmem jsem si přečetl tento článek, ale zdá se mi poněkud zmatený. Například tvrzení "Praxe není nade vše. Je důležitá, ale musí ji doplňovat teorie." Samozřejmě teorie musí ve vědě vždy vycházet z praxe a potvrzovat ji. Pro studenta je ale prvotní zvládnutí teorie a teprve pak se učí ji aplikovat v praxi. Problém našeho vysokého školství ale primárně není v tom, co se učí, ale komu se látka vykládá. Jinak řečeno, snaha vzdělat větší množství studentů vede k degradaci vysokoškolského studia.

0 0
možnosti
AS

A. Stiess

13. 7. 2019 11:08
o ničem

... škoda číst - nepravdivé, nepodložené bláboly.

jen namátkou

1 - "do DNA vepsané nepřátelství k teorii " ??????

2 - byznys (podle autora) nechce teoretiky - opak je pravdou, pouze s dobrými teoretickým znalostmi se absolvent může uplatnit a udržet v "laufu", v době, kdy se dramaticky zkracuje inovační cyklus.

Až když jsem přečetl, že autor je absolventem nejtěžšího gymplu v Praze, jsem pochopil souvislosti.

0 0
možnosti
PP

14. 7. 2019 19:39
Re: o ničem

Určitě jsou (nejen) v Praze i těžší gymnázia...

0 0
možnosti