Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 56
  • Poslední: 6.5.2016 12:35
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Pan velvyslanec měl být dávno označen za

persona non grata. Naprosto nehorázným způsobem se montuje do českých záležitostí!

Schapiro patří zpět do jeho rodné země. To, co tu provozuje, je rozvracení státu. Jak to mají Američané ve zvyku. Ztratili sílu, tak to kompenzují destrukcí. Sami to doma nedělají, tam by dostal do zubů.

Nyní informace vojenského experta Martina Kollera

Každý stý běženec je terorista tzn. v Německu jich je nyní cca 1500. Islámské teroristy podporují uzavřené muslimské komunity, které jsou i v Německu a které by vznikly i u nás po příchodu 1600 běženců!!!

Máte sice pravdu, ale počítáte špatně, jedno

procento z milionu je 10000 teroristů. Přitom by úplně stačilo vyhlásit v Bruselu vyjímečný stav s tím, že přechovávání policejně nehlášené osoby se trestá smrtí, stejně, jako tomu bylo u nás za WW2!

Berija by problém terorismu vyřešil velmi rychle. Teď jde o to, o kolik zmírnit jeho metody, aniž by to mělo vliv na výsledek. Od tohoto konce je třeba začít ale dělá se to obráceně.

Re: Nyní informace vojenského experta Martina Kollera

Nevím jak jste to spočítal, ale kdyby byl každý stý teroristou, tak by jich bylo 15 000 a ne 1 500 ! ! !

Takže s železnou logikou

vůbec neměly belgické bezpečnostní orgány pátrat a zatknout Abdeslama, protože to vyprovokovalo další teroristický útok. Zovna tak, jako Evropa musí přijímat muslimské běžence, protože jinak by nahrála islamistům, jinak islámským fundamentalistům, to aby zase nějací "experti" neměli potíže s rozdílem mezi Islámem a islamisty. Všechno sice vychází z jednoho základu (proto ten fundament), ale to "experti" už nepobírají.

Kocour Mesie

Ach ten Shapiro! Nic nového, přesně podle schemata kdy "Tolerance je zbraň" jak ukazuje Hervé Ryssen například v Psychopatologii Judaismu nebo v "Pochopení židů a pochopení antisemitismu".Stará záměr - modern race-mixing and race-blending society - přesně podle toho mustru Shapiro jede. Skoda že asi překlad v češtine nevyjde - není na to doba.

Z prokremelského análního alpinismu mají češi jiné alpinistické cíle. Recept je prostý: "Přimíšením velké poměrné části jiného etnika to původní přerazíme a rozstřelíme tak že se z toho nevzpamatujou. A až je takto destabilizujeme, pak si s nimi snadno poradíme. Máme v tom praxi". Pak čáry máry fuk a z klobouku vytáhneme co bude potřčeba - jednou Jaceňuka, podruhé Havla nebo Walesu nebo Merkelovou. Ordó ab chao. Ale to ordó už tzv. "ponašem".

No a ten nezaměstnatelný zbytek, má být rozdělen

do ostatních zemí EU.

http://zpravy.idnes.cz/nemecke-firmy-zamestnani-migranti-d5a-/zahranicni.aspx?c=A160320_125748_zahranicni_aba

Důvodem ke xenofilii určité části populace může být i toto

http://technet.idnes.cz/parazit-toxoplazmoza-meni-tvar-vaseho-obliceje-f5y-/veda.aspx?c=A140319_142803_veda_kuz

Já se tomu nedivím.

Již Georg Busch krátce po 11. září 2001 pronesl větu: "Islám je náboženství míru". Navíc na US univerzitách jsou tzv. odborníci na islám, stejně jako náš pan Halík, přesvědčeni že islám je skutečně náboženstvím míru. Tak co můžete chtít od representanta země, ve které se tohle na univerzitách učí.

Re: Já se tomu nedivím.

Islám ve světě se snaží nejaktivněji propagovat a rozšiřovat zejména Saudská Arábie (jinak přátelé USA), kde je praktikován islámský směr tzv. wahhábismus, který se od islamismu, tak jak ho prosazuje IS, až zase tak moc neliší. I zde jsou totiž, podotýkám, že v současné době a mimo jiné, zatýkáni a popravováni křesťané ve jménu Alláha podle uznávaného práva sharia, jen proto, že se chtějí modlit k bohu v soukromém bytě. Také by mě tím pádem zajímal zdroj financí na výstavbu mešity a zřízení muslimského kulturního centra v Brně. Jinak, zkuste někdo z frenetických propagátorů muslimsko-křesťanského přátelství v zájmu rozvoje tohoto přátelství, rozjet stavbu kostela v SA, když se tak stavíte za propagaci muslimských staveb a tím i islámu v křesťanských a sekulárních zemích! Myslím, že máme v křesťanských a sekulárních zemích, co se týče výše uvedeného sbližování, oproti zemím muslimským, značný náskok.

Dokud budou v takovém rozsahu ve jménu Alláha popravováni lidé a ostatní muslimské obce n

Re: Já se tomu nedivím.

nebudou jednoznačně a hlasitě vystupovat proti těmto praktikám, není možno toto náboženství považovat za mírumilovné a jeho prosazování ve světě bude vždy rizikové! Což půjde samozřejmě velice těžko, protože by musely muslimské obce vystupovat proti praktikám svého chlebodárce. Takže se jedná z jejich strany minimálně o pokrytectví, ale od zemí západu je tichý souhlas k těmto zvěrstvům to samé. Spíše to vypadá, že muslimské obce jsou nejaktivnější až v okamžiku, kdy jsou přistiženy už při příliš hlasité propagaci zaměřené proti nevěřícím a jinověrcům, to se pak snaží celou věc veřejně bagatelizovat a omlouvat se. To mi nepřipadá jako důvodné k utužování muslimsko-křesťansko-ateistického přátelství, ale jako projev nejtěžšího stádia debility ze strany těchto propagátorů.

Takže současným oblbováním lidí, filozoficky podloženou potřebou sbližovat se s islámem, asi cesta nepovede a naopak to dobře poslouží k nárůstu extremismu, což však může být nakonec i cílem těchto propagátorů.

Re: Já se tomu nedivím.

V podstatě je to to samé, jako kdyby ve Vatikánu stínaly hlavy muslimům a jinověrcům za to, že se modlí ke svému bohu a nikdo z křesťanských zemí by proti tomu ani neprotestoval, což si asi nikdo z křesťanů nedokáže, na rozdíl od muslimů, představit a to ani v tom nejdivočejším snu.

Dost dlouho jsem přemýšlel, jestli do diskuze vůbec vstoupit

Nemám v úmyslu se pouštět do rozboru náboženských textů, už proto, že jejich výkladem a postupným doplňováním a zkreslováním je jen otázkou šikovnosti jejich vykladačů naroubovat na ně co si oni zrovna přejí. Pokud tomu odpovídá společenská situace výsledek zaručen. To lze říci ovšem o každé ideologii.

Mne spíš zaráží proč, nejspíše vzdělaný americký velvyslanec se v Čechách chová jako slon v porcelánu. Diplomacie přeci není o aktivistických činech, ale o trpělivém a pokorném hledání společných zájmů a prosazování těch svých. Pokud ovšem nemá racionální jádro ten bonmot o tom proč v Americe nehrozí žádná revoluce.

PS. Jeden takový paradox na závěr. Zatím co český prezident jede do USA podpořit americké Židy, americký velvyslanec - Žid, jede do Brna podpořit muslimy v Čechách. Dokážete si to představit obráceně?

Re: Dost dlouho jsem přemýšlel, jestli do diskuze vůbec vstoupit

USA hájí své zájmy a protože jsou opravdu velmi silný stát, který si je toho vědom a využívá toho, a navíc nemá ty historické složité zkušenosti jako Evropa, pak není divu, že se Vám zdá počínání amerického velvyslance podobné pověstnému slonovi v porcelánu. Evropané zkušenosti mají, ale když mají za zadkem tak silného a aktivního spojence, proč by si trochu nepřihřívali polívku kdesi mimo Evropu... Západní Evropa s USA za zadkem není pro nás Středoevropany asi to pravé ořechové.

Kocour Mesie Souhlas, sedí přesně!

Díky za trefnou reakci.

Ovšem Shapiro to má v náplni práce od zaměstnavatele a v krvi (po předcích).

Re: Kocour Mesie Souhlas, sedí přesně!

Asi jsem jiná nátura, mně by se ta moje krev vařila v žilách.

Liberální levice onanuje, zatímco Západ hoří

následující dva články nabízí docela zajímavou alternativu k pohledu p. Schneidera

http://www.reflex.cz/clanek/komentare/70108/boj-proti-predsudkum-made-in-usa-vi-velvyslanec-co-cini-radeji-doufejme-ze-ne.htmlhttp://www.reflex.cz/clanek/komentare/70112/liberalni-levice-onanuje-zatimco-zapad-hori.html

Re: Liberální levice onanuje, zatímco Západ hoří

http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/66249/poradce-izraelskych-premieru-je-to-vas-konec.html

Re: Liberální levice onanuje, zatímco Západ hoří

Reflex býval solidním časopisem, ale od jisté doby, zhruba někdy kolem r. 2010, sešel z cesty snahy o objektivitu a vydal se na stezku tendence. Už jen to slovo onanovat vyskytující se v textu odkazu, který jste tu umístil, mne utvrzuje, že stav scestí nadále trvá. I ten nepřiměřeně velký prostor, jaký dostává JXD pro své více méně prázdné a opakující se články o marihuaně.... K Bibli a Koránu - krev ve jménu Krista stříkala, ať už se církve na politické moci podílely nebo nikoliv. Mír mezi křesťany přinesly jaderné zbraně. Až tento mírotvorný nástroj dostanou i muslimové, bude klid i tam. Argument džihádistů, ochotných zničit svět, nemá logiku - džihád vykonávají ti dole, ti na hoře chtějí moc a tedy použití jaderných zbraní by bylo proti nim samým stejně tak, jako to vnímají ti na západě mezi sebou. Evropanům a Američanům konečně spadne ten hřebínek nejlepší civilizace a přestanou se vměšovat do záležitostí, do kterých jim nic není. To samo o sobě přinese více klidu.

Výsledek multikulturalismu - společenské nerovnováhy.

http://zpravy.idnes.cz/antiimigracni-strany-v-evrope-prehledne-le-penova-wilders-kotleba-orban-1ol-/zahranicni.aspx?c=A160315_2232434_zahranicni_aha

Takže za to vše můžeme poděkovat sociálním inženýrům, poblouzněným, od reality odtrženým "rétorům" a podobným.

Toto bohužel není o demagogii, ale o společenské realitě. "Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat."

Ve všem totiž funguje celkem spolehlivě princip Jin a Jang, společnost v to nevyjímaje a vzestup nacionalismu je jen projev zafungování imunitního systému organismu/společnosti! Stejně tak bohužel případný válečný konflikt je společenským očistným procesem, který je o to horší/intenzivnější, oč déle a intenzivněji trvala společenská nerovnováha! Je to sice hrozné, leč takto přirozeně funguje živý organismus.

EVROPA: Poznámka čistě aktuální

http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-poznamka-ciste-aktualni-dm8-/p_spolecnost.aspx?c=A160317_101102_p_spolecnost_wag

Jste typický demagog

Přečtěte si následující výrok, který bezrozporně patří mezi Ježíšova ipsissima verba: „Nedomnívejte se, že bych přišel pokoj dáti na zemi. Nepřišel jsem, abych pokoj uvedl, ale meč“ (Matouš 10, 34). Použitý řecký výraz „machaira“ neznamená nic jiného než „meč, šavle, obětní nůž“.

Přečtěte si Genesis 22 - taky chodíte na horu podřezávat své děti, když se vám v hlavě ozve nějaký hlas?

Na druhou stranu - pro Židy muslimská populace byla vždy bezpečnějším prostředím, než křesťanská. (Mark Cohen: Pod křížem a půlměsícem) Šoa bylo dílem "křesťanů".

A co třeba toto?

"Ale mé nepřátele, kteří nechtěli, abych byl jejich králem, přiveďte sem a přede mnou je pobijte ( Lukáš kap. 19, verš 27).

Takže můžeme uzavřít, že nebezpečím nejsou svaté texty bez vykladačů, ale vykladači, kteří si nějaký "svatý text" pro své zločiny najdou.

Re: Jste typický demagog

Určeno pro Jiřího_K.

Re: Jste typický demagog

Váš problém je povrchní čtení textu, což zazlíváte ostatním a evidentně si ani nevšímáte citací převzatých z jiného zdroje a děláte závěry, což také vyčítáte ostatním. Nehodlám s vámi polemizovat kdo z nás je demagog, neboť to samé bych mohl napsat o vás, avšak tak nečiním, protože každý má svůj názor na věc a to co zrovna vy nevnímáte jako ohrožující, tak ostatní to tak vnímat mohou. Nakonec to vypadá, že jsme se s tím labelingem nespletl, ale tak dalece jste se evidentně stejně nedostal :o)

.

Určeno pro J. Schneider

Re: Jste typický demagog

Cosi tvrdíte, ale důkaz žádný. Nevím, proč to vůbec píšete. Plytké řeči.

Re: Jste typický demagog

Vážený pane Schneidere,

v zásadě s Vámi souhlasím, ale přece jen musím upozornit na jednu věc. Oblíbený sport posledních měsíců, a to porovnávání citátů z Koránu a Bible, je samozřejmě samoúčelný - vždy si tam i tam najdu to, co se mi hodí. Přesto však jsou zde dvě fakta, která poukazují na to, že s Koránem je přece jen větší obtíž.

1. faktum poměrně malicherné: nenávistných veršů v Koránu je výrazně více, než těch milosrdných. V Bibli, zvláště v NZ, je to to naopak.

2. faktum podstatné. Podle křesťanské teologie je Písmo inspirováno Bohem, ale psali je lidé, žijící ve své době, ovlivnění dobou, chybující. Nikdy tedy nešlo o doslovná (!) slova Boží. Přijmout tento poznatek samozřejmě trvalo dlouho, ale výsledkem bylo, že se Bible mohla překládat a kanonicky platný byl překlad do jiných jazyků. Umožnilo to také kritické čtení bible a odsouvání "nepříjemných" pasáží jako těch, které jsou jen dobové, popř. chybně napsané, přeložené ap.

Korán však muslimové chápou jako doslovné slovo Boží - Bůh je pří

Re: Jste typický demagog

pokračování:

Korán však muslimové chápou jako doslovné slovo Boží - Bůh je přímo diktoval Muhammadovi, a to v arabštině. Arabština je tak skutečným jazykem Božím, a proto překlady Koránu nemohou mít kanonickou váhu. A o tom, co se v Koránu píše, se jako o přímém Božím slovu nesmí pochybovat. V podstatě není možný výklad, kritické čtení (samozřejmě pokusy o to jsou, ale bez vlivu), vše je nutno chápat doslovně, nelze o ničem říci, že je to dobová záležitost (která platila v 7. století u beduínů, ale nyní již se přežila).

Proto to má islám mnohem těžší na cestě k náboženství pojatému jako soukromá věc. A proto je třeba brát nenávistné výroky Koránu vážně - jsou stále živé a platné, zatímco ty v Bibli můžeme odsunout (do té doby, než se samozřejmě najde demagog, který právě na nich bude svou ideologii stavět). Navíc většina muslimů žije ve společnosti tradiční, kde doslovné lpění na tradici písma je samozřejmostí, zatímco západní svět žije ve společnosti postmoderní, která vážnost všeho (kromě pov

Re: Jste typický demagog

Pokračování 2

Navíc většina muslimů žije ve společnosti tradiční, kde doslovné lpění na tradici písma je samozřejmostí, zatímco západní svět žije ve společnosti postmoderní, která vážnost všeho (kromě povinnosti konzumu) zpochybňuje a žádný text a žádná hodnota jí není "svatá". Proto se Západ výroků v Koránu do jisté míry bát musí, zatímco muslimové výroků v Bibli nikoli. Neporozumění obou civilizací je vzájemné; obě civilizace mají své specifické nedostatky, obtíže a chyby. Je třeba to mít vždy na zřeteli a problémy nezakrývat.

Snažil jste se,

ale nemáte pravdu. To, co píšete u "křesťanské" bibli, platí samozřejmě i o koránu - a obráceně. Divil byste se, kolik křesťanů a židů je přesvědčeno, že bible je slovem božím (ostatně to máte neustále opakováno v liturgii, jak katolické, tak protestantské). Navíc islám je v 50 zemích světa, ale islamismus pouze jen někde. Ve většině zemí je islám brán velmi podobně, jako náboženství na západě (neříkám stejně, to ani nejde). Porozumění a neporozumění monotheistických civilizací je velmi proměnlivé, ale rozhodně to není žádná konstanta. Tou je vzájemné porozumění, ba přímo láska ve vzájemné nenávisti monotheistických extremistů. Ti se v podstatě milují, protože se vzájemně potřebují. Nikdo jiný na světě je nepotřebuje, jen oni sami. Proto krásně dovozuje de Benoist, že ve své ubohé podstatě islamofobové = islamisté.