Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Při očkování je důležité kdo očkovací látky vyrábí pokud to byl Pasteurův ústav v Paříži tak to nebyl problém. Pokus je to ČÍNA tak nevíme kde jsme a chápu většinu odpovědných lékařů že radši očkování nedoporučují.Na lékařském kongresu ani hygienici necěděli kdo očkovací látky toho kterého typu vyrábí.Tak risiko je na rodičích.!!!!!! MUDr Miloslav Zvonař

"Stát smí zakazovat, ale ne přikazovat."

.

To je samozřejmě nesmysl. První co vás musí napadnout je povinná školní docházka, zavedená už za Marie Terezie a fungující snad ve všech civilizovaných státech. Ta je "přikázaná" a ne "zakázaná". A to je snad špatně?! ;-D

A další - povinné revize, povinné pojištění motorového vozidla, povinné technické kontroly, atd.

To nejsou milý autore zákazy, ale příkazy. To vám moc nevyšlo, co? ;-D

Dobře. Ale v případě onemocnění by neočkovaný, resp. rodiče neočkovaného dítěte měli platit léčení svoje a dalších nakažených ze svého. Tak já chápu svobodného rozhodnutí nedat se očkovat. Pak ať berou svoje rozhodnutí na zodpovědnost za své zdraví. A ne pak žádat stát,( pojišťovny), aby to léčení platil on.

Skoda, ze si autor neprecetl lepe clanek, na ktery reagoval a neargumentoval proti jeho tezim. Misto toho zde popisuje spoustu naprosto nesouvisejicich prikladu, se kterymi by nejspise nesouhlasil ani autor prvniho clanku.

Svuj nazor, ze stat nesmi nic prikazovat, jen zakazovat, sam popre nekolika priklady a bude urcite spousta dalsich. Ve vztahu k ockovani to tedy neni relevantni.

Pokud vadi forma prikazu, muze se udelat zakon, ktery zakaze deti nenaockovat.

OK stat nema pravo prikazat ockovani, ale ma pravo sankcionovat obecne ohrozeni, kterym neockovani je.

A ze stat nesmi prkazovat je psano kde ? Stat porad neco prikazuje. Danove priznani, revize kotlu, STK atd atd atd

V zájmu obecné a nezpochybnitelné ochrany zdraví populace by měl stát mít právo rozhodovat a i přikazovat. Pokud totiž něčí debilita ohrožuje zdraví populace, je nutno dotyčného přinutit. Tito lidé by si totiž měli uvědomit rozdíl mezi absolutní svobodou a demokracií. Absolutní svoboda totiž znamená anarchii.

Takhle jednoduché to není. Pan Joch má samozřejmě pravdu, ale pokud jde o technickou stránku věci - Jaký rozdíl je mezi donucením k očkování a takovými sankcemi pro neočkované, typu zákaz používání veřejné dopravy(?) - BTW, právě to dělají v Číně - že dotyčné k očkování donutí?

Ten rozdíl tu je, ale je to na vážení na laboratorních vahách.