Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 3
  • Poslední: 27.11.2016 8:41
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Sobotka a Čína

Problém je v tom,že Sobotka nechápe globální politiku.

Mezi jednáním vlády a prezidenta je skutečně rozdíl, ale

Ten rozdíl spočívá zhruba v tom, že zatímco prezident říká úplné nesmysly (jako třeba to, že se do Číny učí jezdit stabilizovat zemi), vláda je jenom ochotná prodat část své svobody a možná i svědomí.

Zatímco Miloš Zeman svými prohlášeními vyvolal v Číňanech nejspíš pocit, že jsme přátelská totalitní diktatura, naše vláda v nich zase vytváří pocit, že jsme na prodej.

Čína udělala ohromný pokrok a je potřeba to reflektovat. Už jen proto, že život tamních lidí se opravdu výrazně zlepšil. Ale pořád je to autoritativní systém jedné strany, který cenzuruje informace, toleruje mučení, je prolezlý korupcí a má před sebou hromadu velice vážných problémů.

Tento pokrok i se všemi hrůzami, které ho stále doprovází, si zaslouží naši úctu, protože je to návrat do života z pekla. Ale také vyžaduje naši rovnou páteř a spoustu trpělivosti.

Tak tomu nerozumím

jestli pan Hobza to myslí vážně, nebo ironicky. Především v té části, kdy srovnává Zemana a vládu a její vztah k Číně. Vláda to prý dělá dobře, kdežto Zeman podlézá.