Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

SCHNEIDER: Co dokáže televizní lež

Pořad České televize Co dokáže lež odvysílaný 23. května udělil lekci, co dokáže lež. Zejména je-li dobře placená. Vypovídá o samotných protagonistech, nikoliv o skutečnosti. ČT si tím vytvořila na jedné straně názorového spektra vakuum, jež by mohla pokrýt, čímž by vznikl utrápený, ale přece jen zárodek diskuse. Píše Jan Schneider.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Křivohubý Edward

27. 5. 2017 17:49
Co dokáže lež ?

Snad by to chtělo pořad CO DOKÁŽE ČESKÁ TELEVIZE ! Dokument jako stvořený bývalou Zelenkovou ČST ! A co dodat k manželům Romancovovým snad Moravské přísloví - POTURČENEC HORŠÍ TURKA !

0 0
možnosti

26. 5. 2017 18:13
Bezpečnostní analytik Schneider

Každý příspěvek "bezpečnostního analytika" Jana Schneidera mne jen znovu a znovu utvrzuje v tom, že je to zcela neprůhledná figura. Docela by mne zajímalo, v jakých službách tento člověk stojí!

0 0
možnosti

J. Křivan

28. 5. 2017 22:58
Re: Bezpečnostní analytik Schneider

A co Vy pane Fohl, jak průhledná figura jste Vy?

0 0
možnosti

J. Vávra 907

26. 5. 2017 9:09
Mapy

Ten pořad televize jsem se zájem sledoval. Nechci tady polemizovat s článkem (propagandou) p. Schneidera. Jen poznamenávám z mého pohledu:

1) srovnání map v ruské televizi (http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/11238050887-co-dokaze-lez/416235100021001; 32:23) z 22. června 1941 a z 22. června 2016. To je síla a naprostá manipulace. V prvním případě (rok 1941) SSSR násilně OKUPOVAL východní část Polska (dodatek k paktu Molotov-Ribbentrop;

https://www.britannica.com/event/German-Soviet-Nonaggression-Pact;

mapy: https://msuweb.montclair.edu/~furrg/research/mlg09/m-rpact.html.

Za pozornost stojí označování na uvedených mapách těch, co ovládají: rok 1941 – hákový kříž proti SSSR, rok 2016 znak NATO proti označení Rusko. Víc není třeba komentovat.

2) pro mne je důležitá (sebe)reflexe minulosti těch, co v minulosti ovládali a dnes ovládají. Z toho mně jasně vyplývá, pod čím vlivem bych byl raději, pokud bych si mohl vybrat.

0 0
možnosti

J. Křivan

27. 5. 2017 0:07
Re: Mapy

Pane Vávro, dovolím si oponovat. Pakt Molotov-Ribbentrop byl realizován v roce 1939 a ne jak píšete v roce 1941. Když si dáte tu práci, zjistíte kupodivu, že armáda SSSR se zastavila na hranicích, které Rusku byly vymezeny Versailleskou mírovou smlouvou z roku 1919. Polsku porušením této smlouvy získalo násilně území, které jí podle této zásadní smlouvy nemělo nikdy patřit. V roce 1939 pak o tohle území zase přišlo. Každý chvilku tahá pilku.

0 0
možnosti

Jiri Janecek

26. 5. 2017 0:24
...

Moc to tady nesleduju, ale prijde mi, ze tak dva prispevky pod clankem je na CP dnes celkem dost...

Ta aktivita profashingtonskych botu je jasnym dukazem, ze Putin zije...

0 0
možnosti

25. 5. 2017 22:38
Z blbosti, nebo za cizí peníze

Po 38 letech, strávených v komunistickém režimu nepotřebuji žádné seznamy, ani vysvětlující TV pořady. Nicméně zmíněný TV pořad mi nepřipadal jako propaganda. Podle mého názoru z něj byla vidět snaha o objektivitu a věcnost. To, že existují proruské lživé weby (AC24, sputnik atd.) je neoddiskutovatelný fakt. Jejich "zásadní " zprávy totiž neověříte nikde jinde, než na webech jim podobných. Obrázky jsou často zfalšované, nebo úplně odjinud, než článek. Udivuje mě proto, že p.Schneider, snažící se (podle jeho slov) odolávat propagandě, toto ještě neví. Psát takovéto články se totiž dá buď jen z blbosti, nebo za cizí peníze.

0 0
možnosti

25. 5. 2017 22:52
Hele znalče

já jsem se nesetkal s ac24 a sputnik atd, asi web stránky. Vy asi je sledujete tak mi prosím sdělte,který jejich článek uvádí lživé info. Zkusím ty uvedené weby kouknout a uvidím co tam je. Jinak ten pořad na čt je přesně v vašim stylu, nic konkrétního, ale to za komančů bylo stejné. Je fakt, že komanči to měli snažší, nebyl internet, který by mohli rušit.

0 0
možnosti

25. 5. 2017 22:18

Pane Schneiře, výborně jste popsal jednostrannou omezenost čt. Myslím si, že ta současná čt svou omezenou zabedněností trumfla komančskou čst. V kvantitě určitě a také reakce Vaších kritiků vám musí připomínat minulý režim. Jo čecháčky nezměníte

0 0
možnosti

I. Valčíková

25. 5. 2017 15:38
...

Tedy, ten pořad vůbec nebyl špatný, ale že na Lidovkách budu číst takový kremlobotický slint, to by mě vážně nenapadlo.

Překousla jsem i toho Jandu, i když se sevřenou pěstičkou... ;-)

Pane Schneidere, jste obětí ruské propagandy.

0 0
možnosti

25. 5. 2017 15:04
Měl by chodit kanálama

Scneidere, nelze vás brát vážně, když jste poskokem ruské propagandy.

http://www.vladimirhucin.cz/?q=node/587

http://forum24.cz/laureat-ceny-proruskych-webu-jan-schneider-nikde-zadne-ruske-agenty-nevidi-jak-by-mohl/

0 0
možnosti

J. Schneider

26. 5. 2017 1:25
Kanálama ne, nechci vás potkat

Předvedl jste typickou propagandu, naprosto necivilizovanou. Už Římané prosazovali, aby byla slyšena druhá strana. Vy jste barbar. Musím vás tedy pokárat a doložit to, co byste asi nikdy neudělal:

http://forum24.cz/reakce-na-clanek-jan-schneider-se-ohradil-proti-clanku-o-ruskych-agentech/

0 0
možnosti

J. Sýkora

25. 5. 2017 14:08
Dehonestační kecy od osoby která nevidí

obrovskou ruskou dezinformační válku, kterou se mimochodem nijak netají ani sám Kreml.

Od člověka, který se ztotožňuje s tím, že neexistují žádné důkazy a ruském ovlivňování amerických voleb.

Jakou má asi váhu jeho názor?

0

0 0
možnosti

J. Schneider

25. 5. 2017 14:42
Re: Dehonestační kecy od osoby která nevidí

Rád se seznámím s nějakými důkazy, které by obstály v soudním řízení, tedy nikoliv s pavlačovými žvásty, že "všichni vědí, že...". To je právě ta propaganda, které podléháte. Já se snažím jí odolávat několik desetiletí, troufám si říci, že o jejích mechanismech něco vím. Dejte na stůl svoji minulost, prokažte skutky, jak jste si vedl in puncto propagandy, a necháme čtenářům na porovnání a posouzení, jakou váhu má který názor.

0 0
možnosti
Zábavné čtení

Několikrát jsem se od roku 1977 na politické debaty chtěl dívat, nikdy jsem nevydržel déle než 5 minut, daleko veselejší jsou takovéto články,

0 0
možnosti