Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 31
  • Poslední: 29.1. 2019 12:13
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Chvályhodná BIS

Dobré myšlenky a vysvětlení chování odpovědných osob včetně ministra školství. Ještě se do budoucna zapotíme při obraně výuky. Rusko není Sovětský svaz.

Skvělé myšlenky, děkuji! 👍👍👏👏🌻

pan Frank ...

Malém bych zapomněl. Pan Frank nám tady odhalil své informační zdroje, a sice forom24.cz. Za sebe velice pochybuji o příčetnosti čtenářů tohoto agitacniho platku. Nu což, alespoň máme jasno, s kým máme tu cest

Re: pan Frank ...

Někdo čte Forum24, někdo zase Parlamentní llisty, nebo Vlasteneckeé noviny, proti gustu halt žádný dišputát, dá se říci!

Hi

Tady je nějaká rusofobní slezina? Je alarmující kolik rádoby intošů se tu veřejně ztrapňuje! Přitom jde o zpolitizovanou, nedulezitou zprávu trapné, české BIS ...

Re: Hi

Česká BIS je trapná-podle Vás-zato ruská FSB, to jsou samí pašáci, že !

Re: Hi

Na jedné straně rusofobní slezina, na druhé strané brigáda socialitické práce pana Jana Schneider!

Re: Hi

Koriguji: ..., na druhé straně socialistická brigáda pana Jana Schneidera! Sorry!

“Objektivita” pana Jana Schneidera

Tak se nám pan Jan Schneider po čase zase ozval a je nutno konstatovat, že opět nezklamal! Každopádně je naprosto konzistentní ve svém postoji na té (jeho) “správné” straně barikády. Pan Jan Schneider ve svém článku sice cudně zmiňuje Molotov- Ribbentrop pakt, zapomíná ale dodat, že proti všem těm údajným pochybením ve výčtu dějinných událostí, které uvádí, byl onen ostudný pakt mezi dvěma agresivními mocnostmi té doby opravdu mostrózní záležitostí.

Jinak by se dalo panu Janu Schneiderovi pomoci, tak trochu přiživit tu jeho “objektivitu”. Dala by se tu třeba uvést agrese Sovětů proti malému Finsku v roce 1939, dále také masivní technická pomoc USA Sovětům během Druhé světové války, nebo záměrné vyhladovění Varšavského povstání proti Němcům ze strany Sovětů v roce 1944. Dala by se tu samozřejmě také uvést i plošné vyhlazení sovětské armádní elity Stalinem v předvečer Druhé světové války. Také masivní nasazení ukořistěných československých zbraní Wehrmachtem při přepadení Sovětského svazu v

Re: “Objektivita” pana Jana Schneidera

roce 1941 (v naší zemi naprosté tabu-téma).

A daly by se zmínit i takové “okrajové” události, jako protiprávní odvlečení celé řady československých (!) občanů ruského původu do sovětských gulagů po skončení války (pan Schneider by se tu mohl informovat třeba u pan Petra Nárožného, jehož otec po válce zmizel v sovětském gulagu). Zakomponovat do učebnic dějepisu by se jistě dala i anexe Podkarpatské Ukrajiny v létech 1945/46 a její analýza.

No a konečně by se daly zmínit i celé dějiny sovětských gulagů, ve kterých zahynulo milióny nevinných lidí.

Obávám se jen, že na to vše “objektivita” pana Jana Schneidera prostě nedosáhne!

Jste gramotný?

Kdybyste byl, jistě byste si přečetl a pochopil mé uvítání různých informací o Sovětském svazu - napsal jsem ale, že v tom není chyba, ale že chyba je jenom v té jednostranné informovanosti. Na to vaše gramotnost asi nestačí, protože jinak byste jistě mohl uvést jak sovětské plenění Německa, tak i rozsáhlé těsně poválečné loupení nacisty nakradeného umění a jeho zasílání diplomatickou poštou zejména do Spojených států (kde se najednou objevují obrazy celosvětově hledané). Na jednu stranu se mluví o vojenském významu německo-sovětské smlouvy (Rapallo 1922), ale nemluví se o masivních amerických investicích do německého průmyslu a o zbohatnutí mnoha amerických firem na obchodu s nacisty po celou válku (což není možno vyčíst sovětské straně). Na konci války bylo na americkém ministerstvu financí 3.000 vyšetřovatelů, kteří se zabývali porušením zákona o zákazu obchodu s nepřítelem americkými firmami, zatímco američtí vojáci rukovali k boji proti témuž nepříteli!

Re: Jste gramotný?

Pan Jan Schneider používá vždy svého oblíbeného triku, vyčítá svým oponentům, že se nezabývají jeho argumenty a sám přitom argumenty svých oponentů vůbec nezohledňuje! Samozřejmě je možno nalézt pro každou dějinnou událost spoustu argumentů na jakékoliv straně, důležitá je ale prece jejich vyváženost . Pan Jan Schneider se o tuto vyváženost prý vždy snaží, její jednostranné směřování je přitom, podle mého náhledu, ale neodiskutovatelné! A to je ten problém pana Jana Schneidera! A když se v diskuzi dostane do úzkých, uchyluje se obvykle k invektivám.

Re: Jste gramotný?

Pane Fohle na vaše od Šumavy k Tatrám nemá cenu vůbec reagovat. Základ pro diskuzi stanovil autor svým článkem, a oněm má cenu diskutovat i s výhradami. Pokud chcete můžete si napsat článek o tom co tíží vás a vyvolat příslušnou diskuzi. Pokud to bude mít hlavu a patu, určitě po tom média rádi sáhnou. Pakt Ribbentrop-Molotov je třeba z historického hlediska docela zajímavé téma na zajímavý článek, tak to zkuste. Jen perlička. SSSR tehdy obsadila pouze území, které bylo Rusku přisouzeno na základě výsledků Velké války (1ww). Tak se ukažte frajere.

Váš problém je, že nemáte argumenty

Já jsem je uvedl a jsou mnohem vyvážené. S tím, co jste napsal, je nelze srovnat z technického důvodu, protože jste žádné argumenty neuvedl. Pouze jste napsal, že je důležitá vyváženost argumentů, což jste ale opsal ode mě, čímž jste zčásti odpověděl na mou otázku, zda jste gramotný. Zčásti ano, aspoň co se opisování týče. Teď ještě pokud jde o pochopení textu. To, co jste opsal, jsem napsal já, nikoliv vy, takže mi to nemůžete předhazovat. Ale jsem rád, že jakkoliv klopotně a kostrbatě a neuměle, přece jen jste našel v mém článku něco, s čím jste se ztotožnil, byť to vykládáte jako svůj objev. Budiž, je-li to cena, jakou je třeba zaplatit za to, že se přidržíte názoru o důležitosti vyvážené argumentace (a tudíž škodlivosti jednostranně zaměřené), pak zde prohlašuji, že to je váš originální názor, který jsem opsal já.

Ještě mi povězte, zda považujete za vzor vyváženosti program Člověka v tísni, určený pro školy(!!!!), kde se učí pouze a jenom o ruské propagandě: https://www.jsns.cz/pro

Re: Váš problém je, že nemáte argumenty

https://www.jsns.cz/projekty/medialni-vzdelavani

Re: Váš problém je, že nemáte argumenty

To,že jsem se ztotožnil s názorem, že argumentace má být vyvážená, neznamená, že jsem jej opsal od Vás! Tak originální zase nejste, pan Schneider! Hlavně jsem k tomu ale přidal názor, že si nemyslím, že ausgerechnet Vaše argumentace je vyvážená, jestli Vám to ušlo. Takže nemanipulujte s výroky jiných!

Nevěřím,

že se jmenujete Fohl, protože takovou ostudu by si asi hned tak někdo pod svým jménem veřejně nedělal. Myslete si co chcete, ale když to zveřejníte, tak si tu ostudnou vizitku děláte sám. Já zveřejňuji argumenty obou stran, vy zveřejňujete jen to, co si myslíte - bez argumentů, a ještě mne trollovitě napadáte. To je podstata sporu, který tímto končím.

Re: Jste gramotný?

Pan Schneider, dovolim si z tohto miesta uviest jeden postreh, ku ktoremu som dospela na zaklade citania diskusii pod Vasimi clankami. Ide o to, ze ked diskutujete s panom Fohlom (a s jemu podobnymi ludmi), to je ako keby ste hrali sach s holubom. Ten Vam totiz najprv povala vsetky figurky, a potom sa Vam na tu sachovnicu pekne, krasne v... - ved viete co.

Prajem Vam nicim neruseny zvysok dna a veselu mysel

Kdo nedokáže porazit strom, otlouká mu aspoň listí 🦍♿🚾

Jako jistý fohl...

Re: Kdo nedokáže porazit strom, otlouká mu aspoň listí 🦍♿🚾

Ked hovorite o strome, napada mi, ze u nas na Slovensku zvykneme tiez hovorit, ze dobrou hruskou najviac trasu.

Výborný doplněk, který mi potvrdil podělanost páně ministrovu. Místo, aby si vyžádal důkazy, tak sám se vypraví k funkčně nižšímu. Holt je to morálně člověk na místě pro výchovu dalších čecháčků! No nazdar

P.s. Pro doplnění k těm smlouvám. Čt v jednom povedeném dokumentu k Mnichovské smlouvě prozradila, že i jistý Čembrlín (tak je v tom dokumetu pojmenován) během jeho lezení Hitlerovi do zadku, dojednal s ním také smlouvu o přátelství a neútočení. Takový bonus , že?!

Bez zpátečky....

Milý autore. Zařadit zpátečku až couvat až před r.89, není jaksi možné. A to i kdyby se na hradě čerti ženili a i kdyby se našlo více "schneiderů". Dnes jsme někde jinde. A zaplať bůh, že tam jsme. Bude to nějaký čas trvat, než i ta drhá půlka národa zjistí, že se o sebe musí starat. Že to za ni Miloš neudělá. A že dokonce musí myslet, porovnávat co je dobré a co ne.

ruský šváb

Vždy proruský šváb nezklamal. Schneider, vy jste opravdu případ pro vědecký výzkum bezmezné ubohosti!

Re: ruský šváb

Opravdu " inteligentní " argument. Měl byste se stydět, urážet člověka za jiný názor, než máte vy...

Re: ruský šváb

Kdo nemá argumenty používá urážky.

Re: ruský šváb

Zde: http://www.vladimirhucin.cz/?q=node/587

Re: ruský šváb

zde: http://forum24.cz/jak-se-jan-schneider-stal-z-chartisty-estebackym-pohunkem/

Re: ruský šváb

Ziadne vlastné argumenty neuvádzate. Co keby ste si namiesto nekritickeho preberania nazorov po druchych, vytvorili nazor vlastny, ak na to vobec mate?

Vsetky rozsudky ohladom kauzy Babis a jeho evidencie v protokoloch Stb, su zverejnene, takze kazdy si moze vytvorit vlastny nazor: rozsudok okresneho sudu z r. 2014 - sp. zn. 16C9/2012-440, rozsudok krajskeho sudu z r. 2015 - sp. zn. 5Co/635/2014-553, rozsudok Najvyssieho sudu z r. 2017 - sp. zn. 2Cdo 984/2015, uznesenie Ustavneho sudu z r. 2017 - sp. zn. II. US 285 2017-163, rozsudok krajskeho sudu z r. 2018 - sp. zn. 5Co/362/2017. UPN pred sudom zatajil dolezitu studiu. Ide o studiu UPN, ktorej editorom je J. Sivos: www.upn.gov.sk/publikacie_web/XII-sprava-ZNB.pdf.

Re: ruský šváb

Pane Franku, vám už chybí k dokonalosti jenom ta Cibulkova virgule.

to si slibme...

Což o to, SLIBOVAT SI MŮŽEME LECCOS.

Někteří už přece slibovali, ba přísahali věrnost, vícekrát - např. generál Petr Pavel nebo Pavel Telička. Či - v trochu jiném gardu - Daniel Herman.

Domažlický filosof Zdeněk Vyšohlíd při příležitosti v nedávných dnech probíhající urputné divadelní bitvy o to, "čí je Jan Palach", v níž kdekdo křičel "náš!", poznamenal: "Češi z Palachovy smrti neučinili ani oběť ani obřad. Dali přednost ideologii. Zvítězila "normalizace" socialismu, v době polistopadové pak "normalizace" kapitalismu".

A o dva dny později: "Palach nebyl státník. Jeho čin je ale štolprštajn pro státníky: jak se k tomu postaví. Politici mluví, jak mluví. (I Lubomír Zaorálek.) ... Jsou v manéži . a koně v manéži běhají jinak a bičem se tam práská také jinak než na poli. To je prokletí politických stran: mají svůj prostor. Kdyby rybičky v akváriu zaloižily politickou stranu, šly by jim od úst místo slov bublinky, ale jistě by se vyslovovaly ke stavu vodstva v řekách, mořích a oceánech. ...

Jak na to, když "pan Čistý", dnešní pravicoví hlavouni, stoj