Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Proč poslouchat povídání Nečase s Nagyovou

Zveřejňování odposlechů je mediální nešvar. Ti, kdo je předávají ke zveřejnění, se možná dopouštějí trestného činu. Existuje však fenomén whistleblowing – poslední zoufalý způsob, jak veřejnost seznámit s něčím, co je třeba řešit. Píše Jan Schneider.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
M

Mir

29. 5. 2014 17:46
Vražda na tyranu není zločinem

Je to smutné, ale nutné. Naštěstní zde nedochází k vraždě a snad se vše odehraje i na mediální scéně

s elementární lidskou slušností. Zatím to tak vidím (a bulvár ze zásady nesleduji). Ale to jak řadová

úřednice chtěla řídit stát, rozvědku, NKÚ, strategické firmy je stejné ponížení tohoto národa jako

hedrichiáda a jako k takové mají všichni občané právo zaujmout postoj. Není naší chybou, že obci

právnické již nevěříme. Ale ostuda přebolí a manželé Nečasovi třeba přehodnotí své priority jako

S. Gross. Když už občas cituji Bibli: Bůh se staví proti pyšným, ale pokorným dává milost.

0 0
možnosti
M

Mir

1. 6. 2014 16:41
Omlouvám se za příliš silnou paralelu s

historií. Vyprovokovaly mě reakce, které chtějí kauzu bagatelizovat a skrývat před občany.

"Rozvědka" upřesňuji na "vojenské zpravodajství". "Ale to jak" nahrazuji "Pokud" abych

zcela ctil presumpci neviny. Děkuji všem novinářům, kteří poctivě případ sledují a sám

se odebírám více číst a méně psát :-).

0 0
možnosti
PJ

29. 5. 2014 14:51
zverejneni neni nesvar ale svinstvo

a druhe strany si pane schneidere odpuste.. vy jste se minul povolanim

0 0
možnosti

24. 6. 2014 3:08
Re: zverejneni neni nesvar ale svinstvo

Docela by mě zajímalo jestli pro Vás bylo svinstvo i zveřejnění odposlechů v případě Rath.

0 0
možnosti
V

V.Hricák

25. 5. 2014 14:50
Pěkně napsáno!

I já jsem přesvědčený,že v životě je vždy něco za něco.Lidi vstupující do veřejného života by měli být srozuměni s tím,že se MUSÍ zbavit i části svého soukromí.A je jedno,zda se jedná o šoubyznys,nebo politiku.Obsah části rozhovoru zveřejněného na novinkách mne vůbec nepřekvapil.Spíš naopak.Dokonce mne utvrdil,že Nečasovo přezdívka "Milhaus",ze seriálu Simpsnovi,je více než trefná.A pokud se přijde vyšetřováním na nějaké levárny politiků,jsem dokonce přesvědčený,že na průběžné informace má volič právo.Postup,který u nás momentálně vládne,kdy policie musí mlčet a volič se v podstatě dozví až výsledek po rozhodnutí soudu je špatný.Naše soudy již mnohokrát dokázaly,že nejsou nestranné.A určitý tlak veřejnosti by měl být na místě.Jsem dokonce přesvědčený,že by soudci měli být odvolatelní voliči.Když už se sami mezi sebou nedokážou navzájem potrestat.

0 0
možnosti
JT

25. 5. 2014 12:58
Výborná analýza

jen tak dál..

0 0
možnosti
KV
Docela chapu rohorceni

politiku nad nebezpecim prosaknuti obsahu odposlechu. A taky chapu, ze spousta ostatnich je uverejnuje za nejakym ucelem, svetla stranka problem je, ze my, nevedomi obcane, si tak alespon upravime hlasane propagandisticke hlasky treba o panu slusnem. Premyslim co je vetsi svinarna, proflaknout odposlech, nebo poznat pravdu, pravdu o tom, ze nam vladl slaboch a ubozak ve vleku sve milenky a kmotru.

0 0
možnosti
OP

O. Prochazka

24. 5. 2014 22:26
Protože jste

lůza a burešův poskok.

0 0
možnosti
M

Mir

25. 5. 2014 12:25
A co ty, Olivere?

Máš nějaký názor, nebo jsi jen primitiv?

Mirek

0 0
možnosti
SC

24. 5. 2014 17:12
Pro mě je podstatou článku p. Scnejdera

cituji: " Ten jev se totiž vyskytuje ve všech dobách a ve všech režimech, pouze v rozdílné míře. " Ten jev je dědičným hříchem lidského pokolení, jeho genomem. Čím je ale dána jeho míra? Podmínkami v kterých lidé žijí. Mira tolerance pro všechno přivede k zániku všechno. Kritickým místem každého jevu jsou okraje jeho působení. Chybí nám ta efektivní výuka matematiky. Už se to začíná projevovat.

0 0
možnosti
JK

J14i95ř76í 51K78o41p72i32s

24. 5. 2014 11:38
Pěkně napsáno

Díky!

0 0
možnosti