Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Čech 21.12.2019 8:17

"Obstarat s i vzdělaný národ není snadné"??? Kdopak s i ten vzdělaný národ hodlá obstarávat?Kdo je to ten "někdo"? Pokud totiž s i někdo ten národ obstarává, musí především b ý t . Docela by mne zajímalo, kdy se už konečně ti naši novináři začnou orientovat v českém jazyce.

" Západ investuje ohromné prostředky do studentů s nízkým IQ"? Také zajímavé. Oni snad existují na západě s t u d e n t i s nízkým IQ? Pojem "student" v českém jazyce odjakživa znamenal někoho, kdo studuje přinejmenším střední školu. A na střední školy jsou přijímáni studenti na základě výběrových přijímacích zkoušek. Že by ty zkoušky byly tak ubohé, že by jimi procházeli "studenti" s nízkým IQ?

Zdá se, že nízké IQ mají zejména novináři, kteří ani neumí česky.

V. Šedivý 21.12.2019 9:40

Ano, na české střední školy se dostávají i osoby ke studiu nezpůsobilé. Proč myslíte, že je tak silný odpor k maturitě hodnocené mimo školu?

P. Čech 21.12.2019 12:01

No, a to je zásadně špatně. Za mých mladých let se nikdo s více než jednou trojkou (nesměla být z matematiky či českého jazyka) na střední školu nedostal. Že by to bylo tím, že učitelé mají malé platy?