Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vavrochová 20.12.2019 15:28

Izrael jedná racionálně, aby přežil, my jednáme iracionálně, protože si myslíme, že nám nepřežití nehrozí; smutná skutečnost!:-(

P. Čech 21.12.2019 8:29

Koho máte na mysli pod pojmem " m y " ? Snad ne mně a nebo i Vás? M y totiž nejednáme iracionálně, tak jednají naši t.zv. zástupci. Oni to vlastně ani n a š i zástupci nejsou, protože jsou to zástupci politických stran a hnutí, což jasně vyplývá z volebního zákona. Zástupci n á s , lidí, občanů, jsou jen senátoři a prezident republiky, ev. prezidentem podle ústavy jmenovaní lidé. Nikdo jiný.

D. Stys 21.12.2019 9:53

Když jsem byl ministrem školství, povídal jsem si panem Fořtíkem https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1clav_Fo%C5%99t%C3%ADk, členem Mensy, spoluzakladatelem centra nadání, posléze místopředsedou Pirátské strany. Z funkce odstoupil. Dnes jsou Piráti přední navrhovatelé zrušení maturity z matematiky a navrhují "osvědčení o střední škole". Tak si zvolte.

Šílené kompromisy, které je třeba v politice dělat, zjevně vyselektují jen ty nejtvárnější.

P. Čech 21.12.2019 12:13

Nejtvárnější? To je velice mírně řečeno. Oni jsou totiž ti n e j h l o u p ě j š í. Je to ovšem dáno od základu tím naším politickým systémem, a čl. 18, odst.1 ústavy. On totiž ten volební systém podle zásad poměrného zastoupení předjímá a vyžaduje handlování povolebních , zcela impotentních koalic, které se zákonitě během volebního období rozpadají. Koalic nesourodých politických subjektů, které v našem systému nemohou fungovat a ani nefungují. Když už nám musí (podle mne nemusí) vládnout politické strany a hnutí (čl. 5 ústavy), měl by existovat volební systém takový, který v ž d y vygeneruje jen jednoho nadpolovičního vítěze voleb. Ten by potom vládl po celé volební období Pojistku by měl tvořit zákon o obecném referendu, který by ovšem nesměl jakkoliv omezovat právo občanů žádat a nastolovat jejich většinovou vůli všude a ve všem.Tak má vypadat skutečná zastupitelská demokracie. To, co dnes máme u nás je jen reálný socialismus, notně ovšem opepřený zásadami anarchie.

J. Paleček 21.12.2019 18:41

Už dlouho o ukončení středního vzdělání přemýšlím ač bez možnosti do toho mluvit. Proč neumožnit těm co nesloží zkoušku z matematiky a češtiny získat "osvědčení o střední škole" a těm co ty zkoušky zvládnou "maturitní vysvědčení.

D. Stys 21.12.2019 18:49

Protože na střední škole s maturitou se studuje ke složení maturity. Spíš nevidím smysl v tom aby i na průmyslovkách byla maturita z matematiky. To tak nikdy nebylo.

Řešením je lepší prostupnost mezi gymnázii a průmyslovkami a mezi průmyslovkami a učebními obory.