Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Petr Pithart: Svět bez skrupulí

Komentář kněze Tomáše Halíka v LN Proč nejsem Charlie vyvolal řadu reakcí, jež LN postupně publikují. „Nakreslit dnes mohu cokoli. Ale já to neudělám, protože mám zábrany,“ píše Petr Pithart.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
BR

B. Rudolf

22. 1. 2015 19:30
Myslím, že si opravdu nerozumíme

Nápisy: "Jsem Charlie" nebyly výzvou k urážkám na potkání, ale vyjádřením solidarity s nevinnými obětmi teroristického útoku. A na slově "nevinnými" trvám! Proto tak nesouhlasné reakce na slova pana Halíka.

Kreslíři z Charlie Hebdo si jen dělali legraci, a možná měli špatný vkus. Ale možná, že ho tak špatný neměli. To bychom opravdu museli znát kontext. V tomto světě plném násilí a krutosti (Islámský stát, Ukrajina atd.) mne (hypotetická) urážka hypotetické nejvyšší bytosti příliš netrápí. Pokud bůh existuje, vyrovná se s tímto druhem naší hlouposti zcela hladce - proto (hypotetická).  

A skrupule bych od svých bližních raději požadoval v běžném životě.

0 0
možnosti
JS

21. 1. 2015 21:49
Proroka nekarikují

VŠICHNI, karikuje ho jen pár chlápků. No a co? Musulmani  se taky necítí odpovědni za ISIL, ani za atentátníky třeba z Londýna nebo Madridu a to bylo ještě před karikaturami. Mne jako neznaboha zase  iritují požadavky muslimů na zvláštní zacházení, vylučování psů z přepravy, právo na zahalování i v práci, osvobození muslimských děvčat od tělocviku, na zřizování modliteben atp / Francie, Británie, už i Německo /. Mohu pochopit, že si takto nestěžují všichni muslimové, že jde jen o menšinu pitomců. To ovšem jen za předpokladu že oni pochopí, že karikováním jejich proroka se baví taky jen menšina neznabohů. Mimochodem, proč má být vlastně náboženství bráno vážně, jako cosi neoddiskutovatelně "pozitivního"? Proč nemá mít nárok na úctu i člověk, který věří v reálnou existenci prince Bajaji a celý život věnuje nácviku boje s drakem, protože po vítězství na něho čeká krásná princezna / bohužel jen jedna, ale co se dá dělat, v tomto je ke svým věřícím islám štědřejší /.

0 0
možnosti
MS

23. 1. 2015 13:12
Re: Proroka nekarikují

Palce hore........

0 0
možnosti
JV

J. Václav 261

21. 1. 2015 19:05
Tan Pithart se proslavil hlavně svojí rostoucí trávou,

když ji slyšel dříve než my ostatní a teď by nenakreslil obyčejný obrázek pro děti ? Tak ať si užívá svého bohatého důchodu a nekecá nám do věcí, ketré se ho už netýkají.

0 0
možnosti
T

Tatana

21. 1. 2015 10:46
Vážený pane Pitharte

Nakreslíš, nenakreslíš?

Na pohřebním rouše sv. Ludmily jsou svastiky, na některých významných středověkých památkách v samém srdci Prahy taky.

Přesto je svastika považována pouze za zavrženíhodný symbol NSDAP.

My si ukrádáme vlastní dějiny, vytěsňujeme jedny informace jinými, ztrácíme úplné spektrum pohledu.

Takto se ztrácí národní identita Evropanů, jejich kultura i splečné body s kulturami jinými.

Ještě že nikoho nenapadlo např. jako přijetí památek pod patronát UNESCa, odstranění svastik na chrámech v Indii.

Ve sdělovacích prostředcích se 2. světová omílá od rana do večera, koho zajímaly napoleonské války po 70-ti letech?

Mrtví byli oplakáni a pohřbeni, zbořené objekty znovu postaveny a svět se točil dál.

0 0
možnosti
MK

M. Kosejk

20. 1. 2015 16:55
hm...

Zkusím reagovat podobenstvím z života: Tak já teď jako bývalý zaměstnanec realitní kanceláře musel řešit toto (viz odkaz): 

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097429889-cerne-ovce/214452801081009/

Prosím! Řekněte mi, jestli ten, kdo je bez skrupulí, je jednatel této realitky, nebo jestli jím je některý z poškozených tímto jednatelem, pokud by v reakci na to jednatele zkarikoval. Já tvrdím, že pan Pithart si myslí to druhé (bohužel).

0 0
možnosti