Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Nejsme ve střetu civilizací. Zatím.

Debata o islámu a muslimech nese rysy antisemitismu, jen na místo židů nastoupili muslimové. Takzvané evropské hodnoty nejsou příliš vidět. Ukazuje se, že nejsme ve střetu civilizací, ale ve střetu civilizovaných s necivilizovanými, v němž prochází bojová linie uvnitř každé ze stran. Komentář Jana Schneidera.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
ZM

Z. Meisner

12. 5. 2016 3:03
S přirovnáním bohužel souhlasím

Při vší složitosti vývoje v historii a různých oblastech lze říci, že:

judaismus není misijní

islám je misijní (jakkoliv doufám,odděluji "radikály" od většiny, Saudi etc.nejsou jediní reprezentanti islámu !)

křesťanství bylo a částečně je misijní.

V tomto přirovnání kulhá.Jinak, pokud jde o aktuální vnímání islámu a dříve judaismu, je přirovnání p.Schneidera trefné až mrazící.

A propos, Winton odvážel žid.děti částečně kvůli nacistické hrozbě, ale hlavně z ANTISEMITSKÉ druhé republiky.

0 0
možnosti
JK

J. Křivan

12. 5. 2016 8:58
Re: S přirovnáním bohužel souhlasím

Nikdy jsem se na náboženství z tohoto úhlu nedíval. Dík

0 0
možnosti
JK

J. Křivan

9. 5. 2016 22:19
jak jednoduché

O Boha nejde nikdy, je to vždy jen zástupný problém. Jde jako vždy o prachy, nebo jim podobné prebendy. Duku nemusím, ale jeho otázka jinými slovy "Uvědomujete si že to budeme muset zaplatit?" není od věci.

0 0
možnosti

9. 5. 2016 21:03
p.Schneider se už zcela pomátl

Srovnávání antisemitismu a odporu k islamizaci ............

0 0
možnosti
ZH

1. 6. 2016 9:49

Naopak, a není jedinej koho to napadlo. Je to bohužel až příliš zřejmé.

0 0
možnosti
MS

9. 5. 2016 15:58
Jde

o střet civilizací. Autor byl snad vydírán?? Jinak jeho postoj nechápu vzhledemk předchozím vyjádřením.....

0 0
možnosti
SC

8. 5. 2016 10:17
Nerozumím Vám pane Schneidře

mohl byste příspěvek napsat srozumitelněji pro méně chápavé?

0 0
možnosti
JR

7. 5. 2016 19:42
Když jsem přečetl, vzpomněl si na slova klasika

"Chce se mi blejt, velebnosti" jinak No coment!

0 0
možnosti
ČP

7. 5. 2016 15:48
Pane Scneidere,

obvykle se mi zdají Vaše názory hodné zamyšlení, zde jsem v notných rozpacích nad Vaším nechápáním všech souvislostí, včetně ohromujících a Evropu již zdárně ochromujících bezpečnostních rizik, což by měla být Vaše parketa, ale zde jaksi selháváte.

0 0
možnosti
ČP

7. 5. 2016 15:44
Pane Scneidere,

0 0
možnosti
PK

P. Klíma

7. 5. 2016 8:31
Placaté myšlení

P. Schneider:

"Vítězné tažení tu totiž nyní zjevně podniká „nové evropské myšlení“, které je fundamentálně binární, černobílé, povrchní a placaté."

Pane S., měl jsem Vás za nestranného odborníka, ale nedovedu se ubránit pocitu, že touto větou urážíte všechny, kdo se odůvodněně obávají muslimského terorismu, který obchází Evropou jako ono pověstné strašidlo.

Zdá se, že muslimský teror a muslimskou zločinnost ignorujete navzdory spáchaným teroristickým a kriminálním činům a logickým souvislostem.

Naproti tomu se Vám zřejmě politika vítání nájezdníků jeví politikou velkodušnou, barevnou, nepovrchní a neplacatou.

Ach jo....

0 0
možnosti
JJ

J20i64b 55J41i42b

6. 5. 2016 23:20
Stopa peněz při islamizaci Evropy

Jinak čím si pane Schneidře vysvětlujete, že největším donátorem výstavby mešit v Evropě je právě Saudská Arábie? Toliko “příkladná“ země “tolerance“ a “humanismu“...

.

Co stopa peněz říká v tomto případě???

0 0
možnosti