Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

(Ne)jsem Charlie Hebdo

Po atentátu ve francouzském satirickém týdeníku Charlie Hebdo, při němž bylo 7. ledna zavražděno dvanáct lidí, se heslo Je suis Charlie (Jsem Charlie) okamžitě stalo symbolem debaty o náboženské toleranci a svobodě slova.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

17. 1. 2015 9:43
trojice?

Je to podobné jako u Lary Flynna. Princip naší kultury je tolerance i při nesouhlasu. Jiná věc je zda se pana Halíka nedotýkají věci jejichž podtext je velice ostře zaměřený proti mravům kněží v katolické církvi. Jako např. karikatura homosexuálně souložící trojice. Proč by měl být myšlenkový konstrukt, který zvítězil v ostrých šarvátkách mezi ariány a anastaziány díky podpoře císaře Konstantina posvátnější než svoboda dítěte, které je zneužíváno katolickým knězem. Tolerantní katolík nemá problém přidat se k lidem, kteří ukazují na to podstatné - zesměšňují přetvářku a násilí, které stojí tam, kde by měla vládnout láska. Tím, že se lidé z Charlie Hebdo trefovali do těchto dogmat, rozvíjeli naši snášenlivost....a to není málo.

0 0
možnosti

J13i80b 94J56i64b

16. 1. 2015 18:51
Jan Schneider: Omezit kouření ve skladu s benzínem

K tématu poskytl Jan Schneider velmi inspirativní rozhovor, ktrý vyšel pod názvem:

.

"Omezit kouření ve skladu s benzínem"

.

http://www.novarepublika.cz/2015/01/omezit-koureni-ve-skladu-s-benzinem.html

.

Nechť každý sám porovná hloubku myšlenek textů panů Halíka / Schneidera a posoudí, co je jen povrchní PR a co jsou skutečné teze k zamyšlení...

0 0
možnosti

J. Křivan

16. 1. 2015 21:10
Re: Jan Schneider: Omezit kouření ve skladu s benzínem

Přečetl jsem děkuji. Myslím, že jsem se v diskuzi už vyjádřil jasně.

0 0
možnosti

16. 1. 2015 16:16
S postojem autora k události onoho časopisu souhlasím

Nevím co má s tím společného osoba Jana Schneidra zmiňována zde v některých diskuzních příspěvcích.

0 0
možnosti

16. 1. 2015 15:03
kral je nahy

Taky se to da brat, ze dodavateli "uzasne, posvatne, neviditelne" latky, se nelibi, kdyz nejaky harant krici, ze kral je nahy.

0 0
možnosti

16. 1. 2015 13:41
Halík for president!

Halík for president!

0 0
možnosti

J. Křivan

16. 1. 2015 14:20
Re: Halík for president!

Pane Cermane, jen aby jste nenaletěl. Jedna vlaštovička jaro nedělá.

0 0
možnosti