Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 3
  • Poslední: 2.4.2015 23:18
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Hodnoty západní civilizace

Naše západní civilizace stojí na hodnotách, které se utvářely pod vlivem anticko-křesťansko-židovské tradice. Problém tkví v tom, že jsme tuto stavbu hodnot zbourali a na místo toho postavili jakousi postmoderní stavbu-nestavbu, která při větším otřesu tento nápor nevydrží! Byla totiž postavena za absence hodnot jako:svědomí, zodpovědnost, ohleduplnosti,...Mělo by dojít k renesanci základních hodnot západní civilizace, domnívá se autor článku a velmi správně tuší, že už čas dozrál. Postavit solidní stavbu je otázkou bytí či nebytí. Problém však tkví v tom, že zájmy individuální svobody, která si činí nárok na nezodpovědnost, jak říká Žantovský, neumožňuje takovou stavbu. V tomto smyslu se Prof.Halík podstatou západu neminul, protože je na straně hodnot konstrukce tolik potřebné stavby, která neusnadní vnějšímu nepříteli pokračovat v ničivém díle. Na které straně je Žantovský? Konstrukce nebo destrukce?

a co se tak zabývat

případem střelby v UB? Tam taky umřelo dost lidí na to, abychom diskutovali nad možnými příčinami uvnitř společnosti. Já vím, není to tak zajímavé, protože v tomto případě není jasně definovaný nepřítel, kterého by šlo eliminovat a vylít si vztek a pomstít se.

Myslím, že je potřebné připomenout, že růst

antisemitismu souvisí se zvyšujícím se počtem muslimů v různých zemích. Např. ve Francii. U nás moc muslimu "zatím" není, tak není ani antisemitských útoků. Nesvalujme vše na Evropany, oni si svou "Golgotou" už prošli a myslím, že se i poučili. Ale není možné tolerovat netoleranci.