Diskuse k článku

MAKRLÍK: Politická bublina Milionu chvilek pro demokracie plaskne

Václav Makrlík díky rozhovoru s Jiřím Chýlou dospívá k vlastnímu závěru. Dle něho zatím nemálo voličů věří, že Andrej Babiš zjedná aspoň relativně spravedlivé a korektní sociální vztahy odstraněním korupce a tunelování státních financí..Lze jen doufat, že nezklame jako jeho předchůdci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Dosti ubohé

Je zvláštní, že se v článku objevuje řada odkazů, ale jednoduchý odkaz na auditorskou zprávu, abychom si ji my, neznalí a hloupí, mohli přečíst, to autor nezvládá. Podsouvá nám, že lidé bezmyšlenkovitě věří umělcům, ale lidi přitom uvěřili slibům slovenského estébáka a volili ho, aby sám korumpující zametl s korupcí. Už nedomýšlí, proč by měl ničit něco, na čem si tak ohromně vydělal. A profesor Chýla zase předpokládá, že nám sem EU nacpe peníze, ale už nemůže mluvit do toho, jestli se nezneužívají. Může. Banka vás taky kontroluje, když si vezmete úvěr. Tento poznatek by mohl vzít na vědomí i vysokoškolský pedagog, když nic jiného. Vzhledem k tomu, že jeho názory zveřejňují pouze Valentovské pseudonoviny, tak s tímto názorem asi nikdy jinde (naštěstí) prorazit nedokáže. To, že autorovi Milion chvilek pro demokracii nesedí, na to má právo a na jejich chyby ať ukazuje. Když to ale dělá klasicky čecháčkovským způsobem, že "se panu Minářovi demonstrace určitě vyplácí", tak to u mě je zastá

Re: Dosti ubohé

A kdepak má ten odkaz na auditorskou zprávu vzít, pane Machu, když je ta zpráva zatím v utajovaném režimu?

Re: Dosti ubohé

No vždyť právě! Diskutuje se zde nad zprávou, kterou nikdo neviděl, a pan Makrlík, resp. pan Chýle vyčítá mladým, že šíří něco, co v té zprávě není. Ale mám věřit jim, když se rozhovory tisknou jen v periodikách, který se věřit nedá? Když je to tajné, tak by o tom neměli veřejně diskutovat. To je ale pochybení hlavně pana Chýleho.

Re: Dosti ubohé

Toto?

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/exkluzivne-na-seznamu-cesky-preklad-auditu-o-dotacich-a-babisove-stretu-zajmu-74055

Re: Dosti ubohé

Díky. Ano tento odkaz by mi úplně stačil. Sice netuším, jestli je to ta zpráva, o které se diskutuje (teď nemám čas ji studovat), ale min. strana 14 se mi zdá tou, kde se řeší právě otázka našeho premiéra.

Re: Dost ubohý Machův blábol

co věta, to důkaz. Požadavek na audit zprávu je pro obyč nezasvěceného zbytečný, co mně bude zajímat je výsledek, TJ konfrontace odpovědi našich dotčených institucí, včetně AB a Agra. Dál tam se mluví o mánipulaci davu preferovanými umělci, kteří máj v čt neúměrný prostor a pro jedno závitový dav přesvědčující. AB šel právě do politiky, aby omezil nějaké podnikání kejklemi s DPH u velkých, či šizením příjmů u malých. Což podle povyků se mu daří. Pak je tu ta zásadní věc, kol dotaci z EU. Ta je nám tu necpe, ale ty byly vyhádány minulými vládami a je jen na nás, jak je využijeme. Bohužel díky takovým pitomcům jako Piráti, či TI, kteří svými udáními daly EU ke zkomplikování čerpání a s vidinou takto ušetřit. Do toho udání EU plně důvěřovla naším kontrolám. Závěr, platit budeme více, ale čerpat méně. A v čem jsou ty Valentovy noviny pseudo? Tím, že nesplňuji stanovenou jednotnou linii, že?! A takový Chyla nám ji nebude narušovat. Jó to už tady bylo! A nakonec jedna faktická chyba. Mi

Re: Dost ubohý blábol

Bohužel vaší češtině ne vždy rozumím, ale co mají Piráti společné s nastavením dotačních pravidel? Když se ta pravidla nastavovala, tak u nás Piráti možná ani neexistovali. A když Babiš sliboval, že bude bojovat proti podvodům, tak v tu chvíli mu už bylo jasné, že lže a bude lhát dál. Už k Agrofertu se dostal podvodem s organizováním valné hromady a podobně podvádí s dotacemi. V momentě, kdy má uplacený celý státní aparát systémem prebend nebo výhrůžek, tak se samozřejmě musíme hlásit o právo tam, kde je alespoň někdo nedotčený touto korupční chobotnicí.

P.S. Proč mají umělci neúměrný prostor v čt, tedy ve čtvrtek, přičemž konfrontace s TJ, tedy s Tělovýchovnou jednotou mě fakt nezajímá. Jen bych si nepřál, aby až vyhodí z televize všechny umělce, hrál ve vánoční pohádce pána Boha třeba Zeman nebo Filip, archanděla Gabriela Ovčáček nebo Okamůra a koželuha Babiš. To by byly vánoce na poblití.

Re: Á bláboly pokračují

No nemají, ale diky Pirátskému bonzovaní se udělení dotace ještě více zkomplikuje a prodraží najímáním EU "expertů". Kontroloři budou poděláni a úplatky jen podraží. Čili přínos pro ČR mínus, z EU méně, ale do více, blé. Největší podvody se točily kolem DPH, což diky této vládě se omezuje. AB Agrofert vybudoval postupně nakupováním krachujících podniků od FNM. A kdyby se při tom dopustil podvodu, tak by se octlu soudu, což se dosud nestalo. Takže furt blábol. Jó klidně si žerte své umělce v čt, ale nenuťte ostatní, co jí nemusí, aby jí museli za to platit! Čt jen této zemi škodí! A vaší jednostrannou demošku vám nikdo už nebude narušovat nikdo, he he, vzůru k jedné straně a národní frontě,že?!!!

Re: Á bláboly pokračují

Pane Kozáku, asi si neuvědomujete, že Národní frondě, jež se dnes zove ÁNO, sloužíte vy. Babiš Agrofert získal podvodem. Stát mo dopomohl tím, že počkal, až bude vše promlčeno. Česká televize je (zdá se to i podle vašich podrážděných reakcí) jediným zdrojem ověřených a pravdivých informací. Jinde zveřejňované zaplacené či objednané články vám ale (zdá se) sedí víc. V podvodech s DPH bohužel opět vede Agrofert, který díky korunovým akciím už okradl stát o stamiliony korun. Těžko můžete obdivovat zloděje za to, že "napravil" zlodějinu. On je v tom opravdu protřelý finišman. Ostatní ho jen těžko stíhají.

https://www.forum24.cz/babisovi-hrozi-vezeni-za-mozne-danove-podvody-ktere-uz-delsi-dobu-provadi/