Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 5
  • Poslední: 20.10.2017 10:37
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Čechy - Morava

I v tomto případě platí, že někteří jsou si rovnější.

Re: Čechy - Morava

V čem si nejsou Čechy a Morava rovny?

Re: Čechy - Morava

v tom, že v praze je to samej moravák. a pak máme mít dostupné byty.

Re: Čechy - Morava

Rovny jsou si ve své neexistenci - existuje jen ČR.

V rámci ČR je užíváno jen adjektivum "český", čímž je jedné (ve skutečnosti však neexistující zemi, nebo zemi bez samosprávy) jednostranně nadržováno. V tomto ohledu si rovny nejsou. Morava má postavení inferiorní, nepsaný statut české kolonie.

Re: Čechy - Morava

Především ani Čechy nebo Morava v současné době neexistují (nemají vlastní politickou správu) - obě země jsou součástí státu ČR.

Na historickém území území Čech je v současnosti 7 celých krajů (Praha, Západočeský, Karlovarský, Ústecký, Liberecký a Královéhradecký), částečně pak 3 kraje (Jihočeský, Kraj Vysočina a Pardubický).

Na historickém území území Moravy jsou v současnosti 2 celé kraje (Jihomoravský, Zlínský), částečně pak 5 krajů (Jihočeský, Kraj Vysočina, Pardubický, Olomoucký a Moravskoslezský).

Ve Slezsku není žádný celý kraj, částečně jen 2 kraje (Olomoucký a Moravskoslezský).

Čechy a Morava si nejsou rovny v tom, že české území nebývá označované jako moravské, kdežto opačný případ je v úředních kruzích běžný.