Úterý 19. března 2024, svátek má Josef
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Historii odstraněním soch nezměníme. Politiku a budoucnost ano

Na článek Václava Makrlíka Primitivní obrazoborectví do 21. století nepatří zareagoval Zdeněk Zacpal. Dle něho Makrlík chce obnovit všechny sochy, jež kdy stály, což nejde.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Třeba by se našli lidé, co víc věří Makrlíkovi než Pekařovi. Já to ale nejsem.

0 0
možnosti

J85a10n 41B80á96r98t12a

11. 11. 2019 14:33

Problém je v tom, že dějiny mohou být (a také jsou) vykládány podle směru pohledu. Mám čest znát oba diskutující pány i jejich dlouhodobé pohledy na minulost, konkrétně tu českou. Ty směry pohledu se nyní zhmotnily pod heslem "pomník". Domnívám se, že by stačilo po křesťansku zapomenout na více či méně netolerantní ideologie, prohánějící naši nešťastnou postmoderní dobu (většina z nich vznikla koncem 19. a počátkem 20.století a někteří z nás z nich bohužel čerpají svoji "sílu" dodnes). Pomníky jsou prostě zobrazením symbolů, je jen otázkou, symbolů čeho vlastně. Pomník jako společenský problém totiž není tak jednoduchý, jak se to pokouší laicky vysvětlovat oba diskutující pánové. Já bych to nechal odborníkům a politikům, případně kněžím. Jen proboha žádná "referenda"neinformované veřejnosti. Citujme nakonec Karla Havlíčka: Ničení obrazů na místech veřejných jako sprostotu počítám, neboť rozumný člověk neničí to, co druhému je svaté.

0 0
možnosti

VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...