Čtvrtek 28. března 2024, svátek má Soňa
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Čím Okamura zachází... aneb Úsvit a soumrak přímé demokracie

Převrat v hnutí Úsvit je dobrou příležitostí k zamyšlení. Nikoli nad budoucností jeho předsedy a rebelů, ale nad idejemi přímé demokracie. Představují totiž pokušení pro mnoho občanů.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Pozitivem

těchto nových stran je to, že trochu prohnaly tlusté a líné kapry v rybníce. Správní liberálové nalevo i kapitalisté napravo nám zdůrazňují, že konkurence je prospěšná. Pak jistě nemají problém ani s tou konkurencí politickou.

0 0
možnosti

J. Křivan

25. 2. 2015 19:32
jinak to nemohlo dopadnout

Ještě v době, kdy jsem i já viděl Okamuru, jako závan svěžího větru, jeden starý kamarád, který se pohyboval v turistickém ruchu ho popsal přesně tak jak teď vypadá. Bezskrupulózní, inteligentní osobnost, která jedno říká a druhé činí. On si podle všeho z Úsvitu udělal jen dojnou krávu.

PS Mohlo být i hůř. někteří ho chtěli i za prezidenta.

0 0
možnosti

Mir

25. 2. 2015 21:01
Re: jinak to nemohlo dopadnout

Tak, tak. O Okamurovi škoda slov, snad jen kdyby skutečně venčil prasátko.

Ale úvaha o přímé demokracii se, myslím, p. Jochovi povedla.

16. 1. jsem byl na shromáždění IvČRN - jednak abych si udělal názor, jednak si vychutnat soumrak na

Hradčanském náměstí. Dobrý dojem tam na mne udělal poslanec Marek Černoch. Tak snad z toho Úsvitu

něco pozitivního přetrvá.

0 0
možnosti

24. 2. 2015 20:06
Malérem české demokracie

jsou zdegenerované politické strany. Ty místo toho aby do čela kandidátek stavěly ty morálně a odborně nejlepší a ty pak důsledně kontrolovaly, produkují bezohledné a chamtivé šíbry, jejichž svinstva ve vrcholových funkcí pak místo odmítání maskují a podporují.

Politické strany zprava doleva dnes mají jedinou ideologii a to dojit stát a to koordinovaně - viz opoziční smlouva, kdy jedny voliče oblbují zleva, druhé zprava aby si pak za posměšků jimi rozhádané spodině dělily výnosy dojení státu.

0 0
možnosti

24. 2. 2015 14:22
O Okamuru jde až v poslední řadě

Nosnými sloupy této strany bude faleš a

zrada! Naivně jsem si myslel, že toto svinstvo z politiky zmizelo s

odchodem Karolíny Pík, ale hluboce jsem se mýlil. Je na každém z nás,

abychom tyto praktiky poslali hned v zárodku na hnojiště dějin.

0 0
možnosti

J. Václav 261

24. 2. 2015 10:28
Okamura chytil krávu za ocas.

V době, kdy v naší zemi celkem funguje systém parlamentní demokracie a začínáme ho jakžtakž využívat a ovládat, přichází Okamura s něčím mezi komunizmem a anarchií. Škoda jeho dobrých nápadů pro legislativu, nebudou vyslyšeny, jako bláboly dvorního šaška. Držel jsem mu palce, je mi sympatický, stále ovšem platí, že kdo seje vítr, sklízí bouři. Pane Jochu máte pravdu.

0 0
možnosti

Tatana

25. 2. 2015 20:02
Re: Okamura chytil krávu za ocas.

Pan Okamura je velice "šikovný", zaměstnává pouze japonské průvodce, kteří kromě japonštiny nemusí umět jiný jazyk.

Prosadil, že u zkoušek mohou mít tlumočníka. Ten tlumočník samozřejmě má také průvodcovské zkoušky, co říká adept nikdy nikdo nezjistí, překladatel "přeloží" vždy správně.

0 0
možnosti

Ghostdog

24. 2. 2015 9:57
Hezký článek, díky

I s pravicovým ideologem na druhou někdy nelze než bezvýhradně souhlasit.

0 0
možnosti