Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 13
  • Poslední: 25.12.2014 6:25
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Lidé zjevně nesnášejí zbytečné kecy,

a vtom je právě ten rozdíl mezi oběma ryvali. Sobotkovo žvanění nemůže sledovat ani náročný posluchač, je to jako kdyby měl před sebou nějakou příručku a co nejrychleji jí četl. Mnohokrát jsem se snažil si jeho projev přeložit do jedné či dvou srozumitelných vět, ovšem bohužel. Asi jsem nějaký retardovaný.

Re: Lidé zjevně nesnášejí zbytečné kecy,

Je to i tím, že neumí poklesnout hlasem na konci věty, takže se jeho slova slévají do neustálé otazky, ač je to třeba odpověď. :-)

Hledají viníka?

Zcela zřejmě na nesprávném místě. Chyba je v systému, který vychází z čl. 5 ústavy, tedy z moci politických stran (z volné soutěže)  nad občany země.  Ono totiž v systému, kde naprostá menšina občanů, představovaná členy a příznivci politických stran ovládá zcela moc zákonodárnou, z větší části moc výkonnou a přeneseně i moc soudní nelze vůbec hovořit o demokracii, demos kratos - vládě občanů (rozuměj nejméně většiny občanů). Proto se lidé a voliči (kromě ovčanů politických stran) zoufale snaží o změnu a chápou se každé, nabídnuté příležitosti. Tato příležitost se jim naskytla nyní v podobě občanských hnutí. Teď jde jen o to, zda tato občanská hnutí vyslyší volání občanů a dají jim do rukou mocenský nástroj v podobě dobrého zákona o obecném referendu. Dobrého zákona, nikoliv zákona ve stylu "chytré horákyně", jak je u našich zákonodárců zvykem. Zatím můžeme jen doufat.

Tak silný politik jako Babiš

tady nebyl už pěkně dlouho. Dosavadní naoko hraná koaličně-opoziční politika ptáků a růží společně s deviantními stranami dopočtu potřebovala pořádně rozhýbat. Jedni se historicky znemožnili sami, druhé to snad čeká. Prosím Vás, zná někdo jedinou VLASTNÍ ideologickou myšlenku našeho min. předsedy? Nebo se mu vlastních myšlenek nedostává podobně jako vlasů? Babiš alespoň něco dokázal v profesním životě mimo politiku, zatímco náš konformní min. předseda nic než politiku nepoznal...

Re: Tak silný politik jako Babiš

Vážený pane, ono přece vůbec nezáleží na tom, aby politik či dokonce vedoucí politik měl nějaké své myšlenky a názory. Systém stojí na tom, že politici musí papouškovat myšlenky a názory sekretariátů svých politických stran, vycházející z nesmyslných a povětšinou nelidských politických ideologií. Pokud se v tomto systému občas najde někdo, kdo má vlastní myšlenky, ba dokonce se snaží je i prosazovat, je okamžitě z politiky ostatními vyloučen za vydatné pomoci prodejných novinářů. V takovémto systému dnes žijeme. Pokud si občané neprosadí svou přímou, demokratickou moc, nic se nezmění.

Vážený pane Čechu, definujte mi co jsou to

vlastní myšlenky? Všechno co náš mozek vyprodukuje jsou pouze malinko přeformulované myšlenky našich předchůdců. Babiš má pouze více peněz než Sobotka a tak si může zaplatit lepší poradce. A pak je pouze trochu inteligentnější než Zeman , nebo Paroubek a nemyslí si že Bůh ho obdaroval genialitou a chová se podle těchto rad. Nikoli pouze podle svého ega, jako dříve zmiňovaní jedinci. Čelní střet velmi váží, nevrhá se do předem prohraných bitev, v případě tuhého odporu ustupuje a volí taktiku obchvatu, je praktický hráč a obchodník.

Re: Vážený pane Čechu, definujte mi co jsou to

Měl jsem na mysli asi poněkud něco jiného. Pod pojmem "vlastní myšlenky" jsem měl ny mysli vývody a závěry učiněné pouze vlastním mozkem. Je totiž rozdíl mezi takovýmito myšlenkami a názory zcela převzatými od někoho jiného bez jakékoliv vlastní přidané hodnoty. Z pana Sobotky toto přímo čiší.Při poslouchání jeho projevů mám vždy dojem, že už jsem to někde slyšel či četl. Obvykle  v knihách nebo projevech chytřejších levicových ideologů ČSSD.Je to však zásadní a pro ČR typický problém politiky. Mladí lidé, kterým se nechce smysluplně pracovat jdou ihned po škole do politiky. Tito lidé nemají naprosto žádné životní zkušenosti, plně přejímají myšlenky jiných a tyto vydávají za své. Jejich jedinou "předností" je absolutní loajalita své politické straně a její ideologii.. S panem Babišem je to poněkud složitější. Na straně jedné je to "bývalý" komunista a to o něčem vypovídá. Na straně druhé se nebojí nazývat věci jejich pravými jmény a vyhýbá se citování jakýchkoliv ideologií. Přitom vych

Re: Vážený pane Čechu, definujte mi co jsou to

vychází ze svých vlastních životních zkušeností, jichž má nemálo. Je zjevem v české politice po roce 1989 dosti neobvyklým.. Nešel si totiž do politiky vydělávat na živobytí. Je svým způsobem nezkorumpovatelný a pokud myslí své zásady, které prohlašuje vážně,potom i v politice může něčeho dosáhnout. Nakročeno k tomu má. Teď jde jen o jedno. Zda se mu podaří prosadit jednu z programových zásad občanského hnutí ANO a tou je vypracování a schválení   d  o  b  r  é  h  o   zákona o obecném referendu (podle vzoru Švýcarska). Vzhledem k tomu, že se jedná o zákon ústavní a proto, že spolu s hnutím Úsvit, ČSSD a KDUČSL dosahuje v parlamentu více než ústavní většiny, mohlo by se to podařit. Jen tak lze totiž naplnit čl.2, odst.1 naší ústavy. Vrátit moc do rukou občanům, lépe řečeno jejich většině. To je totiž základní znakem demokracie.

Děkuji Vám pane Čechu za názor,

nejsem tak velký optimista jako Vy , ale dívám se na věc stejně, pouze procentní vyjádření rizik mám proti Vám pravděpodobně vyšší /Vy jste je konkrétně neuvedl/ . Zákon o referendu by byl pro společnost stoprocentně přínosem , asi by nevyřešil vše. Také se mi chce věřit , že Babiš nechce pouze více zbohatnout, jak mu většina oponentů podsouvá. Bohužel za 20 leté působení v byznysu jsem se x-krát přesvědčil, že v okamžiku, kdy situace stála v poloze buď dodržím slovo , nebo položím vlastní firmu , vždy to slovo prohrálo. Člověk je pouze hromádka emocí. Takže stát se může všechno. Problém není v tom, že Babiš byl komunista, z kolika bývalých nekomunistů jsou dnes zrůdy první kategorie? Morálka je pochod po ostří nože, to je ten problém a týká se komunistů, jako nekomunistů. Samozřejmě pro volnou soutěž politických sil je velmi příjemné vyloučit z této soutěže jednu obrovskou skupinu lidí předem. V roce 89 bylo v KSČ 1,5 mil. lidí to je zajímavé číslo, ne?

Babiš stále inzeruje, že jeho práce

je běh na dlouho trať , a že stát je zdevastován podobně jako firma před krachem. Je to logické a nelze oponovat. Těm, kterým se to nelíbí mu mohou jen házet klacky pod nohy.

Re: Babiš stále inzeruje, že jeho práce

Kdyby jen klacky! Oni mu hážou pod nohy klády. To jen proto, že jim to dovoluje systém za vydatné pomoci prodejných novinářů.

Re: Děkuji Vám pane Čechu za názor,

Zajímavé by bylo zjistit, kolik z těch 1,5 milionu bylo komunisty skutečnými a kolik posléze "bývalými". Osobně se domnívám, že skuteční komunisté byli pouze hloupí, protože věřili a věří nesmyslné a ne lidské ideologii. "Bývalí" komunisté naproti tomu byli a jsou povětšinou prospěcháři, hajzlíci, schopní v zájmu vlastního prospěchu spojit se a spolupracovat s kýmkoliv.. Za dobu jejich  působení v lůně KSČ jim pronikla pod kůži komunistická (spíše však socialistická) ideologie tak hluboko, že zbavit se jí nelze.Ptal jste se na stupeň rizika přímého řízení státu občany pomocí institutu referenda?  Samozřejmě v jednotlivých případech zde riziko existuje, ovšem velmi malé. CCca 5%. Malé proto, že nedobrý výsledek, který se může dostavit je možno velmi rychle pomocí nového referenda odstranit. Špatné výsledky vládnutí politických stran lze odstranit velice obtížně za velmi dlouhou dobu a nebo vůbec. Zde je ten rozdíl, nehledě na to, že vláda a moc politických stran představuje vždy vzhlede

Re: Děkuji Vám pane Čechu za názor,

vzhledem ke všem občanům vládu výrazně menšinovou a tedy nedemokratickou Diktaturu menšiny nad obrovskou většinou jinak smýšlejících. Je to sice poněkud lepší, ale téměř stejné jako za vlády a moci KSČ. Tehdy také 1/10 lidí ovládala 9/10. Dnes cca 2/10 ovládají 8/10. Cesta z toho ven existuje. Aby mohla být vůbec nastoupena je bezpodmínečně nutno zrušit bez jakékoliv náhrady čl.5 ústavy a naplnit čl. 2, odst. 1 téže ústavy. Dát skutečnou moc do rukou občanům tak, aby mohli přímo ovládat moc zákonodárnou, výkonnou a soudní. Jinak zmíněný čl. ústavy naplnit nelze, což je možno dnes a denně vitět na (ne) fungování našeho neobčanského systému, který nejen dovoluje, ale předjímá moc politických stran nad mocí zákonodárnou,zčásti výkonnou i soudní. Občané totiž pomocí těchto demokratických mocí nemohou vykonávat svou moc, poněvadž tyto demokratické moci mají pod svou kuratelou vládnoucí politické strany.