Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 9
  • Poslední: 13.5. 2019 18:01
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Morální povinnost pomáhat

má každý především ke své rodině, pak k sousedům, pak ke spoluobčanův v obci (městě), kde bydlí a nakonec ke spoluobčanům domovského státu. Na hranici státu morální povinnost někomu pomáhat končí.

Morální povinnosti

mají vzájemně vůči sobě jen ti, kteří se řídí stejnou morálkou, a to nejen v oblasti migrace. Morální povinnost vůči někomu, kdo se řídí zcela jinou morálkou, je nesmysl a možná se na ni vymlouvají jen ti, kdo mají špatné svědomí ze svého vlastního chování nebo ti, kdo ze situace těží.. Pak z toho ale, prosím, nedělejme univerzální mravní povinnost.

Člověk jako člověk

Host jako host říkával hostinský Palivec. Rozdělování na lepší a horší lidi vymysleli sobci jako Černý

pokud

vím, například ve Švédsku berou muslimské migranty i ze zemí, kde jim nic nehrozí, ale odmítají křesťany z muslimských zemí, kterým hrozí smrt. Taky morální?

Konečně rozumný pohled

Konečně rozumný pohled beroucí na zřetel realitu. Mnoho méně intelektuálně vybavených příznivců migrace neustále operuje údajným strachem odpůrců z migrantů. Ale on je rozdíl mezi několika tisíci ohroženými politickými migranty, kteří ostatně vždy v Evropě našli místo - jen namátkou kurdští političtí migranti nebo třeba neblaze proslulý íránský vůdce Rúholláh Músaví Chomejní - a záplavou ekonomických a bůhvíjakých dalších migrantů. V sobotní tištěné MF Dnes je reportáž z národního parku Virunga v Kongu. Prales je přičiněním různých skupin za pomoci místních obyvatel devastován, kvůli pálení dřevěného uhlí. Přes 5 milionů lidí v docela malé oblasti je závislých na onom dřevěném uhlí, aby přežilo. A přibývá jich v celé Africe geometrickou řadou. V Africe se už neuživí a tak masově zamíří do Evropy, a to máme kvůli nezodpovědnosti tamních vlád živit polovinu Afriky?

Za pár let...

Mají evropané morální povinnost přijímat imigranty do svých domů a bytů?

Nestydíte se s těmi chudáky nepodělit o to, co máte? Nestydíte si užívat sví domácí teplo, vodu, přežírat se, když jiní nemají ani desetinu toho, co vy?

A věřím, že takového vymývání hlav bude postupně přibývat. A nikoho nebude zajímat to, že váš majetek, vaše životní úroveň je podložena desítkami a stovkami let práce vašich předků. Že není možné aby ten, jehož předci a oni sami téměř nic nedělají najednou dostali to, co vy. Nebude se zdůrazňovat, že afričanů je dvojnásobek evropanů a to se vůbec nebavíme o asiatech. Nikdo nebude rozebírat, že přímořské státy, které maly ze své polohy stovky a tisíce let výhody nikdy nenapadlo ani náhodou, aby se o zisky z těchto výhod "morálně" dělily s vnitrozemskými státy. Ovšem potřeba se "dělit" přišla až s negativem jejich polohy, tákajícím se migrantů.

Lidi nenechte se dojmout k slzám. Vy jste ty africké a asijské ženy neoplodnili a povinnost musí mít vždy ten, kdo dítě sp

V Africe je bida

Migraci si Africani nepomuzou. Tu bidu si prinesou sem. A krome nich bude zle i puvodnim obyvatelum.

Jediný

morálně relevantní faktor je bezvýhradná ocgrana vlastní země a jejích obyvatel.

Vítačský článek. Původní Evropané nemají žádná práva, že?

Mám chuť emigrovat, legálně (!), do Maďarska nebo do Polska. Tam ještě mají pud sebezáchovy.

Jenže v Pražské Kavárně je vše zalito zářícím sluncem, ach jo...