Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 13
  • Poslední: 12.3. 2019 15:15
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Přemnožení hrozí zejména v Africe, tak ať se

dotyčná přestěhuje a působí tam.

Tady platím výrok:

"Myslete globálně, jednejte lokálně". K čemu nám jsou podobné články (snad jen pro dezorientaci našich dětí), když v Evropě hromadně vymíráme. Německo v roce 2017 tempem 1 nenarozené dítě / 1 minutu, v České republice 1 nenarozené dítě / 13 minut. Dítě nenarozené do VYROVNANÉ populační bilance.

Naprosta demagogie

Tech 58 tun uhliku za rok na dite, dela 158 kg denne. tolik toho dite opravdu nenaprdi ani nevydycha.

Re: Naprosta demagogie

Nejde samozřejmě o prdění a dýchání, ale o výrobu oblečení, plen, kočárků, dojíždění k doktorovi, často koupi (většího) auta apod..

Nicméně 58 tun ročně se mi také zdá hodně, když na osobu a rok je to u nás 9,17 tun:

https://data.worldbank.org/indicator/EN.ATM.CO2E.PC?end=2014&start=1960&view=chart

Re: Naprosta demagogie

Tak jestli se kupuje novy kocar a auto kazdy den, tak to jo.

A co sopky?

Ta milá "vědkyně" zapomněla na sopky, které ročně vychrlí mnohem víc oxidu uhličitého než všechny lidské továrny. Měla by rozvinout kampaň za zákaz činnosti sopek. A co dotat k přemnožení lidí? Snad jen to, že nejvíc se jich množí v bývalém britském dominiu Indii (Indii, Pakistánu a Bangladéši). Indů a Pakistánců už je dokonce tolik, že jim Indie nestačí a houfně se stěhují do Británie. Kdekoliv v Londýně třeba člověk narazí spíš na Inda či Pakistánce než na rodilého Londýňana. A to už nemluvím o tom, že když mají v Indii jednou za 12 let hygienický den a všichni Indové nalezou do Gangy, aby se konečně umyli, tak málem hrozí v okolí řeky záplavy, jak Gangu ucpou. Tož co kdyby naše milá vědkyně domluvila Indům, aby se tolik nemnožili!

Re: A co sopky?

Sopky zabetonovat

oxid uhličitý

I kdyby toho nebylo, nekonecny rust obyvatelstva na teto planete je neudrzitelny, Z mnoha duvodu. Divim se jenom ze o techto vecech nikdo nehovori. Rozmnozovaci schopnost zivocicha" Mensch" je proti vsem zakonum prirody. pohroma bude nevyhnutelna, at uz v jake-koli forme.

Re: oxid uhličitý

Budte v klidu, zadny neomezeny rust se nekona. Ono se to ustali na 2 detech na rodinu, cernosi ne navzajem pobijou, Indove pomrou na nemoci a Cinani si to zregulujou.

Re: oxid uhličitý

kéž byste měl pravdu. Protože my už takhle máme snižující se porodnost, zato Afrika a většina Asie (mimo Japonska a Číny) se množí jak parazitické houby na starém dřevě...

Re: oxid uhličitý

Ano, tak to je. Podle neúprosného zákona přechodu kvantity v kvalitu nutně povede kvantitativní nárůst lidské populace ke změně kvalitativní, ne nutně změně pozitivní. A nejde zdaleka o nárůst oxidu uhlíku, ale třeba další zabírání zemědělské půdy, omezování zalesněných ploch a mnohé další. Téma omezování porodnosti zejména v místech liž existujícího lokálního přelidnění by rozhodně nemělo zůstat tabu, jakkoliv je to velmi obtížné a zdánlivě nehumánní.

Re: oxid uhličitý

Ten zakon nas ucili na marxismu taky. Vymyslel to soudruh Marx, tak to prece MUSI platit.

Re: oxid uhličitý

Inu, když dlouho a intenzívně prší, tak přijde povodeň. Když pasáci koz příliš rozmnoží svá stáda a nechají je spást keře a listí stromů, vznikne pustina. A pokud zahříváte vodu, tak při dosažení bodu varu vzniká pára. To není Marx, jen empirická zkušenost....