Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 27
  • Poslední: 5.3. 2019 17:24
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Opravdu to není vtip?

Slovo "rodič" znamená osoby, které se zúčastniliy na narození dítěte. Rodiči tedy nemohou být dvě lesby a už vůbec dva hulibrci. Při francouzském pojmenování není jasné o koho se jedná. Kdo je rodič 1?Matka? Otec? Nebo někdo jiný? Kdo je rodič 2? A nebo je to jedno? S takovými názory se řítíte do záhuby, milí Francouzi!

Re: Opravdu to není vtip?

Milý pane Čechu, když si osvojíte dítě formou nezrušitelného osvojení, stanete se podle práva jeho rodičem. I jako heterosexuál. Za druhé, jsou homosexuální páry, které vychovávají biologické děti jednoho z partnerů z předchozího vztahu.

Re: Opravdu to není vtip?

Podle práva snad, jen podle práva. To však je vždy umělé a nepřirozené. Sám pojem " rodič" však vychází z biologické podstaty. Poněvadž k narození dítěte jsou nutné dvě osoby různého pohlaví (přirozenost a přírodní zákon) jsou zde pojmy "otec" a "matka". Nikoliv "rodič 1" či "rodič 2". To je opět jen politicky korektní zhovadilost. A to nemluvím o znaku podřízenosti. Pojem "rodič 1" evokuje jistou nadřazenost nad rodičem2. Atd, atd. Podle mne jde o nebývalou zhůvěřilost a neuvěřitelně zhovadilý výmysl hlupáků mezi námi.

Re: Opravdu to není vtip?

K té podřízenosti – jako by mi vadilo být „dvojkou“, stejně tak by mě uráželo, kdyby moje hypotetická manželka (jsem šťastně zadaný, ale svobodný) byla „dvojkou“, jako bych si bral někoho méněcenného.

Připomnělo mi to Járu Cimrmana, konkrétně přednášku ke hře Posel z Liptákova:

Vondruška: ... Druhá skupina pod vedením dr. Svěráka, nazývejme ji opět pro zjednodušení skupinou B – tím nechci říci, že by snad byla podřadnější, to je čistě rozlišovací označení – tedy béčko...

(Svěrák cosi šeptá vedle sedícímu kolegovi.)

Vondruška: Prosím?

Svěrák: Jenom tady kolegovi říkám, že když je to čistě rozlišovací označení, jak sám říkáte, tak proč zrovna my jsme béčko?

Vondruška: Ale to je opravdu jedno... já to tady klidně opravím, jestli chcete...

Svěrák: Opravte to.

Re: Opravdu to není vtip?

Nevím, ale Vaše podivné jméno asi není autentické. Pokud mám pravdu, pak uveďte své pravé jméno.

A k tématu: Vaše věc, Vaše právo, Vaše vidění světa. Já respektuji tradiční hodnoty. S těmi jsem se narodil, s těmi také zemřu. Pokud jste mladý, tak třeba zažijete třeba i změny společnosti, které i Vám budou proti srsti. Já, jako katolík, se nikdy nevyrovnám s podobnými názory na uspořádání světa, a je to zase moje věc. A člověk má rodiče jen jedny. Může mít náhradní rodiče, může mít pěstouny, ale to biologickou podstatu věci nemění.

Re: Opravdu to není vtip?

V podstatě neříkám nic jiného než Vy. Nevím ovšem, co je na mém jménu podivného. Mně také Vaše jméno nepřipadá podivné. Ve městě, ve kterém žiji osobně znám 7 lidí, kteří se jmenují Čech. Jinak v celé České republice vč. Moravy nás existuje tohoto jména existuje několik stovek. Kolik je na druhé straně Kusáků nevím, ale dá se to zjistit.

Re: Opravdu to není vtip?

Ale pane Čechu, to je zřejmý omyl, za to se omlouvám, to nebylo určeno Vám, ale nějakému diskutérovi, který si říká Clovis Sangrail a nevím, proč si zrovna zvolil, spíše zneužil, toto jméno. Obecně vzato, Vaše názory pane Čechu celkem znám a nic proti nim nemám, spíše naopak.

Re: Opravdu to není vtip?

Zdá se, že francouzská nápad nadchl pouze poněkud neurčitou osobu, skrývající se pod označením Clovis Sangrail K tomu právu lze snad jen dodat, že podle českého práva je matkou pouze žena, který dítě porodila. Zakrývání tohoto přirozeného faktu politicko-korektními výrazy je svou podstatou lež.

Re: Opravdu to není vtip?

Ten 1 je nadřazený a opovrhuje dvojkou jako podřízenou, sekundární?

Re: Opravdu to není vtip?

Kdybych chtěl být hnidopich, pak je rodičem pouze matka; otec by měl být plodič.

Nicméně se s vámi jinak nepřu, jsme na stejné lodi.

Sranda musí být

Navrhuji následující názvosloví:

homosexuální páry muži: mmatka a motec

homosexuální páry ženy: zmatka zotec

lesba matka a gay otec: zmatka a motec

:-D

Re: Sranda musí být

Výborně, to by šlo. A teď ještě pro prarodiče?! Mám potíže s mmatkou....

Re: Sranda musí být

Prarodiče:

homosexuální páry muži: mužbabička a mužděda

homosexuální páry ženy: ženbabička ženděda

lesba babička a gay děda: ženbabička a mužděda

Zase jsme zvítězili nad přírodou

Tam furt ještě zastarale platí například pro savce kráva a býk nebo jelen a laň.

Re: Zase jsme zvítězili nad přírodou

Jiní savci než lidé nejsou naštěstí otravováni diktaturou lidských práv.

Rodič(ka) č.3

A co brání navýšení počtu (bezpohlavních) rodičů jednoho dítěte na 3 či více ? A v češtině gramatika - budou-li to 2 ženy, bude použit mužský rod či ženský ? Mohou být dvě rodičky ? A co u dvou mužů, bude jeden či oba rodičkou ? Inu, když se začne šťourat klackem do exkrementu, páchne čím dál víc...

Re: Rodič(ka) č.3

Pokud vám vadí navyšování počtu rodičů, pak prosím ve své heterosexuální komunitě trochu zabojujte za manželskou věrnost a trvalost vztahů. Máte rozvodovost přes 50 %, děti pak samozřejmě vyrůstají i s novými partnery rodičů.

Re: Rodič(ka) č.3

Ohledně promiskuity jsou na tom prý nejhůř homosexuální muži. Tak trochu zabojujte ve své subkultuře.

Jak to vypadá, když se píše horkou jehlou

Jelikož pan Léko psal rozčilený, není divu, že výsledkem jeho práce je text nelogický, s lacinou pointou, a také stylisticky neučesaný. V běžných LN se tak píše normálně, ale na České pozici by měl vládnout přísnější standard. Posuďte: "skoncovat s k diskriminaci náchylnými přírodními zákony". S K? Připomíná mi to tu nádhernou větu ze Čtení o psaní Václava Laciny, která má dokumentovat "moderní styl": Pod podél k v údolí ležícímu městu široké silnice mohutně se rozkládajícími korunami stromů kráčel na zádech brašnu s drátařským nářadím nesoucí mladík...

Pan Léko by se měl nejdříve uklidnit a pak teprve psát

Nic se nejí tak horké, jak se to uvaří. Úřednický žargon se odchyluje od normálního lidského jazyka všude a vždy. Např. v Olomouci musíte v tramvaji "dbát zvýšené opatrnosti, vstupujete do jízdního pruhu pro automobilovou dopravu". Přeloženo do lidštiny: "dávejte pozor, vstupujete do vozovky". Takže i když bude ve formulářích "rodič 1" a "rodič 2", nikdo nikomu nebude přikazovat tyto výrazy z úředních formulářů přejímat do běžného jazyka. NIkdo nebude nikomu zakazovat říkat "otec" a "matka" lidem, kteří jsou otci a matkami. Ale co je proboha špatného na tom, když formuláře zohlední realitu? Pokud ve Francii existují stejnopohlavní páry vychovávající děti, co si mají počít s formuláři, kde stojí výhradně "otec" a "matka"?

Re: Pan Léko by se měl nejdříve uklidnit a pak teprve psát

Žijeme prý v době "diktátu genderismu". Fakt je, že naši společnost nijak neomezuje ani neovlivňuje nějaký chimerický "genderismus", ale spíš snaha získávat díky imaginárnímu boji proti němu politické body. V případě Lidovek ekonomické body. Klikavost, čtenost. Dejte do titulku slovo "gender" nebo něco o transsexuálech nebo "nepřiměřených požadavcích gayů a lesbiček" a klikavost je zaručena, příjmy z reklamy rostou. Divím se, že se na to tolik lidí chytá.

Re: Pan Léko by se měl nejdříve uklidnit a pak teprve psát

Stejně je všecek genderismus, transsexualismus či požadavky homoušů k ničemu.

Re: Pan Léko by se měl nejdříve uklidnit a pak teprve psát

No, tak díky feminismu mohou ženy volit a realizovat se v práci, díky LGBT hnutí StB či nějaká nástupnická organizace nevede seznamy homosexuálů, díky medicinské pomoci transsexuálům ubylo sebevražd... Já bych řekl, že těch úspěchů je dost.

Re: Pan Léko by se měl nejdříve uklidnit a pak teprve psát

Formuláře zohlední realitu? Kvůli marginální minoritě znásilnit většinu rodičů? Být otec, odmítnu se nechat nazvat rodičem číslo x. Co je to za sprosťárnu?

„Pokud existují stejnopohlavní páry vychovávající děti, co si mají počít s formuláři, kde stojí výhradně "otec" a "matka"?“

Inu co třeba zákonný zástupce? Když zákonný zástupce není ani matkou, ani otcem, proč musí miliony matek a otců do kolonky vypisovat něco, čím nejsou?

Bude-li minorita znásilňovat majoritu, bude nenáviděna. Bude-li tomu tleskat, zaslouží si tu nenávist. Toužíte po tom, aby vás lidé nenáviděli? Znásilňujte je. Budou vás po zásluze nenávidět.

Re: Pan Léko by se měl nejdříve uklidnit a pak teprve psát

Otec a matka jsou rodiče. Když půjdete do školy svého dítěte a někde tam bude na nástěnce stát: "Milí rodiče, třídní schůzky jsou v místnosti XY", taky se budete ohrazovat, že tam má stát "otcové a matky"? Jaké proboha znásilnění? Připomínáte mi ty lidi, kteří se cítí "znásilněni", když jedna epizodní postava v jejich oblíbeném nekonečném seriálu je gay...

Re: Pan Léko by se měl nejdříve uklidnit a pak teprve psát

Oslovení „milí rodiče“ je jistě v pořádku, protože většina z nich opravdu rodiči jsou a zákonní zástupci (pěstouni) se nebudou ohrazovat. Jenže to je plurál.

O znásilnění mluvím tehdy, kdy je singulár tlačen LGBTXYZ... agendou do jí nevlastní pozice. Kvůli minoritě je otec/matka předefinován, přičemž by pojem „zákonný zástupce“ či „pěstoun“ terminologicky postačoval.

Možná vám připomínám „ty lidi, kteří se cítí ‚znásilněni‘, když jedna epizodní postava v jejich oblíbeném nekonečném seriálu je gay“, ale mýlíte se. (Pomíjím, že seriály nesleduji, klidně může jít o film.) Homosexuálové existují a je trapné je z filmů vytěsňovat; stejně trapné, jako je tam cpát kvůli „genderové vyváženosti“.

Homosexuálů jsou prý 4 procenta populace. Kolik z nich touží po trvalém vztahu, kdy s partnerem/partnerkou zároveň vychovávají děti? Polovina? Kvůli takové minoritě je třeba redefinovat manželství a slov jako táta a máma?

V osobní rovině – dovolte otázku (nejste povinen odpovídat) – vás by neuráželo, kdy

Re: Pan Léko by se měl nejdříve uklidnit a pak teprve psát

Opožděný dodatek (Lidovky ukrojily poslední slova):

V osobní rovině – dovolte otázku (nejste povinen odpovídat) – vás by neuráželo, kdybyste byl béčkem (rodič 2)? A neuráželo by vás, kdyby váš milovaný partner měl být tím béčkem (dvojkou)?

V rámci kultury, v níž jsem se narodil a byl vychován, mohu být otcem, má hypotetická žena matkou, ale odmítám se nechat přejmenovat na jedničku/dvojku.

I mnohé osvojené děti říkají adoptivním rodičům táto/mámo, jiní je oslovují křestním jménem, další je mají za tetu/strejdu. Ale rodič XYZ? Fujtajbl. Kvůli několika promile populace budete ničit tisíciletou tradici? Pak vámi budu proti vlastnímu přesvědčení opovrhovat, protože nic jiného než opovržení byste si nezasloužili.