Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 9
  • Poslední: 30.1. 2019 17:32
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Reakce

O konferenci v Katovicích jsem nedávno napsal blog.

https://daliborbartusek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=697735

Došel jsem ale k odlišným závěrům, co se její podstatnosti týče.

Pokud bych měl něco říct k Vašemu článku, toto jsou přesně ty alarmistické řeči, na které jsou lidé alergičtí. Myslíte si, že naše civilizace je tak primitivní, že jí hrozí kolaps kvůli změně průměrné teploty o 2°C? Od poslední doby ledové stoupla více a lidé to přežili. Což samozřejmě neznamená, že přizpůsobení nebude nákladné.

Spoléhat se v boji nproti emisím na technologie, které zatím neexistují, mi přijde velmi nezodpovědné. Zvlášť, pokud termín nulových emisí je stanoven na rok 2050. Žaloby kohokoli na stát proto, že nezajistil neměnné prostředí jsou absurdní. To se můžeme žalovat sami navzájem. Stát jsme totiž my...

Sloni v Africe sice rozšiřují semena stromů trusem, současně ale ničí dospělý porost a brání zalesnění krajiny.

RE

Jen naprosty hlupak a ignorant muze bojovat s globalnimi zmenami klimatu. To uz i ten puvodni nazev globalni oteplovani mel aspon nejaky, byt zcela mylny, smysl. Klima se globalne menit bude vzdy.

kdybychom

chtěli opravdu zpomalit změny klimatu, museli bychom okamžitě přestat spotřebovávat, tedy samozřejmě i vyrábět, jakoukoli energii. Jakoukoli. Jenže to nikdy nikdo neudělá. A lidé, kterých je stále víc, budou potřebovat stále víc energie i jen na zachování svých životů. Přinejmenším aby se ohřáli u ohně. Ono táboráky jedné miliardy lidí a deseti miliard, to už je rozdíl.

Fráze

To jsou přesně ty fráze, za které vás jsou někteří lidé schopni volit prezidentem světa, dávat vám Nobelovky a dávat vám čestné doktráty.

Stačí jen opakovat prázdené fráze o boji proti gloválnímu oteplování, boji za světový mír, boj za to, aby nikdo na světě nehladověl, atd. atd. S takovým propracovaný "prázným" projevem byste mohli vysoupit i před OSN nebo europarlamentem a dočkali byste se velkého aplausu. Sočasná doba miluje prázdné žvásty a kecy. Bohužel.

Boj s globálním oteplováním

je stejným nesmyslem, jako boj za světový mír. Jako každá utopie, nemá a nemůže mít nikdy žádný hmatatelný výsledek právě proto, že se jedná o utopii.

Globální změny klimatu, pane Kučero,

probíhají miliony let.

Se změnami klimatu se NEBOJUJE, změnám klimatu se PŘIZPŮSOBUJE!

A nesmyslnou fobií z emisí se země západní Evropy ekonomicky a politicky oslabují a odsuzují se k bezvýznamnosti, aniž by čemukoliv prospěly.

Ach jo, Kučera....

Re: Globální změny klimatu, pane Kučero,

Souhlasím s pane Klímou. Myšlenka, že ovládneme přírodu byla už dávno zprofanovaná, ale vyhlídka na jisté zakázky (protože státní) ji opět vytáhla z hrobu dějin. z klimatických změn se stalo politikum. Založené na představě, že ke změnám dochází lidskou činností. Ta představa je založena na faktu, že člověk svou činností vypouští do ovzduší miliardy tun emisí a v plynném obalu Země o hmotnosti cca pět tisíc bilionů tun lze prokázat látky, které nejsou přírodního původu. A 97,5% těch emisí tvoří látky, které jsou přirozenou částí atmosféry.

Protože hmotnost emisí, bez ohledu na složení, činí asi miliontinu celkové hmotnosti atmosféry, rozdělili se názory vědců zhruba na polovinu. Jedni hovoří o tom, že určitými „zelenými“ technologiemi lze zabránit nejhoršímu a vytvořit jakýsi udržitelný stav, zatím co ti druzí tvrdí, že vliv člověka na změnu klimatu je takřka neznatelný a doporučování zelených technologií je pouze lobbistickou činností s výhledem dobrého „kšeftu.“

A tak se objevila petice Světoví vě

Re: Globální změny klimatu, pane Kučero,

Souhlasím s pane Klímou. Myšlenka, že ovládneme přírodu byla už dávno zprofanovaná, ale vyhlídka na jisté zakázky (protože státní) ji opět vytáhla z hrobu dějin. z klimatických změn se stalo politikum. Založené na představě, že ke změnám dochází lidskou činností. Ta představa je založena na faktu, že člověk svou činností vypouští do ovzduší miliardy tun emisí a v plynném obalu Země o hmotnosti cca pět tisíc bilionů tun lze prokázat látky, které nejsou přírodního původu. A 99,5% těch emisí tvoří látky, které jsou přirozenou částí atmosféry.

Protože hmotnost emisí, bez ohledu na složení, činí asi miliontinu celkové hmotnosti atmosféry, rozdělili se názory vědců zhruba na polovinu. Jedni hovoří o tom, že určitými „zelenými“ technologiemi lze zabránit nejhoršímu a vytvořit jakýsi udržitelný stav, zatím co ti druzí tvrdí, že vliv člověka na změnu klimatu je takřka neznatelný a doporučování zelených technologií je pouze lobbistickou činností s výhledem dobrého „kšeftu.“ Jenže o té druhé polo

Re: Globální změny klimatu, pane Kučero,

Souhlas! Se změnami klimatu je nesmyslem bojovat, či rezignovat a pasivně čekat, ale přizpůsobit svůj život těmto změnám. Jen to je zárukou přežití!