Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 5
  • Poslední: 28.1. 2019 10:56
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Neorientují se?

No a co? Ono jim to vůbec nevadí! Náš socanský stát se přece o ně postará. Zrovna teď se v poslanecké sněmovně projednává zákon o oddlužování nezodpovědných lidí. Socialismus jako vyšitý, pouze "obohacený" mnoha prvky anarchie.

Proč vlastní byt?

Nechápu, proč chce každý mladý bydlet ve vlastním a odmítá bydlení v nájmu.

Vždyť to má víc nevýhod, jak výhod.

1) Jako mladý se zadlužit na deset a více roků tak, že splátky zablokují jakékoliv plánování budoucnosti a ještě k tomu v době, kdy nikdo neví, jaké úrokové sazby budou za dva a více roků, považuji za nesmysl. Život rodiny se stane mrtvým, neb nebudou peníze na obnovu vozového parku,na pořádnou dovolenou a co až děti povyrostou a budou chtít sportovat nebo jít na Universitu? Pak budou peníze chybět, a moc. Z důvodu zadlužení a frustrace z toho, že si nemohou koupit potřebné věci, že jezdí v rozpadávajícím se autě a mohou jen tiše závidět, jak ostatní jezdí na zahraniční dovolené, se rozpadá každé třetí manželství a dluhy zůstávají.

2) Být přikován k jednomu místu brání rozvoji osobnosti. Doba, kdy dlužník pronajme byt, odjede pracovat jinam a nájemné zaplatí splátku hypotéky, je nenávratně pryč. Vlastnictví bytu blokuje i plány na změnu zaměstnání v jiném městě, či stát

Re: Proč vlastní byt?

Pane Ráži, 300 korun za 1m2 a měsíc. Tady platí Paroubkovo: A kdo na to má.

Re: Proč vlastní byt?

Ale proč se tomu bránit? Náš socanský stát se přece o nezodpovědné lidi postará. On je navíc svou protiobčanskou politikou, která vyhovuje jen členům politických stran dokonce podporuje (zákon o oddlužení a pod.)

Re: Proč vlastní byt?

nájemné ale roste, hodně roste. Navíc vás můžou kdykoli vyhodit z bytu, a hledat nový je problém. Mluvím sice jako Pražanda, v Mostě je to třeba jinak, ale tady nemáte s běžným platem nejen na splátky hypotéky, ale pořádně ani na nájem. Za garsonku 10 000 bez energií, takže si to pro plat 20 000 hrubého spočtěte... Někdy si říkám, proč jsme za totáče nadávali, že je bytový problém, když jsme na tom dneska stejně, ne-li hůř...