Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 9
  • Poslední: 4.2. 2019 12:47
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Ještě by mohli tisknout nekrytá eura

Ještě by přece mohli vydávat a tisknout nekrytá eura, ne? Rozdat je bankám a ty by to úvěrovaly dál. Byla by vyšší inflace, ale to by snad tolik nevadilo.

Cituji:

"Itálie má velmi nepříznivou demografií a velmi štědrý penzijní systém". Položme si otázku kdo za to může? Ti co pracovali a vychovali dvě a více dětí v rodině, nebo ti co jen pracovali a nevychovali žádné, nebo jen jedno dítě v rodině? Snadno již dojdeme k závěru, že důchodový systém (ve kterém se přihlíží k falešné zásluhovosti, tj. penězům kdysi dávno vydělaným, zdaněným a utraceným na důchody našich rodičů), je z účetního hlediska vadný! Je financován mezigeneračně a přitom důchod je vypočítáván jako by šlo o systém fondový, tj. z peněz které tam NEJSOU. Výsledkem je důchodový systém ve kterém bezdětní důchodci dostanou pětinásobek vkladu a to financují rodiče, kteří vychovali tři a více dětí v rodině! Proč? Protože starobní důchod jsou dividendy z investic do výchovy dětí (definice). Závěr: v účetně špatně nastaveném důchodovém systému jsou investice rodičů do výchovy dětí nevratné. Tak proč vychovávat děti, když se mi jako bezdětnému složí na důchod ze svého odvodu sociálního lž

Re: Cituji II:

Tak proč vychovávat děti, když se mi jako bezdětnému složí na důchod ze svého odvodu sociálního lži-pojištění cizí děti?

Ale konec sociálního státu se blíží

Ale konec sociálního státu se blíží. Přijde krize a sní zmizí i sociální stát.

https://www.epshark.cz/clanek/1519/eurozona-je-v-nebezpeci

Re: Ale konec sociálního státu se blíží

Tak to jste na omylu! Krize tady již byla a socanský stát jménem ČR nezmizel. Socani ze všech parlamentních politických stran si prostě půjčovali tak, že dnes máme cca 3 biliony dluhu. Zvláště v tom socanství vynikal Kalousek, Klaus a Zeman.

Je to zvláštní

Sociální stát okrádá hlavně velké zloděje.

Re: Je to zvláštní

Nevím koho přesně myslíte těmi velkými zloději, ale pokud si myslíte, že jsou to velké firmy, tak se velmi mýlíte. Těm socanské vlády a sociální stát naopak velmi vyhovuje, protože nejvíc je postižena střední třída a malé podniky - jejich konkurence. Na rozdíl od nich mají velké nadnárodní firmy možnosti daňových "optimalizací", případně se se socanskými vládami dohodnou na nějakých těch pobídkách či daňových a jiných úlevách v zájmu zachování zaměstnanosti, případně je stát zachrání před krachem (zejména banky) právě za peníze střední třídy.

Pavel Kohout - jako obvykle pravda.

"sociální stát je drahý a bude ještě dražší; ekonomika roste

jen díky bankovním úvěrům; na příští recesi není eurozóna rozumně

připravená"Já bych pouze dodal. Sociální stát je postavený na všelijakých t.zv. sociálních dávkách, přídavcích, dotacích a pobídkách (zde nemám na mysli dávky, směřované k lidem nemocným či zdravotně handicapovaným). Institutech, které z lidí vychovávají jen nesvéprávné lenochy, individua smysluplné práce se štítící a závislé tak na štědré ruce socanského státu. Jde o systém, ve kterém jsou lidé vychováváni k nezodpovědnosti k sobě samým, k nezodpovědnosti k rodině a v podstatě k celé společnosti. On to přece vždy někdo (zde socanský stát) za ně vyřeší. A to je ta bída a utrpení, které nás provází již od 7. dubna 1878.

Re: Pavel Kohout - jako obvykle pravda.

přesné..