Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 32
  • Poslední: 25.3. 2019 8:58
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Mají vlastně pravdu.

S jedním malým upřesněním. Do záhuby nás vedou právě liberálové. Nová Bílá Hora se blíží.

prchají

před ruskou expanzí? Zatím prchají lidé z východu před neskutečnou bídou, kterou mají pod vládou puncovaných demokratů (aspoň podle unijní věrchušky a našich novinářů jsou to puncovaní demokrati, Porošenkem počínaje a Saakašvilim konče).

Liberalismus - ideová rakovina dneška

Tihle liberálové, jedná-li se tedy o ty, které mám na mysli, již idiocií a potenciální destruktivitou svých vizí překonali komunisty let padesátých. Tohle ideologické přesvědčení hraničící s obsesí evokuje ze všeho nejvíce nějakou duševní poruchu, vyznačující se kromě jiného soustavnou ignorancí faktů a logických souvislostí kombinovanou s úpornou snahou podřídit realitu svým scestným představám. Bohužel se jako všichni psychopati usilovně derou do vedoucích pozic všeho druhu, což celou neblahou situaci činí ještě výrazně nebezpečnější. Bohužel se tahle atomová exploze stupidity týká hlavně zemí euroatlantického civilizačního okruhu, což ho po všech stránkách výrazně oslabuje.

Liberálové ....... ufff

Je prokazatelnou skutečností, že ve všech státech euroamerické civilizace liberálové v posledních několika desítkách let vášnivě prosazují progresivistickou agendu – relativizaci manželství ve prospěch nároků feministek a homosexuálů, specifická práva a kvóty pro ženy a menšiny, promigrační agendu, antidiskriminační legislativu, genderové blouznění apod. Programem dnešních „liberálů“ jsou rovnost a práva menšin, multikulturalismus, zpochybňování národní identity, podpora migrace jako nástroje k rozbíjení tradiční společnosti a rozpouštění státních hranic.

V ekonomické oblasti jsou dost výrazně doleva, tudíž tohle rozhodně NENÍ žádoucí.

O co se opírají jejich scénáře?

Máme dva příklady pokusu o vyvázání se z EU. Britský, který se na základě referenda rozhodl k samostatné cestě. A dostávají to "sežrat". Jejich výhoda je v odolnosti a odhodlání uspět. Pak je tu druhý příklad, osamostatnění Katalánců od Španělska v rámci setrvání v EU. Výsledek znáte, netřeba ho vysvětlovat. Policejní zákrok, vyhrožování a soudy.

Možná je nutnost uvažovat v trochu jiném pohledu. Co když se v rámci EU dostaneme na úroveň přikurtování k EU jako Katalánci ke Španělsku? Pak zůstane jen jedna varianta, vymáchat se v tom.

Záleží na tom, kam se svalí EU při další ekonomické krizi, politickou už trochu máme a není zrovna moc chutná. Jedno je jisté, jsme jako už jednou v dost těsném "objetí" Frantíků a Germánů. A dostáváme od nich "noty".

nepotřebujeme rozumy liberálních extremistů

Úzká názorová skupinka lidí představuje své fantasmagorie. Nezohledňuje minimální lákavost Ruska a Číny pro Středoevropany, jejich odlišnou kulturu od naší, v případě Ruska i ekonomickou slabost a nakonec i neochotu oněch dvou zemí investovat do tak nejistého podniku. Takové bláboly jen podporují odpůrce EU. Cestou k větší navázanosti střední Evropy na jádro EU je omezení integrace a centralizace a návrat ke kořenům EU.

Re: nepotřebujeme rozumy liberálních extremistů

Váš příspěvek je mnohem inteligentnější než titulek, na vašem místě bych si dával pozor na takové odrazování potenciálních čtenářů... "Nepotřebujeme rozumy" je taková typicky česká věta (nepotřebovali jsme cizí rozumy např. v letech 1946 a 48, že?) Ve skutečnosti potřebujeme "rozumy", tedy názory odporující našim vlastním, potřebujeme jich co nejvíc. Zvlášť jde-li o názory podepřené fakty a logicky argumentované. Možná existuje víc scénářů než oněch pět popisovaných v článku, ale nelze je odbýt jen proto, že my sami máme před očima jiný vývoj.

To nejsou zvasty, takovy vyvoj nelze vyloucit

Takove obavy jsou na miste. Minimalne u tech, kteri citi nejakou odpovednost za druhe, cili napr. u zamestnavatelu. Pokud bychom vypadli z EU, vim na 100 %, ze bychom stavajici velikost nasi firmy nedokazali udrzet. Jednoduse proto, ze na tuzemsky trh je nas prilis mnoho. Museli bychom tedy cast lidi propustit a myslim, ze stejne by se zachovala vetsina dalsich zamestnavatelu. Zadna firma si nemuze dlouhodobe dovolit platit lidi, ktere nepotrebuje. A pak teprve by zacali mit obavy i ti, kteri po odchodu z EU volaji. Najednou by ve zmatku kriceli, ze takhle si to nepredstavovali. Katastroficke scenare, jak bude po vystoupeni z EU, sice nejake byly, ale ty byly jen od prazske kavarny. Nikdo jim prece dostatecne nevysvetlil, ze po odchodu z EU dojde az k takovym poklesum jejich zivotni urovne. Kdyby to byvali vedeli, tak by pro odchod nehlasovali. Takze zase byli temi nahore podvedeni.

Re: To nejsou zvasty, takovy vyvoj nelze vyloucit

Jenže hlavní žvást je v tom, že vinu za eventuální odchod z EU se dává středoevropským zemím, které jakoby nechápaly ty správné "evropské" hodnoty a chtěly by jen čerpat dotace. Už jsem to napsal níže. Vinu za současný stav nesou pouze a jedině levičáčtí politici, kteří vedou EU. Zejména ČR nevstupovala do EU kvůli dotacím, jak stále někteří sugerují. Hlavní důvod byl rovný přístup na společný trh. Všechno ostatní je podružné a dá se bez toho lehce obejít.

Ano, vystoupení z EU by přineslo významný hospodářský pokles, to je třeba na rovinu říct všem, kdo po czexitu dnes volají. Je ale třeba též říci, že by to bylo zejména proto, že by nás vůdcové EU řádně potrestali, aby si ostatní něco podobného rozmysleli. Jinak k tomu nejsou objektivní důvody a volný obchod např. prostřednictvím členství v EFTA by mohl zůstat zachován. Také je třeba vidět, že v určitém okamžiku např. pod hrozbou zásadních změn poměrů způsobených masovou nekontrolovanou imigrací i ta výhoda společného trhu zaniká a ne

Re: To nejsou zvasty, takovy vyvoj nelze vyloucit

Na clenstvi v EFTA musi byt oboustrany zajem a na vstup nema nikdo automaticke pravo. A mylite se, pokud si myslite, ze obchod v EFTA funguje v podstate stejne jako obchod v EU. Bezcelni neznamena volny a verte, ze celni procedura, byt je vysledne clo 0, je prvek, ktery obchodu neprospiva, protoze pohyb zbozi zpomaluje a komplikuje. Volny pohyb zbozi je zcela jina liga.

Re: To nejsou zvasty, takovy vyvoj nelze vyloucit

Já jsem nikdy nerozuměl a ani teď nerozumím tomu, proč se předpokládá při vystoupení z EU okamžitý pokles exportu na 0.

V takovém poměru cena/kvalita jako od nás to nikde neseženou, tak proč by nás vyhazovali z trhu ?

Re: To nejsou zvasty, takovy vyvoj nelze vyloucit

O poklesu exportu na 0 nikdo krome Vas nemluvi. Pred vstupem do EU jsme take nemeli 0 export. Ale kazda zeme ci hospodarske spolecenstvi chrani predevsim sve vlastni vyrobce a svuj trh pred vnejsi produkci. Ja s podnikanim zacal v r. 1991 a pamatuji si velmi dobre, jak slozite jsme se tehdy do EU dostavali. Nebylo to nemozne, ale znacne komplikovane a vicemene jsme tehdy neustale zapasili o preziti. Nevzpominam na to rad. Po vstupu v r. 2004 se nam unijni trh otevrel, vse se velmi zjednodusilo, obraty nasi firmy zacaly rust a pocet zamestnancu se zmnohonasobil. Malokdo z nasich zamestnancu si uvedomuje, ze to bylo prave diky volnemu pristupu na trh EU. Dnes to kazdemu pripada zcela samozrejme, ale ja to tak nevidim. EU ma sve nedostatky, ale jako podnikatel a zamestnavatel desitek lidi nevidim alternativu. Po vystoupeni z EU bych musel hodne propoustet, protoze vsechny nase soucasne stroje a lidi, kteri dnes jezdi bez jakychkoliv prekazek do EU, bych dal zamestnavat nedokazal. A nebyl

To jsou ale žvásty

Zklamání z EU není nějaký rozmar Čechů, Poláků nebo Maďarů. To je výsledek reálné politiky evropských levičáckých vůdců. Nucení šíleností typu genderismu, nekontrolované imigrace, nesmyslných zelených nařízení, která nemají s ochranou životního prostředí nic společného, dotací hovadin a nejrůznějších zákazů a byrokracie.

Kdyby místo toho EU důsledně prosazovala liberalizaci trhu (která dodnes není dokončena a je naopak terčem různých byrokratických omezení), vyžadovala důslednou ochranu schengenských hranic, prosadila, aby členy eurozóny byly jen státy, které na to skutečně mají a omezovala dotace i byrokracii na úrovni členských států a podporovala jadernou energetiku (která jediná může významně přispět ke snížení emisí CO2), tak nebude nadšenějších podporovatelů EU, než středoevropské země.

Re: To jsou ale žvásty

Az na ten nadpis s Vami souhlasim. Ale nevidim reseni v odchodu, kterym to te spatne EU dame sezrat. Prozradte mi, prosim: podnikate, a pokud ano, tak v jakem oboru a s kolika zamestnanci?

Re: To jsou ale žvásty

Vy to stále nechápete. Nikdo nikomu nechce dávat nic sežrat. Tady jde o to, že se zčistajasna nacházíme ve společenském útvaru, který nekoresponduje s tím, co bylo deklarováno při vstupu do tohoto společenství! Je to stejné, jako byste byl přijat do zaměstnání, kde vám na začátku řeknou, že budete pracovat například jako soustružník za daných platových podmínek. Po pár letech však po vás budou chtít, abyste se začal starat o rizikové chudáky, za které se zavázala vaše firma, že se o ně postará. S tím bude souviset i to, že si je budete muset nastěhovat k sobě domů a poskytovat jim veškerý servis! Zároveň vám nadiktují veškerá pravidla a povinnosti, které budete vůči těmto chudákům nucen plnit, a jaksi opomenou na povinnosti těchto chudáků vůči vám! Nakonec vám bude hrozit i ztráta obydlí! Budete chtít v této firmě nadále pracovat?

EU jsme my

V tom vašem příměru kulhá jeden zásadní fakt: ten soustružník by byl spolumajitelem firmy a měl by stejný balík akcií jako všichni ostatní spolumajitelé. Evropská unie jsme my. Nejvlivnějším orgánem EU je Evropská komise. Máme tam svou komisařku stejně jako všechny ostatní členské státy. Komisaře navrhují vlády národních států, tedy žádné "o nás bez nás". Bez ohledu na velikost a bohatství má každý stát jednoho eurokomisaře. 10 z 27 je z postkomunistických zemí, zhruba polovina je z "chudších" zemí. To jsme přece my!

Re: EU jsme my

Nedosti na tom. Vnitřní trh a podnikání je v kompetenci polské eurokomisařky, energetiku má slovenský komisař. Lotyšsko má euro, finanční stabilitu, kapitálový trh. Slovinsko má dopravu, Maďarsko školství. Atd. Takže v rukou Visegrádu a obecně postkomunistických zemí jsou dost zásadní otázky.

My máme v osobě Věry Jourové v kompetenci spravedlnost a ochranu spotřebitele - a nemůžete tvrdit, že by v těchto otázkách neměla paní Jourová za sebou výsledky: nejviditelnější je zrušení roamingových poplatků, které našim firmám a zahraničním zaměstnancům ušetří ohromné náklady.

Re: EU jsme my

Ano jistě, 10 komisařů je z postkomunistických zemí, ale co z toho? Jeden samotný komisař toho moc nezmůže a kromě toho si EU pohlídá, aby se mezi ně nevloudil nějaký "antievropský" člen (najděte si proceduru, jak se členové přijímají). Reálně se rozhodnutí dělají v Berlíně a Paříži. Když už není zbytí, tak se věc posune na konferenci příslušných ministrů a tam se rozhoduje tzv. kvalifikovanou většinou, kterou si F a D vždycky umí zajistit. O bagatelních záležitostech se hlasuje na EK, ale závažné rozhodnutí o kvótách na přijímání imigrantů se přijme na ministerské konferenci a nesouhlasící státy se prostě přehlasují. To je výsměch.

A co se týče roamingu, ten v prostředí společného trhu neměl existovat automaticky od samého počátku. Vydávat tohle za úspěch je další výsměch. Také si vzpomeňte jak dlouho to trvalo. Ke zrušení došlo až když to bylo politicky neúnosné a taky to dobře ilustruje jak celá EU je ve vleku zejména německých nadnárodních firem.

Re: EU jsme my

To nemluvím o různé kvalitě potravin a cen a o tom, že do EU odchází ročně desítky miliard na dividendách! Nicméně uvedený příměr byl primárně o tom, že se v průběhu členství natolik zásadně změnili podmínky na to, aby o tom hlasovali pouze v Europarlamentu, nebo ještě hůř pouze ministři vnitra!!!

Re: EU jsme my

Dividendy neodcházejí "do EU"! To je přesně taková nepřesnost, která posiluje iracionální protiunijní vášně. Evropská unie z dividend nic nemá. Dividendy odcházejí zahraničním vlastníkům firem, které u nás působí (a ožebračují obyvatelstvo, dodal bych). Někteří z těchto vlastníků mají sídlo v EU, někteří mimo, to na věci nic moc nemění.

Přesně !

EU = RVHP 2.o a stejně blbě dopadne.

Re: Přesně !

Pokud jste RVHP zazila, tak byste mela vedet, ze spolecenstvi EU funguje na zcela jinych principech. A jestli to mela byt nadsazka, tak nebyla prilis chytra ani vtipna.

Re: EU jsme my

Obecně je vždy úspěch, když se státu nebo nadstátnímu seskupení podaří omezit rozbujelou moc nadnárodních korporací. Musí se řídit zákony atd., je to zdlouhavé, korporace jsou ve výhodě, protože nemusí myslet na voliče, nemusí komunikovat otevřeně atd. Takže zrušení roamingu opravdu považuji za úspěch. Samozřejmě když se řeklo A, má se říct i B: zrušení poplatků za volání do zahraničí. Na tom se totiž ještě nic nezměnilo.

Re: EU jsme my

V tom vašem argumentu kulhá těch faktů více, jednak soustružník by neměl stejný balík akcií jako ostatní a za druhé by se nemusel ve všem podvolovat přání jiných dvou soustružníků s větším akciovým balíkem!

Re: EU jsme my

No ale to je demokracie. Pokud mám stejný hlas jako ostatní a ostatních je víc, tak mě můžou přehlasovat. Totéž můžu já, když za mnou bude stát většina.

Re: To jsou ale žvásty

Ja se naopak obavam, ze to nechapete Vy. Svedci o tom ten Vas primer se soustruznikem. My jsme soucasti EU a ne jejimi zamestnanci. Myslim, ze zamestnancem jste Vy a proto na to nazirate zamestnaneckou optikou. Ja nevim, cim se zivite, ale zjevne zadne vyhody EU ze sve pozice nevidite. Pokud pracujete napr. jako postovni dorucovatel, tak si pochopitelne myslite, ze czexitem nemuzete nic ztratit. Ale pokud Vase prace nejak souvisi s volnym pohybem zbozi ci sluzeb na unijnim trhu, czexit by Vam zkomplikoval zivot asi vice, nez jste ochoten si pripustit. Zeptejte se na nazor sveho zamestnavatele.

kavárna... spolek lemplů práce neschopných

Podle tohoto článku hromada žvástů bez jakékoliv logiky - ano, to přesně vypadá na havlérku. Ale co by se od nich dalo čekat.

Kdyby to referendum bylo brzy, asi převládli

příznivci. Stejně jako v Barceloně. Měli to referendum uznat a ne jej potlačit silou. Takhle jen posílili ty iredentistické tendence. A západ by měl více důvěřovat našim zkušenostem a ne se tvářit nadřazeně.

Kdo to vydal?

Jak se ta "útlá kniha" jmenuje? Vymýšleli ty jednostranné nesmysly za naše peníze?

Re: Kdo to vydal?

Za něčí peníze zcela určitě, kavárna žádné finančně měřitelné hodnoty negeneruje, neboť svůj čas místo užitečné práce věnují pseudointelektuálním nesmyslům!