Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 12
  • Poslední: 23.12.2018 21:40
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Maďarská politika odmítání migrantů má

stejnou slabinu jako protiimigrační rétorika SPD nebo AfD. Z dlouhodobého pohledu je neúčinná. Kdo řekne za A, musí říci také za B! Tím za B je dostatek dětí v populaci národů Evropy. Není to problém, který z toho dělají sociologové a ekonomové. Stačí ze strany státu dva kroky. 1/ Uznat dítě jako plnohodnotný společenský subjekt (nikoliv objekt sociální péče, jak nám tvrdí sociologové). Uznat dítě jako plnohodnotnou investici do budoucnosti a tedy hodnou řádného daňového odpočtu pouhých 50 % (!), nákladů na výchovu, jak tomu u nás bylo do 31. 12. 1992. 2/ Dát do pořádku účetnictví (!) ve státním důchodovém systému! Výsledek? Dostatek vlastních dětí v domácí populaci namísto dosavadního hromadného vymírání! (v České republice se nenarodí každých 13 minut jedno dítě do vyrovnané populační bilance, v Německu 1 dítě/1 minutu).

Re: Maďarská politika odmítání migrantů má

Pane Patto, Vaší oprávněnou umanutost obdivuji. Prapříčina našich problémů a její důsledky vlastně nikoho nezajímá, máme to v hlavě jako nějaký škodlivý virus. Nejspíš si to příroda takhle vypořádává se svými prťavými odpůrci.

Jednou stačí a dost

https://www.lidovky.cz/svet/evropa-bude-silna-jedine-kdyz-bude-trvat-na-svych-krestanskych-korenech.A181214_182929_ln_zahranici_vlh/diskuse

To je ale blbost

Jasně - potřebujeme Poláky a Maďary, aby zachránili civilizaci. (Zvlášť naše nejateističtější země v Evropě).

Pak zopakujeme pár výmyslů o Migračním paktu, a jsme za vodou.

Mimochodem - migrační pakt mluví v první řadě o věcech typu pomoct zemím, odkud lidé utíkají, aby nemuseli utíkat, mezinárodní spolupráce při zajišťování platných dokladů a správné identifikaci každého migranta a podobně. Ale pan ministr žádnou mezinárodní spolupráci nepotřebuje. On se pomodlí a pravou identitu každého příchozího dostane darem zhůry...

je to úplně jinak.

Evropa je kontinent a tvoří ji mimo jiné lidé na něm žijící. Tato Evropa nemá žádné křesťanské kořeny, ale kořeny čistě pohanské.Pohanské systémy zde vládly desetitisíce let, křesťanství necelých 2000let. Nemůže tedy mít kořeny křesťanské. Autor asi neví, o čem mluví, asi měl ve škole z dějepisu nedostatečnou.

Re: je to úplně jinak.

Jestliže nechuť k církvím nazýváte ateismem či dokonce pohanskými kořeny, nemohu sloužit. Nicméně i naše česká společnost dosud stojí na tradicích křesťanství, i když většinově odmítá církevní příslušnost.

Re: je to úplně jinak.

Českou společnost, nepočítáme-li říši Velkomoravskou, založila přemyslovská knížata počinaje Nezamyslem přes Mnatu, Vojena, Vnislava, Křesomysla, Neklana, Hostivíta, Bořivoje I. atd, atd. Žádný z nich nebyl křesťan, všichni byli pohané. První křesťané přišli až o více než 100 let později a tudíž naše společnost na jejich existenci nemůže stát a nestojí. Obecnou nechuť k církvím nenazývám atheismem z jednoho prostého důvodu. Atheismus totiž znamená "popírání boha nebo božstev;neznabožství, bezbožnost". S církvemi to nemá mnoho společného. Církve totiž nejsou nic jiného než organizace, které se na víře v boha či bohy jen přiživují.

Re: je to úplně jinak.

Kromě toho, že jsem se na ZDŠ učil vyjmenovat všechna ta pohanská knížata, nevidím tu jedinou tradici, na které bychom v tomto ohledu stáli. Jestliže vůbec někdo z nich existoval (klidně mohli, mně to nevadí), křesťanství převálcovalo na našem území pohany, takže z té křesťanské tradice žijeme.

Obecnou nechuť k církvím také nenazývám atheismem, protože není atheismem.

Nicméně církev je společenstvím věřících. I já jsem církev. Jsem za ni vděčný.

Re: je to úplně jinak.

Pane Pechare teď zrovna slavíme Vánoce, je to křesťanský svátek, nebo církev pragmaticky parazituje na svátku pohanském?

Co jiného čekat

Ani jedna otázka na maďarskou vnitrostátní politiku? Odbourávání právního státu? Nic k současné situaci, k otrokářskému zákonu?

Ale k vlastnímu tématu: co jiného čekat od představitele současné maďarské vlády než fráze o křesťanských kořenech Evropy. Rád bych připomněl, že Evropa by nebyla Evropou bez osvícenství, bez myšlenky sekulárního státu a rovnosti všech náboženství a ateismu. Proč se tento fakt nehodí?

Mimochodem, jsem skeptický k výpočtu, který tvrdí, že křesťané jsou nejpronásledovanější skupinou dnešního světa. Záleží samozřejmě na tom, které pronásledování je započítáno, tedy které pronásledování je považováno za nábožensky motivované. Americká svatá válka v Iráku? Vždyť se přece mluvilo o "střetu civilizací", o ochraně "našeho způsobu života". Všechny civilní oběti tedy byly oběťmi nábožensky motivovaného konfliktu vyvolaného poměrně bigotními USA. Mezi oběťmi tzv. Islámského státu byli také převážně muslimové. Většina obětí většiny dnešních atentátů jsou muslimové (i mez

Re: Co jiného čekat

(i mezi pěti mrtvými ve Štrasburku byl jeden - v českých novinách o tom nepadlo ani slovo).

Ano, většina dnešních atentátníků jsou islamističtí radikálové, ale většina obětí dnešních konfliktů jsou řadoví muslimové.

Takového ministra bychom potřebovali

a ne socana Petříčka, který podobně jako jeho guru Poche cílí na teplé místo v Bruseli a podbízí se tzv. proevropskou politikou.