Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 16
  • Poslední: 20.12.2018 13:59
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
A budou ti kontrolóři umět česky?

Nebo v jakém jazyce budou chtít kontrolovat?

Re: A budou ti kontrolóři umět česky?

Asi v esperantu!

Zase načasování jo?

Opět je to podle Babiše kampaň, tentokrát časovaná do období diskusí ohledně budoucího unijního rozpočtu a anticipující květnové volby do Europarlamentu.

Jindy je to načasovaná kampaň, protože se blíží senátní, parlamentní, nebo komunální volby.

Nebo se zrovna sestavuje vláda, blíží se Vánoce, Velikonoce.....

Pořád se něco děje a vždycky si může StBák najít důvod, aby mohl kvičet, že je kampaň načasovaná.

Na některé jeho voliče to možná zabírá, já ho beru, jako zbabělého ubožáka.

Kromě toho, že je také pořádný křivák.

O dotace

pro velke podniky jako Agrofet u nas a jini jinde v cele EU se da diskutovat zda je to nutne ci ne. Je to velka loby, ktera je dobre v Bruselu usazena a podili se urcite na tvorbe prislusnych pravidel. Na udelovani dotaci existuji tato pravidla podle kterych se musi o ne zadat. Kdyz je splni, dotaci dostanou. Kdyz ne tak ne. Neni mi jasne jaky stred zajmu zde muze nastat kdyz je nekdo predsedou vlady. Je to humbuk pro nic, vlastni opozice jde pres mrtvoly, v tomhle pripade poskozuje vlastni zemi, jen aby se konecne zbavila urcite osoby. Nic vic nic min.

Re: O dotace

Říkejte to Holy Jamesovi... Ten to ví nejlíp...

ZASE LEŽ JAK PRAHA

Budou kontrolovat Agrofert, ale ne Babiše.

Re: ZASE LEŽ JAK PRAHA

Jaký je podle Vás, pane Písaříku rozdíl mezi Agrofertem a Babišem ?

Re: ZASE LEŽ JAK PRAHA

Fyzicka osoba, pravnicka osoba, minimalne. Apropo, neni problem tu vec napsat prece korektne, nebo je? Stejne jako zprava OLAF. I sam sef OLAFu potvrdil, ze resili konkretni firmy, nikoliv babise. Mozna to na veci nemeni nic, ale je korektni veci nazyvat pravymi jmeny.

Re: ZASE LEŽ JAK PRAHA

Pokud to nevíte, je to ztráta času se vámi zaobírat. Vycházejte z platné legislativy a nikoliv z Kalouskových názorů...

Re: ZASE LEŽ JAK PRAHA

Pokud ho nepoznáte, těžko vysvětlit. Babiš je fyzická osoba řídící tento stát, Agrofert je firma ve svěřeneckém fondu. Tím bylo vyhověno našim zákonům, pokud jsou špatné, prohlédněte si ty doduchy, kteří zákon vytvořili a hlavně schválili. Je zřejmé, že tvrdší zákon nemohli udělat, aby nedopadl na ně samotné. Třeba záležitost přiznání majetku, způsobila, že mnohde nenalezli kandidáty do obecních zastupitelstev, tím dali šanci nixmochrům a klisnám, jako máme teď v Brně.

Babisovi verim

UCELOVKA HYENISMUS

Jeho volici jej nedaji, budou platit jeho firmy z dani a preference stoupnou na 50 %

Re: Babisovi verim

Já naopak Babišovi nevěřím ani "Dobrý den" !

Pravděpodobné scenário Babišovy kauzy

Strategie EU v případě Bybišovy kauzy se zdá být již nyní celkem jasná! Vzhledem k tomu, že EU od Babiše samotného nemůže očekávat žádné uspokojivé řešení jeho kauzy, rozhodla se poslat do Prahy vlastní auditory, kteří s velkou pravděpodobností najdou při kontrole čerpání evropských dotací pro Agrofert ve skříni příslovečné kostlivce ve smyslu nepřijatelných nesrovnalostí. Následovat bude zastavení dotací pro Agrofert ze strany EU i do budoucna, opepřené případným vracení peněz za pochybení v čerpání z minulosti. A touto elegantní cestou bude pak naplněna třetí varianta řešení Babišovy kauzy střetu zájmů ve smyslu návrhů, uvedených v dopise G.Oettingera a to v tomto případě bez Babišovy aktivní účasti při řešení vlastní kauzy!

Re: Pravděpodobné scenário Babišovy kauzy

Doufám, že budete mít pravdu pane Fohle.

Re: Pravděpodobné scenário Babišovy kauzy

A jsme u korene veci. Kontrola EU najde v Agrofetu nesrovnalosti i kdyby tam nebyly. To by nasli i jinde kdyby chtely. Jak to muze Babis jako predseda vlady ovlivnit? Kde je stred zajmu? Jedine ze by kontrole EU zabranil svymi kontakty v Bruselu. To je vse.

Re: Pravděpodobné scenário Babišovy kauzy

Takže kontroly jsou zřejmě všude a vždy nemístné, protože by vždy mohly něco zjistit, kdyby chtěly! Dobrá logika, zvláště v případě Andreje Babiše, který oprávěnou nedůvěru ve své kauze Čapí hnízdo a to nejen v našich luzích a hájích už sám více než dostatečně vzbudil.

Ostatně, už sám bolševický guru Vladimír Iljič Lenin kdysi řekl “Důvěra je dobrá, kontrola je lepší”! V tom se mu dá i dnes jistě dát za pravdu!