Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 12
  • Poslední: 24.2. 2019 15:46
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Podle toho, co si pamatuji ze studií, již jeden řecký

filosof /myslím, že to byl Aristoteles/ říkal nebo psal, že demokracii střídá oligarchie a tu pak diktatura, kterou opět střídá demokracie. Tak si myslím, že je vše v pořádku.

moc jsem se pobavil

Ten Makrlík ani není v registru autorů ČePozice, asi se za něho ostatní stydí. Ale to zbytečně! Takovou legraci jako Makrlíkovo paján to hned tak někdo neumí. Jen obzvlášť mistrovské dílo je to přirovnání mučedníka Babiše k Ježíši. Vůbec, češtinu umí, škoda jeho nadání. Budu se těšit na další, třeba by nastínil něco o nevšední inteligenci Ovčáčka? Jen tak dál!

Hon na Babiše

ane Františku Šveci , máte naprostou pravdu . Tu nenávist k Babišovi provokují ti politikáři , pleticháři a zloději , kterým Babišova politika šlápla na kuří oko. A některé novinářské prostitutky se nechají platit Bakalou a podobnými kmotry a stále se pokoušejí Babiše zlikvidovat. Jenomže v dřívějších dobách jim možná voliči naletěli , ale teď už je máme přečtené .

Marklíku Makrlíku.....

pokuste se udržet svoji lásku k panu předsedovi pod kontrolou at' Váš článek nevypadá jako laciná agitka. Vždyt' jste členem strany kterou Babiš vlastní a tohle je Babišovo médium. Chápu že babička s dědečkem, chudí, nevzdělaní a hloupí potřebují Babišovy záměry tak nějak zpřístupnit, vyložit, ukázat nám jak to předseda myslí dobře, ale tohle je příliž. Tady místo objektivního komentáře pouze hodnotíte svoji lásku s silnému vůdci. Jak mohli Lidovky takhle klesnout je záhada podobných rozměrů jako důvod proč se nás ty devadesátky (Babiš Zeman a friends) drží jako h košile.

Oslavné spisy na Vladimíra Iljiče jsou proti tomuhle hadr. Díky pane Léko za kvalitní rektální alpinismus!

Babišova vláda maká.

Naprosto s autorem souhlasím. Za vládou Babiše jsou konkrétní výsledky, které může občan zhodnotit. Vláda je team, který jde za svým cílem. Jak říká Andrej - MAKÁ. Výsledky ČR ve všech oblastech NH to dokazují. A komu se to nelíbí,už víme také. Prosím, občané ČR, nezapomeňte na to při volbách!!!

Proč?

Proč autor svým povadlým slovníkem znehodnotil jinak zajímavý článek? Proti gustu žádný dišputát.

Re: Proč?

Zareaguji tedy věcně. Citují

"Daně a dividendy jsou součástí přidané hodnoty, nadhodnoty či zisku. Je v podstatě jedno, jak to nazveme. Mainstreamoví ekonomové, například Lukáš Kovanda, nás přesvědčují, že produktivita českého zaměstnance je nižší než německého či jiného západoevropského. Češi jsou podle nich líní a méně schopní. Je to nesmysl."

Daně jsou placeny z obratu (výnosů), dividendy ze zisku, přidaná hodnota není to samé co zisk a marxisticky definovaná nadhodnota není to samé jako přidaná hodnota. Nevím, zda autor studoval marxismus-leninismus, dle slovníku toho článku se to tak jeví. Dále, když Kovanda a jiní říkají, že produktivita českého zaměstnance je nižší, tak to není to samé jako že říkají, že český zaměstnanec je líný. To je opět marxismus leninismus a chápání ekonomie jako jakousi materialisticko-fyzikální vědu, kde produktivita je měřena fyzikálními veličinami poměřujícími množství vykonané práce za jednotku času. Toto *není* ekonomické pojetí produktivity a člověk musí nejdříve opustit svět marxismus leninismu aby k tomu mohl dospět. N

Re: Proč?

Bylo v té reakci toho více, ale bohužel text je zkrácen, tak příště (až po odeslání jsem si všimnul, že je povoleno pouze 2000 znaků, zatímco editor komentáře počítá 6000 znaků). Nosná linie mého příspěvku byla, autor si účelově vybírá (tzv. "vybírání třešniček na dortu") negativní události privatizace, ale zcela opomíjí ty pozitivní.

Teze lidské společnosti stojící na "čtyřech základních kamenech – rodina, obec, podnik a stát" je jak opsaná z projevu Mussoliniho (jak fašismus a lenismus totiž staví na učení Marxe a obojí jsou projevy extrémní socialistické levice, to lidi často mate, zvláště to, že fašismus je levicový a ne pravicový). Chybí jen závěr "jeden národ, jedna vlast, jeden vůdce". Pro čtenáře mladšího 30 let žijícího ve 21. století to musí být vpravdě směšné čtení, ale pro pro někoho, kdo prožil svůj produktivní věd a prošel školou socialismu, jsou tyto myšlenky 19. století uhlí, páry a revolučního odborového hnutí stále živé. Tito lidé nám tak zprostředkovávají pohledy doby

Re: Proč?

dávno minulé. Příště už budu vědět, jak to je zkracováno. Pravidla říkaji 2000 znaků, zjevně zkracují na 1000 znaků a editor počítá 6000 znaků. Na poprvé mi trvalo to pochopit, sorry jako.

Dík

Kvůli Vašemu článku jsem podstoupil i registraci :-) Chovám podobné názory a očekávám od pana Babiše, že vyčistí Augiášův chlív české politiky. Doufám, že se mladí v klasických stranách v sebezáchovném pudu vzepřou politickým bafuňářům a převezmou vládu. Jakmile se tradiční strany začnou chovat dle tradičních schémat - bude opět volit pravicové strany. A mediální hon na pana Babiše má podle mne odstrašit další podobné podnikatele, kteří by snad v budoucnu chtěli pro zem kde se dosáhli zisku a nabyli zkušenosti něco udělat.

Ještě jednou děkuji za článek, který popisuje reálnou situaci tak jak ji vidím nejen já ale i dost přátel okolo.

Re: Dík

Připojuji se.