Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 15
  • Poslední: 22.10.2018 12:16
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Špína Pánek

Opravdu nejsou Dušínové.ale gauneři se snahou zlikvidovat zde to co nestihl zmetek Havel.

jo a ještě:

Pomoc potřebným prostřednictvím neziskovek nekritizuje nikdo. Kritizujeme politickou práci neziskovek, ať přímou, nebo umně zapletenou do práce sociální. Stezky v Nepálu jsou fajn, a díky za ně. Politická školení ve základkách či na středních školáchb třeba na téma úžasné multikulti, je ale něco jiného. A toho se dopouští Člověk v tísni s vervou, která snad i předčí otevřeně politizující neziskovky.

když

půjde malý Hassan hrát s klukama fotbal, půjde malá Fatima s holkama na plavečák? A když bude malý Hassan mít po fotbale, půjde s klukama i holkama - včetně malé Fatimy - do hospody? A půjde Fatima, až už nebude tak malá, na rande s Pepou? A když jim to nevyjde, bude pak Fatima chodit s Frantou? A půjde s ním bydlet? A rodiče a Hassan budou k nesezdané Fatimě a Frantovi chodit v neděli na oběd nebo v sobotu večer na grilovačku? Proč si tak nějak mylsím, že to takhle nebude?

Teroristické organizace

Svého času popisoval někdejší chartista, disident a později důstojník BIS, dnes už „jen“ bezpeční expert Jan Schneider, že po tzv. 11. září 2001 analyzoval, jak fungují teroristické organizace. Jako konkrétní případ uvedl Hezbollah. Podle něj typická teroristická organizace se vyznačuje tím, že v místě svého působení vykonává 90-95% prospěšné, zpravidla charitativní činnosti a pouhých 5-10% své činnosti se věnuje podlé a zákeřné činnosti, kterou zjednodušeně označujeme jako teroristickou. Podobně Pánkova organizace Člověk v tísni věnuje drtivou většinu úsilí činnostem, proti nimž nelze říct ani popel. Bohužel jistou část také převýchově a přeprogramování naší mládeže za zády nás rodičů. Samozřejmě pod rouškou ušlechtilých hesel. Ve skutečnosti však „Člověk v tísni“ dětem vymývá mozky a provádí agitku-politickou činnost na školách, což je (zatím stále ještě) v rozporu se Školským zákonem! Jinými slovy porušuje právní řád ČR a činí nevratné škody na mladé populaci. Je proto otázka, v čem

Re: Teroristické organizace

Dokončení...

Jinými slovy porušuje právní řád ČR a provádí nevratné škody na mladé populaci. Je proto otázka, v čem se „Clověk v tísni“ vlastně liší od takového Hezbollahu ...?

Re: Teroristické organizace

Všechny tyto t.zv. lidskoprávní a "humanistické" neziskové organizace jsou prvoplánově určeny jen k tomu, aby jejich vedoucí členové nemuseli smysluplně pracovat a přesto se měli dobře. Žijí totiž z peněz daňových poplatníků a z peněz vylákaných od hloupých a důvěřivých lidí. A nebo si snad někdo myslí, že za tu jejich "práci" berou minimální mzdu? Jsou to typičtí parazité na společnosti a je jen s podivem, že se tato společnost nechá od nich vysávat. Jak jsem řekl, žijí jen z hlouposti a důvěřivosti některých lidí.

Re: Teroristické organizace

Žádný mezinárodní terorismus neexistuje,je to práce tajných služeb,hlavně Británie a šmejdů z USA.Nedělejte si iluze ovce.

Dvou miliardový rozpočet?

Jde o peníze ze státního a jiných rozpočtů a potom o prostředky vylákané od důvěřivých lidí. Jde o typicky parazitující neziskovou organizaci, která si smysluplnou prací ještě nikdy nevydělala ani korunu. Je stejná jako ostatně všechny t.zv. humanitární a lidskoprávní nevládní neziskovky. Samozřejmě jsou neziskové organizace, které smysl mají. Jaou to např. školy, muzea, zoologické a botanické zahrady a podobně. To jsou ovšem obecně poptávané organizace na rozdíl od toho Člověka v tísni. Šimon Pánek a jeho lidé rozhodně v tísni nejsou.

Pragmatický byznysmen

Pánek si z téhle ziskovky udělal neskutečný byznys, a stačí se bavit s jejich řadovými pěšáky, jak si jejich vedení chrochtá finančně. Služební cesty 1.třídou do atraktivních destinací a 5-hvězdičkové hotely. Byznysmeni mi opravdu nevadí, ale nesmí se u toho moc mlaskat, zejména, když to je celé z dotací.

No tak z jeho pohledu podepřeného

skoro dvoumiliardovým rozpočtem zcela určitě. „Reálná fakta a argumenty hovoří ve prospěch konceptu neziskových organizací a občanské společnosti.“

Reklama

Bezziskovi milionari se prezentuji.

Jistě, nelze popřít přínos.

Prokazatelnou pomoc "Čl. v tísni" v oblastech slzí a zmaru rozumný člověk nezpochybní. Ale!!! Evr. dějiny (pozd. středověk/ raný novověk) se velmi příjemně čtou právě proto, že znalý čtenář absorbovaná fakta okamžitě třídí podle zájmových gravitačních sil dobové mocenské sféry. Dnes je to ale problém. Současná mocenská stavba ovlivňující chod událostí ve světě má min. 10 vlivových pater a zjevně viditelných (obyčejnému člověku) je sotva třetina.

Organizace a la Pánek prvoplánově mohou fungovat na platformě altruismu, ale v pozadí (a to je těch Pánkem vzpomínaných 80% finančních zdrojů) jsou pevně, avšak zastřeně, uchopeny mocnostmi se zájmem ryze temným, pro nás - teisty - bych se nebál dokonce použít termín - pekelnými.

Šimon Pánek je bezesporu velmi inteligentní člověk, který navíc zvládá svou PR prezentaci naprosto bravurně. Další známou do rovnice je jeho finanční krytí; avšak neznámou v rovnici je "kýmsi" plánovaný mentální profil následujícího českého .....

Suma su

Re: Jistě, nelze popřít přínos.

oprava: zájmem ........ pekelným.

Dodatek: Se jménem Šimon Pánek se znovu setkáme u dalších prezidentských voleb.....

Re: Jistě, nelze popřít přínos.

Pokud bude kandidovat, neprojde prvním kolem. Potom bude znovu kandidovat a to do senátu, jak je u našich neúspěšných kandidátů na prezidenta zvykem. Aby byl zvolen senátorem, bude ovšem muset kandidovat někde v Praze, protože jinde by jej nikdo nevolil.

Re: Jistě, nelze popřít přínos.

To už bude stahovat a zabíjet odpůrce multikulti?