Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 3
  • Poslední: 17.10.2018 11:21
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
tak

takže už se zcela seriózně pracuje na tom, abychom zapomněli skutečnost a v paměti drželi smyšlenky. no, můžeme to pozorovat na výkladu dějin (za války se čechům žilo skvěle, nic se nikomu nedělo, pokud nepůsobil proti říši, zatímco po válce jsme prakticky všechny odsouvané němce znásilnili a pobíjeli děti – tedy nevím, jak je možné, že po těch masakrech vůbec do německa nějaký odsunutý dorazil, ale dějinná paměť se evidentně má ubírat tímto směrem). za komunismu stál a každým člověkem minimálně jeden stbák, ale spíš dva (kam se asi poděli, chlapci, po listopadu...) pěkně se nám to implantuje do mozků, a hurá, máme konečně všichni svorně jasno! Smekneme se nad novou pravdou!

Jsem jediný, koho napadlo jméno Nečesaný?

...

Pěkný rozhovor

Jenom poznámku k oněm "implantovaným" zdravým, avšak nepravdivým informacím/vzpomínkám z mládí, třeba kvůli tloustnutí a cukrovce: není třeba dětem lhát, stačí jim vyprávět pohádky. Od toho tu jsou. Nehrají si na realitu (bylo-nebylo), a přitom nesou ponaučení. Podobně je tomu se "zvěstnými příběhy", jak starozákoník profesor Balabán jinotajně nazývá biblická vyprávění. Nejde například o to, zda byly z egyptského otroctví vyvedeny dva kmeny, nebo deset, nebo vůbec žádný. Jde o sílu naučného příběhu. Tragédie ovšem nastává, když někdo začne brát ony pomocné informace, které nesou poselství, za důležitější, než samo ponaučení.